Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ez a lehető legrosszab...

Tényleg ez a lehető legrosszabb döntés? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves és 8 hetes terhes vagyok. 1 éve mentem vissza dolgozni, férjem gyed-en volt fél évet aztán bölcsibe ment a lányunk. Még mindig dolgozok, nem is szándékozok elmenni táppénzre (kivéve ha baj van természetesen).


Sokan mondják hogy ez így nagyon rossz ötlet volt, nekünk és a gyerekeknek is így a legrosszabb. A korkülönbség miatt és amiatt, hogy én dolgozok.


Ti is így látjátok?


2012. dec. 4. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem... Ha nektek igy jo akk nincs gond.
2012. dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan ebben a helyzetben vagyok, 3 éves a fiam, 13 hetes vagyok. Dolgozom, ő bölcsiben. Én nem látom, hogy ez bármelyikünknek is rossz lenne és senki nem is mondta még. Fura elképzeléseik vannak az embereknek arról, hogy kinek mi a jó és mi a rossz. Persze kicsit én is aggódom a korkülönbség miatt, de munka szempontjából nagy előrelépés volt, hogy 1 éve dolgozom (meg még végig,m ha tudok). Ide visszavárnak majd, elég magas poziból megyek el majd, legalább dolgoztattam az agyam kicsit és nem estem ki a munkából 5-6 évre. Fiam nagyon szereti a bölcsit, minden reggel alig várja hogy beérjen a barátaihoz. Szerintem egyáltalán nem volt rossz döntés.
2012. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. A korkülönbséggel ne foglalkozzatok, így jött a második és kész. A munka pedig olyan, hogy amíg bírod, addig csinálod. Nincs ezzel semmi gond.
2012. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értem mi rossz van ebben. Egyébként minden úgy jó, ahogy nektek jó. A ti családotok, a ti életetek, nálatok jobban ezt senki nem tudhatja.
2012. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2,5 év van a gyerekek között, 3 éves volt a nagy, mikor megszületett a kistesó. A terhességet hol jobban -hol rosszabbul viseltem, hiszen a dackorszak kellős közepén voltunk a nagyobbal, aztán az első hónapok kimerítő éjszakázásai sem kímélték :); de most már egész jól kezdünk összeszokni, ilyenkor már látom, hogy jobb, h nem vártunk több időt a két gyerek között.
2012. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz azzal, hogy masok mit mondanak. En is visszamentem dolgozni mikor a kicsi 1,5 eves volt, most 4 eves es en pedig 25 hetes terhes vagyok. Nem csinalnam maskeppen, föleg ahogy latom nap mint nap oviban "szenvedni" azokat a kicsiket akik 3 evet otthon voltak csak anyuvak "összezarva". Nem mondom biztos, hogy megvan annak is a maga szepsege, de en nem birnam elviselni, hogy a 3-4 eves gyerekem napokig ordit, hisztizis, szenved a beszoktatas miatt. Sokkal egyszerübb amig kisebb a gyerek.
2012. dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na igen, amiatt is megkaptuk annó hogy miért van a férjem otthon a gyerekkel. Mintha gyerekgyilkosnak adtam volna a 2 hetes babámat.


Azt mondják hogy ez olyan "semmilyen" korkülönbség, nem elég kicsi de nem is elég nagy.


Meg hogy most legyek még a naggyal mert ha meglesz a kicsi úgysem fogok vele foglalkozni. De még ha otthon is lennék táppénzen akkor is járna bölcsibe mert szereti, szóval nem értem.

Azt meg nem hiszem hogy ha valahol megszületik a 2. baba akkor a nagy el van felejtve, bármekkora legyen is a korkülönbség. Nappal a kicsi lesz az úr (meg éjszaka), délután pedig a nagy :-)

2012. dec. 4. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!