Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, tényleg nagyon...

Anyukák, tényleg nagyon logikátlan, érthetetlen ez a döntés?

Figyelt kérdés

Két gyerekönk van, 7 és 3 évesek. Amióta a kicsi bölcsibe jár, nem bírom utolérni magam/magunk. Ha a gyerekeknek próbálok megfelelni, elmaradok a munkával. Ha bent maradok túlórázni, akkor a gyerekekre nincs elég időm.


Mivel a férjem jól keres, ezért megbeszéltük hogy 6 órában fogok dolgozni. Ezt a mostani munkahelyemen nem lehet, kerestem másikat és felmondtam. A fizetés majdnem a fele, emiatt sokan megkérdőjelezik a döntésemet.


Ti mit gondoltok?


2013. ápr. 20. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek semmi koze hozza. Nektek megfelel, anyagilag oké, akkor mit foglalkozol mással?
2013. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Csináld úgy, ahogy a ti családotoknak a legjobb. Nyilván megbeszéltétek, hogy ez nektek nem okoz anyagi problémát. Van aki egyáltalán nem dolgozik.
2013. ápr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jó döntés volt. Ezek az évek nem térnek vissza, nagyon meghatározók, nem lehet pénzben mérni, milyen érték a gyerekek szempontjából. A 3 éves nagyon kicsi, és milyen jó, hogy nem kell egész nap a suliban lenni a kis iskolásnak sem.
2013. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Én azt gondolom, hogy a mai világban túl sokat dolgoznak az emberek, szinte a nap háromnegyed részét munkával vagy a munkába-munkából való utazással töltik, aztán otthon még a házimunka és csak alig marad idő a párra és a gyerekekre, na meg aztán az sem utolsó dolog, hogy aludni is kell.:)

Ha nektek így jók az anyagiak, szerintem nem csináltál hülyeséget. Vannak akiknek még ettől durvább munkaidőt is vállalniuk kell és napi szinten akár nem is látják a gyereküket, de szerintem az lenne a legoptimálisabb, ha mindenki számára megadathatna, hogy meg is tudjanak élni, ugyanakkor a családra is jusson megfelelő mennyiségű idő, együttlét.

Ezért nincsenek igazán kiegyensúlyozott, nyugodt emberek, ezért van annyi beteg ember, annyi stressz, annyi gyerek, akivel nem tudnak foglalkozni a szülők (és itt most nem azokról beszélek, akik nem akarnak foglalkozni, hanem azokról, akik a megélhetés miatt sokat dolgoznak), mert rengeteget kell dolgozni és nincs idő-mód a kikapcsolódásra, a családra.

2013. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Eleted egyik legjobb donteset hoztad meg ezzel. A gyermekeid szerencsesek...........
2013. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez egy optimális döntés volt. Így több időd marad a gyerekekre, ami nagyon fontos. Nem minden a pénz! Szerintem jól döntöttél!
2013. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

NEM logikátlan., sőt!!

Én 4 órában dolgozom és nem érdekel, h kevesebbet keresek, de tuti megbízható, családbarát helyen vagyok és imádom a munkámat, és vissza várnak gyesről!! És támogatta is a nagyfőnök, h 3 évet szeretnék itthon maradni!!

Szóval jól tetted!! Nem csak a apénz számít, bár nekem mázlim van, mert így is kb havi 90 et keresek plussz juttatások, ami ennyi munkáért szuper, hisz bele sem halok... Mindenre van idő és szuper lesz így, h mire megyek a kicsiért minden kész és nem utána van a rohanás. :)


Üdv: egy 11 hós kislány anyukája. :)

2013. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Én szerencsés voltam, két évre kérvényeztem (és akkor meg is kaptam) a részmunkaidőt, 6 órában dolgoztam. Életem legjobb döntése volt. Amikor iskolások lettek a gyerekek, akkor tudtam megint 8 órában dolgozni, de előtte ez jól jött ki.
2013. ápr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
azt, h a ti éeteteket ti élitek, nem a csodálkozók és az ellenzők. ha ez segít a problémák megoldásában és anyagilag nem visel me benneteket, azaz ettől harmonikusabb lesz az életettek, akkor a lehető legjobb döntést hoztátok. mindig lesznek, akik megkérdőjelezik a döntésedet.
2013. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm :-)


Arra is gondoltam, hogy azért mondják mert így lemondok a karrierről. Eddig a főnökömtől kaptam plusz munkát, plusz felelősséget. Az új munka pedig olyan hogy megmondják mit kell csinálni, aztán 6 óra múlva felállok és hazamegyek. Nincs értekezlet, túlóra.

2013. ápr. 20. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!