Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy GYEDet kapjak...

Ahhoz, hogy GYEDet kapjak újra, szülés előtt melyik/hány év alatt kell összejönnie a min.1 évnek?

Figyelt kérdés

helyzet a köv:

2008.okt.29én szültem,előtte volt folyamatosan közel másfél év ledolgozva,és pár nap különbséggel egy másik helyen is több év.Viszont a határozott idejű szerződésem lejárt 2008.12.24én.akkor ugye passzív tgyást és 2009.ápr.15től passzív gyedet kapok.Most úgy néz ki újra babás vagyok.A passzív gyed nem számít biztosított jogviszonynak,tehát mindenképp(hogy ellátásban részesüljek szüléskor) be kell majd jelentkeznem a munkaügyire.Arra lennék kíváncsi,hogy így ki lehet hozni valahogy a napokat annyira hogy meg legyen az 1 év biztosított jogviszony?Elvileg 2010.5.hó közepére szülök.


2009. szept. 24. 19:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is 2010.05. elejére vagyok kiírva, én gyes-en vagyok még nov. végéig, de már visszamentem dolgozni. Többekközött azért is, hogy több legyen majd a gyed-em, mert a 2009-es évet fogják nézni, hogy mennyi volt az átlag jövedelem és annak a 70%-át fizetik majd.

A te esetedben nem tudom, hogy ebben az évben meg lesz -e a 180 ledolgozott napod? Ha már nincs munkaviszonyod lehet, hogy nem is leszel jogosult gyed-re! Szerintem érdeklődj utánna a MÁK-nál!

2009. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!