Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit csinálnátok?...

Anyukák, ti mit csinálnátok? Erkély, vagy egy plusz "szoba"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kikérni egy dologban. Van egy másfél szobás, 43 nm-es kis lakásunk, társasház földszintjén. Amerikai konyhás nappali, fürdő, kis szoba. A szobában vannak a gyerekek (3 éves és fél éves), meg a játékaik, szekrények stb. A nappaliban kihúzható kanapé (ott alszunk), tv szekrény, konyharész kis étkezőasztallal, kb. ennyi. A nappaliból nyílik egy kis erkély, kb. 4 nm az egész, jelenleg be van redőnyözve, ott szárítom a ruhákat, a párom kijár dohányozni, néha nyáron ott vagyunk kint a nagyobbal, de különösebben nem használjuk ki, inkább kipakoltunk egy pár cuccot tárolószekrénybe. Ja, egy amolyan belső kertre néz az erkély.

Többen beépítették az erkélyüket, és mi is elgondolkodtunk, hogy megcsináltatjuk. A lakást eladni nem fogjuk, 13 év múlva lejár a hitel, azt már kibírjuk, legalább lesz a gyerekeknek egy induló lakásuk, mi inkább még spórolunk 1-2-3 évet, és akkor veszünk egy nagyobb, kertes házat. Nem tudom, mit csináljunk.

Lenne egy kis "játszórész" a gyerekeknek pluszban, és a játékaikat oda tudnánk vinni, tehát a szobában több hely lenne, a kicsi lassan kúszik-mászik, csak jobb lenne, ha több hely lenne. Ráadásul sok olyan játékuk van, amik helyet igényelnek (f.p. kockaváros, ugráló zebra, állj fel zsíráf, játékasztal, legók stb) Most minden a szekrény tetején van...

Szóval lenne még hely, igaz, nem sok, ráadásul télen azért nem lenne olyan meleg, nyilván nem rakatok oda plusz fűtést, max egy kis melegítőt, de ez még a jövő zenéje, majd kialakul, ha úgy lesz.

Szóval, ti mit csinálnátok? Végülis csak egy erkély, azért jó, ha van, de a gyerekeknek is jobb lenne a több hely. Nem tudom, mi legyen. Vagy még az jutott eszembe, hogy úgy csináltatjuk meg hogy oda is egy erkélyajtót, és akkor "ki lehet lépni" a kertbe, ha úgy van kedvünk, és mégsem lesz olyan sötét a lakás (igazából csak kora délelőtt süt be a nap, télen kifejezetten sötét van...)

Ti mit tennétek?

Bocsi, ha hosszú lett, és nagyon várom a válaszokat, esetleg ötleteket!

Köszönöm!


2013. ápr. 18. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Idén nyáron játszófelületnek használnám. Ott tárolnám azokat a játékokat, amikkel a kertben is lehet játszani, és igen, esetleg jó ötlet oda ajtót vágatni. Amolyan helyes kis kuckót csinálnék belőle.

Aztán meglátnám, hogy válik be, s mi legyen télen meg a továbbiakban.


Pár év múlva, ha megnőnek a gyerekek, a kisszobát használnám szülői hálónak. A nappalit megosztanám, hogy legyen külön kuckójuk a gyerekeknek. Ha a szekrényeket el tudjátok helyezni a szoba közepén, akkor a hely sem lesz kisebb, nem kell egyéb térelválasztó, csak ajtónak kell egy kis rést hagyni. S az erkélyt is a szobához lehet akkor már csapni, annál nagyobb a hely. Meg persze nem mindegy, hogy merre nyílnak az ablakok, és hol van radiátor. Esetleg az étkező részt le lehet még választani egy otthonos függönnyel vagy egyébbel.

Látatlanban ez jutott eszembe.

2013. ápr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Én beépíteném, tennék bele egy ágyat, tv-t a falra, és az lenne a mi hálónk, nem kellene a nappaliban kinyitni csukni a kanapét, ha jön váratlanul valaki nem lenne bevetetlen ágy!

Na meg a gyerekek is egyre nagyobbak, csak jobb házas életet élni ha van egy kis zug....

2013. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na, igen, én is elöször arra gondoltam, hogy nekünk egy kis hálófülkét csinálni. Most lemértem, az a baj, hogy ha normális, vastag téglával csináljuk, mint az erkély fala, ami kb. 40cm-es, akkor kb.1,4mx2,6m-es kis zug lenne, max140x200-as matrac férne be keret nélkül, de annak nem látom értelmét, elfoglalna mindent és másra nem is marad hely. A párom este 10 körül jön, reggel fél 7-kor megy, én ezután a gyerekeknél vagyok, vagy már ők is fent vannak, így soha nem bevetetlen, mert azonnal elpakolom a nappaliban a nem oda valókat. Házasélet meg abból oké, hogy a gyerekek 8-kor már alszanak, hál'istennek.
2013. ápr. 18. 11:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a 4nm szerintem baromi kevés bármire is. Maximum tárolónak elég. Én egy 3.4x2-es szobában nőttem fel és azt is kicsinek éreztem.

Én inkább megpróbálnám pár év múlva eladni a lakást, mert ha iskolába mennek a gyerekek, akkor az íróasztal meg egyéb dolgok miatt nem fogtok/fognak elférni.

2013. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem szeretnénk, ha itt érne minket az iskoláskor... :)

Addigra már el szeretnénk majd költözni, ahogy írtam, a lakás a gyerekeké lesz ha felnőttek, addig kiadnánk. Eladni nem fogjuk. 3 éven belül költözünk mindenképpen. Tehát az elkövetkező 3 évet kell nézni, hogy melyik praktikusabb, jobb megoldás. Így hagyni, vagy beépíteni?

2013. ápr. 18. 17:03
 6/7 anonim ***** válasza:

3 év miatt semmiképp nem építeném be. Túl sok költséggel járna. Akkor inkább több tároló, meg ügyes megoldások és akkor több a hely is.

Amúgy azt hiszem a 13 év tévesztett meg, hogy addig mindenképp maradnátok. Legalábbis én ezt értettem.

2013. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se erne meg beepiteni!Ha ugy is 3 even belul koltoztok,en inkabb maradnek az erkelynel.Ami olyan jatek vagy ilyesmi akkor azt nyarra kiraknam az erkelyre.
2013. ápr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!