Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti meg mernétek ezt...

Anyukák, ti meg mernétek ezt lépni? Mit gondoltok arról, aki igen?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy a gyerek(ek) születése után az apa nem igazán veszi ki a részét a gyereknevelésből, házimunkából mondván, hogy a nő egész nap otthon van, neki könnyű. Beszélgetés nem segít, apuka továbbra sem segít.

Ilyenkor sokan tanácsolják azt az anyukának, hogy lépjen le 2-3 napra és hagyja apukára a gyereket/gyerekeket és a háztartást.

Anyuka nyilván nem szoptat már.


Mit gondoltok erről?


2013. ápr. 17. 08:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
nem tenném meg!!!!!
2013. ápr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
42%
2-3 napot én soknak találok, azért annyira szívtelen nem lennék, hogy annyira kikészítsen az apukát. Viszont egy-egy délelőtt/délután szerintem belefér. Ki kell neki adni egy adag mosást, mosogatást, porszívózást és a persze a gyerek felügyeletét. Ha arra hivatkozva nem csinálja meg, hogy a gyerek minden idejét lefoglalta, akkor jól be kell neki olvasni. És ezt nem elég csak egyszer eljátszani. De hangsúlyozom, hogy én csak annyi időre hagynám őket kettesben, míg mondjuk elmegyek vásárolgatni, fodrászhoz, barátnőzni.
2013. ápr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
25%

Ha azalatt a 2-3 nap alatt megkeresel legalább annyit, amennyit a kedves férjed, felölem mehetsz!


"Egy apuka"

2013. ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
28%
Hulyeseg. A no valoban otthon van, semmi mas dolga nincs, mint hogy a haztartast vezesse es a gyereket ellassa. Igaz, hogy ez 24/7 keszenlet, de csak napi nehany ora valos munka. Az az anyuka, aki lelep, megerdemelne, hogy apuka beadja a valopert es maganal tartsa a gyereket
2013. ápr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
59%

Ha a feleség otthon van, akkor miért ne lehetne megcsinálnia a házimunkát? A mosógép kimos magától. Ha minden nap porszívózik valaki, akkor nem kell órákon át porszívózgatni.

Nem várható el a férj részéről sem, hogy a napi 8-10 óra munka után még nekiálljon porszívózni. A hétvégékbe pedig jobban be lehet vonni. Amíg anyuka főz, addig apuka vigyázzon a gyerekre, menjenek el ketten bevásárolni, ...

2013. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 intrepid ***** válasza:
49%
Amíg én mosok, porszívózok, babázok, anyuka hazacipeli a karton ásványvizet, a macskaalmot, és megszereli a kocsit, akkor rendben is van. A gyerekkel foglalkozni nem gond, azt csináltam. Pelenkázást, etetést, mindent.
2013. ápr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
50%
A párommal simán megtenném (bár vele nincs ilyen probléma) de nem minden férfival lehet, ismertem pár olyat, akire egy órára sem mertem volna rábízni egy gyereket, akkor sem ha a sajátja. Szerintem a legtöbb férfi, aki nem veszi ki a részét az ilyesmiből, azt nem is lehet magára hagyni a gyerekkel, én legalábbis nagyon aggódnék.
2013. ápr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

3-as: az, hogy a nő nem kap fizetést amíg otthon van, KÖZÖS döntés. Aki nem akarja "eltartani" a gyereke anyját ideiglenesen, az ne csináljon gyereket.

Vagy maradjon otthon ő és hallgassa, hogy nem visz haza pénzt....

2013. ápr. 17. 08:58
 9/29 anonim ***** válasza:
67%

Soha nem szülnék gyereket egy olyan embernek, aki számonkérne rajtam bármit, miután egész nap egy nyűgös, hasfájós babával küzdök.

Amúgy meg nem hiszem el, hogy ezek az apukák a hét minden napján reggeltől estig dolgoznak! Csak van valamikor szabadnapjuk, amikor látják, hogy hogy telik egy nap a babával!

2013. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
36%

Ha az apuka dolgozik egész nap, akkor nem biztos, hogy van ideje segíteni. Abban igaza van, hogy egy otthon levő anyuka, ha nem rontja el a gyereket,eltudja látni a háztartást az apa segítsége nélkül is. Sőt! Ha jól beosztja az idejét, lesz ideje saját magára is.

Az apukával szemben elég elvárni, hogy este játsszon egy kicsit a gyerekkel, segítsen a fürdetésnél és a lefekvésnél.

Csak a mai anyukák közül sokan rabjai a gyereknek, ezért nem jut ideje a többi teendőre.

Mit csinálnátok, ha úgy kellene élnetek, mint nagyanyáinknak? Nem voltak háztartási gépeik, ők is dolgoztak a munkahelyükön egész nap. Nem voltak multik, ahol mindent egy helyen bevásárolhattak volna. Vihették- hozhatták a gyerekeket bölcsibe-oviba. Mégis rendben volt a háztartásuk, rendesen nevelték a gyerekeiket, még arra is volt idejük, hogy TV-t nézzenek.

2013. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!