Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki otthon van, kicsi gyerek...

Aki otthon van, kicsi gyerek (ek) et nevel az mivel tölti még az idejét mivel foglaljátok le magatokat, hogy telik egy nap?

Figyelt kérdés
Nem érzitek úgy mégis haszontalannak magatokat néha? Én mondjuk a munkámat sem imádtam annyira, csináltam persze mert kell a pénz, de nem az van hogy hú de vágyom vissza oda a gyerekek mellől. Néha mégis úgy érzem itthon hogy úgy eltelik az életem és semmi extra sem történt velem. Valahogy nem elégít ki a háztartási munka, a gyereknevelés, a gyerekekkel való játék (5 és 3 évesek és most várom a harmadikat). Adnátok ötleteket mivel teszitek hasznossá magatokat vagy mit csináltok? Nekünk mondjuk nincs túl sok ismerősünk akikkel összejárunk, illetve természetesen milliomosok sem vagyunk hogy mondjuk másoddiplomába kezdjek vagy minden héten fizetős programokra menjünk. Kézügyességem sincs túl sok szóval ilyen kézműveskedésben sem vagyok jó.
2013. márc. 7. 13:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én is kezdtem így érezni, amint pici szabadidőm kezdett lenni. Én elkezdtem formatortákat sütni, kezdtek egyre többen rendelni, most meg már minden hétre legalább 1 van, de inkább 2-3. Így keresek is vele, szeretem is csinálni, kiélem magam, és sokkal jobban szeretem, mint annó a munkámat pl.

3 gyerekem van, 4 éves lányka, (már ovis, de szinte többet van itthon mint oviban) és 2,5 évesek az ikrek, ők csak ősztől mennek oviba majd elvileg.

2013. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Igazából ez attól függ te mit szeretsz csinálni.

Nekem 2 kicsim van (2,5 éves , 8hós).

Nincsenek rokonok, nagyszülök közelben, öket évenete 2-3x látjuk csak. Szóval az a luxus sincsen, hogy elugrunk a mamihoz délután.

vannak anyuka barátaim, velük találkozunk hébe hóba. Járunk két körbe énekelni, és táncolni, és egy gyereksportra.

Elmegyünk játszóra, és sétálni, bicajozni, vásárolni, férmej ruháit tisztítóba vinni, bankba menni, postára...


Aztán most éppen a nagylány szobáját terveztem pihi idöben. Nekem van kézügyességem és imádom is ezeket csinálni. ha egyszer késsz leszek ezzel, akkor jön a kicsi szobája, és kéne varrnom 2 ágytakarót is. imádok varrni is, de ezeket kisgyerekek mellett nulla segítséggel képtelenség csinálni.


reggeltöl délig, pakolászok, takarítgatok, vasoalok, enni, inni adok, puszilgatom ha elesik valamelyik pikk pakk itt a dél. Amúgy ez nekem sem túl felemelö, de ilyen a kisgyereke élet, majd késöbb lesz jobb is, most ez a feladatom.

délután tudunk programozni.

délben meg vagy netezek vagy kreatívkodok, online vásárolgatok.


hétvégén közös programozunk apával. pl elmegyünk együtt játszóra, vagy sétálunk a folyóparton (ami innen 30 km), kertészkedünk (mert családiban lakunk). szombatonként vásárolgatunk, ételt, ruhát, éppen ami kell.


szóval nekem inkább kevés az idöm. vagy is az idöm az lenne, csak mikor rajtam lóg két aprócska akkor nem tudok olyannak neki állni ami idöigényes, és nem is szerteem, mert mindgi félbe kell hagyni.


egy félév múlva munkát kell keresnem, a gyes alatt megszünt a munkahelyem. habár anyagilag nincs rá szükségünk, de én félnapban mindenképpen vissza akarok menni.

2013. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

De jó:) Nekem is van egy ilyen ismerősöm aki ilyen csudi tortákat csinál, én is tőle rendeltem legutóbb a gyerekeknek:)

Na nekem is olyan jó lenne vmi dolog ami hasznos, kiélhetem magam benne, vagy feltölt vagy nem tudom...

Az a baj hogy én ezekhez béna vagyok.

2013. márc. 7. 14:10
 4/18 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__40..


Itt vannak képek a frissekről, ilyeneket készítek. Írod hogy nincs kézügyességed, hát nekem sem nagyon van, mégis a legtöbbeknek tetszik amit csinálok.


Ha szeretsz sütni, esetleg próba szerencse. :-)

2013. márc. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
2 es igen nekem is kitölti a háztartás meg a gyerekek az időm nagy részét értelemszerűen:)) Meg a játszóterezés, csak ÉN NEM érzem magam (hülye szó) kielégültnek tőle:))
2013. márc. 7. 14:12
 6/18 A kérdező kommentje:
ÚÚÚ hát ezek gyönyörűek:) Gratulálok hozzájuk:)
2013. márc. 7. 14:15
 7/18 anonim ***** válasza:

4-es! Szuper torták, szerintem nagyon jó kézügyességed van:)

Úgy meg is kívántam egyet:)

Nem laksz véletlenül Székesfehérvár közelében? Kisfiamnak akarok Tűzoltó Sam-es tortát:))

2013. márc. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ez egy jó kérdés, mert amúgy én is fehérvári vagyok:)))
2013. márc. 7. 14:20
 9/18 anonim ***** válasza:

Könyvet olvasok, jógázok, a nyelvtudásomat csiszolgatom.

Egyébként én is unom az itthon létet és a bezártságot, de ahogy jön a jó idő az embernek úgy lesz jobb a kedve is!:)

2013. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Köszönöm! Sajnos nem Fehérvári vagyok, Keszthely mellett lakom. :-(
2013. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!