Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó döntés vagy rossz?

Jó döntés vagy rossz?

Figyelt kérdés

17 évesen teherbe estem. Jó ötlet megtartani a babát vagy nem?

Főként kismamák, anyák válaszát várom.


2013. febr. 7. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez kb. nulla információ, nagyon sok tényezőn múlik egy ilyen komoly döntés.


Ha én estem volna teherbe 17 évesen, biztos, hogy nem tartottam volna meg.

2013. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egész biztos hogy nem tartottam volna meg 17 évesen. Még ha anyagilag minden oké akkor SEM. eGY terhesség szülés és egy gyerek gyökeresen és örökre megváltoztatja az életedet, mert 2 lehetőség van, vagy úgy csinálsz mintha nem is a tied lenne (jó eséllyel úgyis a szüleid nevelik) de attól még te vagy az anyja ez egyszer úgyis kiderül a számára. lelkileg szerintem nagyon megterhelő kvázi gyerekként terhesnek lenni szülni stb. és utána úgy csinálni mintha mi se történt volna.

2. felnősz a feladathoz te gondozod te látod el de akkor ágyő tanulás agyő normális párkapcsolat te onnantól kezdve csak egy ANYA LESZEL egy gyerekkel. Lehet persze úgy is párt találni meg végül iskolákat is elvégezni de minden sokkal nehezebb lesz és rengeteg problémát felvet.

Semmiképpen nem szülném meg. Egy abortusz is lelki teher de a fentebb vázolt dolgok is azok. Amikor majd arra gondolsz mikor sír és sehova se tudsz elmenni mellőle hogy bárcsak meg se született volna, akkor megértenéd mire gondolok. 17 évesen NEM való gyerek. Tudom hogy régen 18 évesen szült mindenki de az akkor volt, teljesen más már a világ.

2013. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ! Kevés infót adtál meg!


A baba apja szeretné a babát, veletek marad, régóta tart a kapcsolatotok?

A szüleid és az apa szülei, támogatnak vagy ellenkezőleg?

Gondolom még tanulsz, le tudod tenni az érettségit a baba születése előtt?

Miből fogtok megélni? A baba apukája dolgozik?


Én azt hiszem megtartottam volna, mert akkor már komoly kapcsolatom volt, de én védekeztem, és csak akkor estem teherbe amikor akartuk a babát!

Remélem úgy döntesz ahogy nektek a legjobb!

2013. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tartanám meg. A 17 éves korod épp elég indok rá.
2013. febr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen már régóta együtt vagyunk, dolgozik az apa, eltudnánk tartani. és a szülés után visszamennék a suliba.
2013. febr. 7. 09:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is mivel babát vársz éretten kell gondolkodnod,ami azt jelenti,hogy nem idegeneket kell megkérdezni erről a komoly döntésről,nem arról van,szó,hogy holnap vegyek-e csokit az utolsó 100Ftomon vagy nem.

Üljetek le a családdal beszélni,mit hogyan képzeltek,ha a párod dolgozik nyilván nem probléma a pénz,milyen lehetőségek vannak a sulival kapcsolatban anyukádék mennyire tudnak segíteni.Ez egy komoly dolog még egyszer mondom.Én 20 évesen lettem terhes nekem egy derült égből villámcsapás volt a dolog,mivel vártam volna még 3-4 évet a babaprojecttel.De ugye ember tervez,Isten végez.Megtartottuk,amúgy sem tudtam volna elvetetni,ha fiatalabban esem teherbe pl 16-17 évesen akkor is max az örökbeadás jöhetett volna szóba,de ezt megelőztem azzal,hogy 19 éves koromig nem éltem szexuális életet.Mivel szexeltél így illik vállalni a felelősséget a következményekért,nos az,hogy megölöd az nem döntés,azt csak a legutolsó gondolat kéne legyen mindenkinél.Két dolog van az egyik megtartod,a másik egy párnak örökbeadod.Nem könnyű döntés,de felnőtthöz méltóan kell az egészet átgondolni átbeszélni,nem itt vadidegenekkel,hanem a családoddal.

2013. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Annyi lemaradt,hogy hülyeség,hogy ha megszületik te csak anya leszel,ekkora baromságot ne nyelj be.A nő anya is lesz de emellett marad nő,barátnő/feleség,jó barát is.Ugyanúgy lehet tanulni,később dolgozni,ugyanúgy elmehetsz kávézni,lehet magán programod,szórakozhatsz,kikapcsolódhatsz,de azt tudni kell felelős leszel egy életért emellett,szóval nincs olyan,hogy addig alszol amíg akarsz vagy mindennap buli van,bonyolultabb,nehezebb ezáltal szebb is lesz az életed.Nagyobb lesz a felelősség,több szervezéssel jár,de nem halsz meg és nem szűnsz meg ember lenni saját igényekkel csak másképp kell alakítani az időt, a párkapcsolatról meg annyit,ha együtt maradtok is ugyanúgy foglalkozni kell a párkapcsolattal,ha nem maradtok együtt valami miatt is simán találhatsz egy remek társat.Nem szabad a pesszimista,savanyú emberekre hallgatni.
2013. febr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát persze. Apa dolgozik, te meg visszamész tanulni, amint megszületik. Kinek is szülöd akkor a gyereket?
2013. febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja meg ki fogja helyetted szoptatni, amíg iskolába vagy?
2013. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy milyenek a szüleid, mit szólnak a dologhoz!

Írod hogy visszamész tanulni...lehet persze gyerek mellett tanulni,de kicsit olyan könnyelműen írtad.Én teljesen abortusz ellenes vok,d e te még nagyon fiatal vagy.Szép és jó egy kisbaba,de még nem neked.Elveszi a te gyerek korod is.Én is szt mondom várj még vele.Kb 5 év múlva is ráérsz még.Ha gyereked van már semmi sem lesz olyan mint régen,,,,Hidd el!

2013. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!