Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? 33 hetes kismama vagyok. Anyám egy hülye félreértés miatt több mint 1 hete nem áll szóba velem.

Figyelt kérdés
A konfliktus után egyből átmentem hozzá (telefonon keresztüli félreértés volt), hogy megmagyarázzam, amire ő nem volt kíváncsi, én mégis elmondtam, hogy ez egy félreértés. Azóta nem keres. Igaz én sem, mert már életem során annyiszor megbántott és mindig Jégkirálynőként várta, hogy menjek pitizni neki. Eddig mentem is mindig, ilyenkor még órákig flegmán beszél velem, mire tudunk normálisan beszélni. Most is nekem kéne mennem? Nem gondolja, hogy hogy esik ez nekem 8 hónapos terhesen?
2011. jan. 17. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

átnézném a korházba vivős holmimat hogy biztos megvan-e minden,kitakaritanám megint a babaszobát,olvasnék egy mesét a pocaklakónak,elmondanám mennyire várjuk már,megnéznék egy filmet,főznék egy finom teát...


anyukád meg majd megbékél,most a babára koncentrálj

2011. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Mégis te vagy a gyerek, és neked kell pitizned a megbocsátásért. Hogy fog az esni neked, ha megszületik a pici, és nem megy megnézni az unokáját, mert haragban vagytok? Ne vedd el a picitől a nagymamáját!
2011. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam. Valamilyen szinten minden szülő azt várja, hogy majd a gyerek megy. Várj, gondolja csak a babára, az egójuk fontosabb, mint hogy a lányuk terhes, tisztelet a kivételnek. Talán írj neki levelet....ha nem is adod oda, jobban átlátod, mit is mondj, amikor eljön a békülés.Biztos ő is rosszul érzi magát.

Egy félreértés....ez szörnyű, nálunk legalább nem félreértés volt. Anyuka leszel, kevésbé az ő gyereke, a feletted való hatalmát is fitogtatja ezzel, tudat alatt.

Szeret téged, te is őt, valahogy értesd meg vele, hogy ez így nem megy neked tovább.

Amúgy meg tényleg a babára figyelj, lazíts, törődj magaddal!

Esetleg beszélj tesóddal, férjeddel, valakivel, akire nem haragszik most, hogy kicsit korteskedjen az érdekedben nála!

Puszi nektek!

2011. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3. válaszoló. Egója az tényleg van. Tényleg szeret irányítani engem. Csak azt nem értem, hogy nagyanyám ugyanezt csinálta vele is, sokszor elmondta már a sztorikat és akkor ő miért cselekszik ugyanígy? Az a poén, hogy ő is ebben a helyzetben volt, hónapokig nem ment haza velünk és neki is nagyon rosszul esett ahogy mamám bánt vele. 1. baba, 1. unokája, már alig várta. Eddig együtt készültünk, ő segít mindenben. Csakhogy ezt firtatja mindenkinek, istenítenem kéne, mert mennyi segítséget ad. Szerintem ez természetes, de ő ki tudja mit vár ezért cserébe. Anyóséknak nincs sok lehetőségük segíteni, mert ők nem úgy állnak anyagilag mint anyámék. Viszont ezért a férjemtől olyan nyalit vár el, hogy már fáj. Most a fejébe vette, hogy a férjem szarba se nézi őt, mert neki az anyja a minden. Azért mert ők csak pelenkát vettek és megköszöntük nekik. Pedig a férjem nagyon rendes ember, örülhetne, hogy ilyen társam van, de nem tudom miért fikázza őt mindig nekem.
2011. jan. 17. 11:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne kérj bocsánatot, ha nincs miért. Vagy nem bírja sokáig, vagy meg sem érdemli, hogy hiányozzon...
2011. jan. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen te és a férjed anyukádék pénzének fekszetek le, nyaljátok a seggét? Mert nekem az jön le ebből, amit irtál. Ha anyám ilynekor igy viselkedne, bizony rá se nyitnám az ajtót, de becsukni se kéne őutána se. Majd ha látni akarja az unokát, akkor becsönget, aztán addig magammal és a babával törődnék, nem egy ilyen emberrel, aki a szeretetét forintban méri és seggnyalást vár érte cserébe... Pfff.
2011. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a saját anyukámról olvasnék, nálunk csak annyi a különbség, hogy már megszületett a lányunk.

Én már beleuntam az állandó pitizésbe, sose jó neki senki, mindig kiszúr valakit akit épp bántani akar. Amikor így megsértődik, általában én sem szólok hozzá hetekig/hónapokig, mert úgyis csak rosszabbat mondanék, hiszen ő sért meg és elvárja a bocsánatkérést. Hagyd a fenébe, koncentrálj a picire.

(Nálunk miután megszületett a pici eljött hozzánk anyukám pár hétre mert külföldön lakunk, végül kitalálta, hogy nálunk őt senki nem szereti és addig őrjöngött, mire rávette szegény apukámat, hogy módosítsa meg neki a repülőjegyet...)

Próbálj meg ne erre gondolni, tervezgess, hogy milyen lesz az életed hamarosan, esetleg menj, vásárolj pár baba holmit.

2011. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen. Tényleg nem tudom mit gondoljak a saját anyámról. Pénzére rászorulva szerencsére nem vagyunk. Csak hát ő ragaszkodott, hogy megveszi ezt meg azt, mert első unokája. Meg nem pénzbeli segítségét meg még jobban a képünkbe vágja. Pl. volt hogy áthívott minket hétvégi ebédre, aztán meg szóvá tette egy idő múlva "viccesen" megjegyezve, hogy mennyibe kerül a menü.
2011. jan. 17. 15:16
 9/9 anonim ***** válasza:

A harmadik vagyok. Nálunk az volt, hogy ő nagyon rosszul keres, és mi tartottuk el, mégis ő várt köszönetet, és még hálát is, egyszerűen nem ismeri el az egészet!!!!Még most sem pedig mióta elköltöztünk rájöhetett volna, hogy mennyivel jobban élt, mikor még ott voltunk. Amúgy szerintem nincs tisztában ezzel, talán megfordul néha a fejében, aztán elhessegeti a gondolatot is. Amúgy meg segít, bármit lehet tőle kérni, máskor meg, ha az érdeke úgy kívánja, saját magának átmagyarázza a dolgokat, és aztán már el si hiszi és senki nem tudná neki megmagyarázni, hogy nem úgy van, hhhh.

Ki fogtok békülni, nem lesz semmi baj, ő meg már ilyen marad, nem fogod tudni megváltoztatni, nincs értelme büntetgetni szerintem, egyszerűen fogadd el, és próbáld meg a lehető leginkább félvállról venni, amikor fájdalmat okoz!

2011. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!