Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg két...

Hogyan oldanátok meg két kicsi gyerekkel a vonatozást?

Figyelt kérdés
Egy 2,5 évessel és egy 8 hónapos gyerekkel fogok utazni. Kb. két óra az út. Az indulásnál kikisérnek, az érkezésnél várnak. EGy nagy bőröndöt viszek, egy hátizsákot még. (leglaábbis remélem, hogy ennyi elég lesz) Szerintetek mi a jobb, ha a kicsit magamra kötöm mei taiban vagy inkább vigyem a bébihordozót?? Esetleg esernyő babakocsi?
2013. ápr. 19. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp vigyél babakocsit, nem baj, ha sok lesz a cuccod, mert van aki feltesz a vonatra. Aztán leszállás előtt odaszólhatsz telefonon, h pl. 3 kocsiban ülök jobb oldalt, és akkor aki vár téged, majd felugrik és segít lepakolni. Esetleg megkérheted a kalauzt is, vagy egy férfi utastársat, h segítene-e a leszállásnál, vonatúton mindenki unatkozik, lehet örül is,h van vmi dolga:) Azért lenne hasznos sztem a babakocsi, mert a nagy biztos fog szaladgálni, mozgolódni, és nem fogod bírni hogy a gyerekre/sok cuccra figyelj meg közben még a kicsi is rajtad lógjon. Ő szundítson inkább egyet a kocsijában, és ott biztonsággal nézelődhet is. Vannak olyan vonatok is,ahol rögzíteni is lehet a babakocsit. A gyerekeknek tegyél bőven inni/enni illetve vmi új játékot is vigyél meglepinek a nagynak (akár egy 100 Ft-os apróságot) amit bevethetsz ha esetleg hisztizni kezdene. De ne egyből add oda, csak akkor ha már az ismert játékai/könyvei nem kötik le amit bekészítettél. Ugyanis az újat is megunhatja fél óra alatt:D A jegykezelésnél is adhatja ő a jegyet a kalauz bácsinak.
2013. ápr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mt-t is vidd el. Lányom istenieket aludt benne. Bébihordozót ezért ne vidd,plusz suly és csomag. Esernyő kocsit esetleg a nagynak kellhet? Mondjuk ha a kicsi szeret benne lenni.. Amikor mi vonatoztunk le a Balcsira nyáron,a lányzó végig sétálni akart. Hazafele meg egy kutyával utaztunk együtt, lekötötte:)
2013. ápr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A nagynak nem kell már babakocsi, azért gondoltam, mert ha pl. pisilni kell a nagynak, akkor mt-ban a babával, nehezebben pisiltetem meg a nagyot. Viszont vannak vonatok, ahol tilos babakocsit vinni. A babakocisnak az az előnye, hogy ledöntöm, akkor simán végigalussza benne az utat a kicsi, a mt-ban nem tudom hogy lenne el, mert most tanult meg mászni és már vagy egy hónapja nem tettem bele. Viszont szabad maradna a kezem, és tudnék a nagyal játszani.

Asszem viszem az esernyőkocsit , meg a mt is, az nem foglal sok helyet, legfeljebb összecsukva a lábunkhoz teszem.

Az is baj, hogy a leszállóhelyen olyan béna a peron, hogy szinte spárgáznom kell akkorát kell lépni.. Ha nem érne ki időben a tesóm, hát akkor nemtom mi lenne. :-)

2013. ápr. 19. 11:04
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vinném a kocsit csak a mt.- t, mert ha valami miatt nem tudtok ott maradni, ahol leültetek, vagy gyorsan kell leszállni, mittudomén, akkor csak egyel több lenne a csomagod. Inkább tedd még vonatozás előtt mt.- ba, hogy "visszaszokjon":).

Én is többszáz km.- et utaztam a lányommal, szintén hordozva, sosem hiányzott a kocsi. Persze, nálad van nagy is, de épp ezért lenne a legjobb ha minél több szabad kezed lenne és minél kevesebb cuccod:).

2013. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!