Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok erről az álláshi...

Mit gondoltok erről az álláshirdetésről (bővebben lent) bele mernétek vágni pályakezdőként ilyenbe?

Figyelt kérdés
Piacvezető pénzügyi nagyvállalat értékesítő munkatársakat keres(...)településekről és vonzáskörzetükből banki és biztosítási termékek értékesítésére,alkalmazotti jogviszonyba.Teljeskörű képzést,béren kívüli juttatásokat biztosítunk.Középfokú végzettség és kimagasló kommunikációs készség alapkövetelmény a cég termékeinek profi szintű értékesítéséhez.A kitartó és szorgalmas munka kimagasló jövedelmet biztosít.
2012. ápr. 25. 18:01
 1/8 kapo1588 ***** válasza:
100%
ez sima biztosítási ügynök, alkalmazotti jogviszony kb két hónapig aztán vagy átmész vállalkozónak vagy mehetsz amerre látsz...
2012. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vágnék. Ők vágnak. Át. Téged.

Ez olyan, hogy amikor odamész interjúra, akkor lyukat beszélnek a hasadba, amíg megérted, hogy neked is érdeked, hogy ne jelentsenek be az elején sem, és persze dolgozz 14 órákat addig is nulla pénzért. Mert ha nem hozod a minimumot, nincs fizu. Meg hasonló nyalánkságok vannak.


Tuti, hogy nem mennék ebbe bele. Ha meglennének az általuk igényelt képességeim, akkor inkább saját vállalkozást nyitnék, még az is biztosabb.

2012. ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
9 hónapja vagyok regisztrálva egyébként pályakezdő álláskeresőként, sok mindent próbáltam már, ilyenre még nem adtam be az önéletrajzom, most küldött a munkaügyi központ, hogy jelenjek meg az állástájékoztatón (egyébként groupama) és a neten találtam meg a hirdetését, persze a levélben pénzügyi tanácsadóként van meghirdetve.
2012. ápr. 25. 18:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd! Én baromi optimista ember lévén megpróbáltam, ugyanezt... Tényleg alkalmazotti jogviszony, tényleg van 3 hónap után egészségpénztári hozzájárulás, tényleg kötelező a képzéseken részt venni...


De! Nagyon meg fogod bánni, hogy ráfecséreled az idődet. Idegen embereket kell hívogatnod (ezt majd letagadják az interjún, de jussak eszedbe, mikor ezt fogod csinálni!) és rájuk kell sóznod ilyen-olyan biztosítást. Nem ám azt, amelyik szerinted neki a megfelelő lenne, hanem azt, amit a felső-vezetés kiad, hogy ebből havi X db-ot kell behoznod. Ha nem hozod be a havi kvótát, a fizud 80-át kapod csak... és még rengeteg mindent sorolhatnék...


Pénzt csak akkor látsz, amikor üzletet kötsz. Alapfizu nincs. A gatyád rámegy a benzinköltségre, sokszor több volt a benzinköltség, mint amennyit kerestem egy üzleten. A telefonszámlát már meg sem említem.


Magyarul: képtelenség annyit keresni, hogy megérje csinálni. Én épp most kaptam a felszólítást, hogy megszűnt egy szerződésem, fizessem vissza a jutalékot...


Ezek a cégek egyszerűen elérik, hogy ingyen dolgozz nekik, ha másképp nem, utólag visszavonják, mindenféle mondva csinált indokkal.


Ráadásul nem érdekli az embereket, örülnek, ha megélnek, nemhogy biztosításokat fizessenek még...


Remélem, hasznos voltam. Csak nem szeretném, ha másokat is úgy bepalizzanak, mint annak idején engem...

2012. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez is az a cég... Még valami: Ha kötelező megjelenned, mondd a következőt: Nincs laptopod, jogosítványod, autód. Nem értesz a számítógéphez és félsz pénzzel dolgozni. Nem mersz idegen emberek előtt beszélni, stb..


Talán ennyi kifogás elég, hogy ne akarjanak téged :D

2012. ápr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk laptopom és autóm tényleg nincs :) jajj csak annyira nehéz anyukám beteg az ő segélyéből élünk ketten egész életében azért dolgozott, hogy főiskolára járhassak tudtam, hogy nem lesz könnyű de, hogy 9hónap után is semmi :(... pedig már én szeretnék neki segíteni anyagilag és nem fordítva :( köszönöm szépen a segítséget, semmiképp sem fogok belemenni!
2012. ápr. 25. 20:12
 7/8 kapo1588 ***** válasza:
meg lehet kérdezni hogy milyen diplomád van?
2012. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szociális munkás vagyok elvben csak úgy érzem gyakorlatban nem fogom hasznosítani... de igazából én már egy gyárban is dolgoznék, lennék pénztáros, vagy ilyesmi, de sehová sem kellek, ez van.. :(
2012. ápr. 26. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!