Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyit aldoznatok fel a...

Ti mennyit aldoznatok fel a jelenbol, a csaladert, es a jovoert?

Figyelt kérdés

Kulfoldon dolgozom mar par eve, jol keresek, de a csaladom nincs velem, es nem is lehetnek. Sokat dolgozom, szabadidom alig van. Par honapot kint vagyok, par hetet otthon. Ez igy megy mar egy ideje, de egyre nehezebb. A gyerkemeket az interneten latom felnoni. Cserebe viszont jol keresek, es tudok roluk gondoskodni, valamint felretenni is.

Mennyi ido, es mennyi penz felretetele utan mondanatok azt, hogy most mar eleg? Mennyit aldoznal fel a sajat eletedbol, azert, hogy gondoskodhass a csaladod jovojerol?

Azt meg hozza kell tennem, hogy nem szeretem a jelenlegi munkamat, viszong igen jol fizet. Viszont ha hazamegyek lehet, hogy semmilyen munkam nem lesz. Viszont ezt sem lehet a vegtelensegig csinalni ami most van, mert az meg a csaladi elet rovasara megy. Hol van az a pont amikor a penz mar nem szamit?

Elore is koszonok minden ertelmes) valaszt!



2013. ápr. 7. 14:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

és őket miért nem lehet kivinni?


Én is 12 voltam, nem beszéltem a nyelvet. Távoktatás lement az általános suli, majd középben kezdtem az országban.

Nos?

Nyelvet kb. 1,2 év alatt meg lehet jól tanulni.

2013. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Az elsö és legfontosabb kérdés, hogy szükséges-e, hogy a családodtól távol élj, enélkül meg tudnátok-e élni, vagy csak csökkenteni kellene az igényeiteket?


NEKEM eleve szóba sem jönne olyan, hogy évekig ne élhessek a családommal, nekem a család, EGYÜTT, a legfontosabb.


Ha végképp nem tudnátok megoldani a jelenlegi kereseted nélkül, akkor mindenképpen elintézném, hogy a párom meg a gyerek(ek) odajöjjenek, ahol én élek.

2013. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Az én férjem is kint van, így megkeres 400at, itthon ha éjjel-nappal dolgozna 200 körül lehet összejönne, de akkor is csak beesni látnánk az ágyba. Ha csak egy munkája lenne, akkor 120-140nél többet nem keresne többet. Az én fizetésem sem magas: 100. Ennyiből nem tudnánk megélni, van hitelünk, a házat folyamatosan újítjuk, van két óvodásunk. Nehéz így, rossz hogy nincs itt, de "megszoktuk". Ez van sajnos. Nála bejátszik, hogy nagyon rossz anyagi körülmények között nőtt fel, hülye szülőkkel, szóval hat lóval sem lehetne hazavontatni úgy hogy a gyerekekre kevesebb pénz jutna.
2013. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
jobb így a gyerekeidnek, mint ha itthon laknál velük, de nem lenne mit enni és csak menne otthon a cirkusz meg az üvöltözés a pénz miatt. én így nőttem fel mert apám világ életében lusta volt mint a föld és anyám tartotta el a családot, inkább sose láttuk volna de lett volna mit enni hónap végén. a gyerekeid jövője és lehetőségei fontosabbak, mint az hogy az esetleges itthoni nyomorban együtt tespedjetek. szerintem helyes amit teszel.
2013. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Ágh Ferenc ***** válasza:
66%
Azt hiszem ez a Te lelkierődön múlik! Bármit is ajánl az ember, ebben nem lehet jó tanácsot adni! Azt is mondhatnám, mit érsz vele, ha itthon mondjuk kapsz munkát, de reggeltől estig dolgozol, ugyanott vagy vele, kint meg legalább megfizetnek! Sajnos ez egy ilyen romlott világ, nagyon sajnálom a hozzád hasonlókat! Mindenesetre, persze nem ismerem a gyerek korát, én amondó vagyok, ha a nagyszülők bírják cérnával, akkor tarts ki addig, amíg biztos, hogy itthon is tudsz egzisztenciát teremteni! Azért a nevelés szempontjából a tizenkét éves kor ma már, amire azt lehet mondani, hogy még lehet változtatni valamit a gyereken, ha erről lemaradsz, akkor már sokat nem tehetsz! Hát ennyit tudok az általad közölt adatok alapján mondani.
2013. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Utólag könnyen okoskodok: úgy kellett volna gyereket vállalni, hogy ott is lehess mellette, meg is tudd adni neki azt, amire szüksége van.

Jelen pillanatban viszont nem tudsz semmit sem tenni. A pénz mindig számít.

2013. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valszokat.

Megprobalok reagalni minden felmerulo kerdesre, de lehet mire vegere erek elfelejtem a felet, ugyhogy bocs, ha nem jut valasz mindenre. :)


Tobb oka van, hogy miert nem tudnak idejonni.

A fiam meg kisbaba, es itt eleg mostoha az idojaras (nyaron akar 55 fok).

Fizetni nekik a szallast, es egyeb koltsegeket egy vagyon lenne.

Ha itt is lennenenk sem latnam oket tobbet mert, mint irtam, nagyon sokat dolgozom, es utazom.


Mashol nem keresnem meg ennek a penznek a toredeket sem. Nyugat-Eurpoaban talan a harmadat, ha esetleg kapok ott munkat. Otthon a tizedet (ha kapok munkat).


Hasonlo cipoben vagyok mint amit a 3. valaszolo irt. Otthon ha megszakadok sem keresnek meg 150-200 ezernel tobbet. Es azt is csak jo esetben, ha van 2 munkahelyem. A jelenlegi helyzetben lehet, hogy 1 sem lenne.

En is szegeny csaladbol szarmazom, es nehez feladni ha mar egyszer eljutottam arra a szintre, hogy ennyit kereshetek, es megadhatok a csaladomnak. Viszont ez igy nem elet. Hianyzik a csaladom, es en is nekik (remelem). Nem akarom, hogy a fiam nekulem nojon fel, es apa csak egy kep legyen a monitoron neki.

Szoval a kerdes, hogy menny ido, vagy mennyi felretett penz utan mondana azt az ember, hogy most mar nem a penz a fontos, hanem, hogy egyutt legyunk? Ugy erzem, hogy barhogy is dontok mindig az fog hianyzni ami nincs. Ha itt vagyok akkor a csalad, ha otthon akkor meg az, hogy kiengedtem a kezembol ezt a lehetoseget, ami lehet, hogy az eletem egyetlen ilyen eselye.

A tortenethez hozza tartozik, hogy mindkettonk ( felesegem es en) csaladjat tamogatjuk, mert mindenhol vannak anyagi gondok. Otthoni fizetesbol az sem menne.

2013. ápr. 7. 14:45
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Számolj azzal is, hogy a gyerekeid felnőve könnyen megeshet hogy neheztelni fognak rád, amiért lett volna lehetőséged nekik jobb életet biztosítani, de nem tetted. Igen, ez egy ilyen világ, fontosabb a pénz és a jövő mint a család. Szeretetből nem jutnak messzire később.
2013. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

3as vagyok, nem tudom meddig lesz ez így, még most egy ideig biztos. Legalább míg a házat be nem fejezzük normálisan aztán én szeretném ha hazajönne, mert egyébként tényleg sz.r ez így. A férjem egyébként általában 3 hetet van kint, 1et itthon. Gyereknevelésben az a hátulütője, hogy én vagyok a "gonosz", aki tilt míg ő ha itthon addig a gyerekek is be vannak pörögve, minden szép és jó, aztán elmegy és jönnek a szürke hétköznapok, hisztik. Nagyon apásak amúgy, ezért is lenne jó ha itthon lenne a férjem. És hát nekem is hiányzik. Minden téren:) De sajna tényleg nem tudjuk máshogy megoldani. Pénzünk nem volt, hiába dolgoztunk mindketten hitelt fel kellett venni, mert az albérletet kidobott pénznek gondoltuk. Egy idő után már a gyerekek is "esedékessé" váltak. Nyomorogni nem akarunk, 200-250 ezerből, ebből 150 a törlesztés és a rezsi, a maradékból nehézkesen élnénk meg és nem haladnánk egyről a kettőre. Majd kiderül, megérte e "beáldozni" a családi együttléteket. Még most úgy gondoljuk így a legjobb, a gyerekek szempontjából is. És az az egy hét együttlét elég. Akkor legalább tényleg velük, velünk van. Sok ismerősömnél látom, hogy hazamegy a férj beül a gép elé, vagy elmegy a haverokkal és egyáltalán nem tart mértéket, szinte minden nap ez van. Ennél úgy gondolom a férjem többet ad a gyerekeknek is, nekem is. Ha itthon van, tényleg itthon van. Nem gubózunk be ugyan, barátok, család is kap időt, de sokat töltünk együtt is. Ha hazajön akkor pl. hétfőn-kedden a srácok nem mennek oviba, hanem hármasban vannak. Utána megcsinálja amit itthon kell, majd a hétvége négyünké. Nem mondom hogy elég, vagy jó ez így, de jobbat nem tudunk kihozni a jelenlegi helyzetből.

Azt azért remélem, hogy mire kamaszok lesznek a fiúk addigra itthon lesz :)

2013. ápr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat.


Közben a saját gépemhez jutottam, így tudok írni rendesen is magyarul. :)


A legnagyobb baj az, hogy mindenki azt hiányolja ami nincs. Amint írtam én magam is, és attól félek, hogy esetleg a gyerekem is így lesz vele. Ha otthon vagyok, de szarul élünk akkor jöhet az amit itt is írt valaki, hogy azt kívánja majd, hogy inkább mentem volna el, és kerestem volna többet, hogy jobban éljünk, ha viszont mindig távol vagyok akkor meg azt lehet felhozni, hogy bezzeg csak a pénzt hajszoltad, holott nekem egy apa jobban kellett volna. És mindkettő esetben van igazság. Egy gyereknek kell anya, apa, és stabil háttér. Ha az egyik már hiányzik akkor nincs egyensúly. Nem csak kenyérkeresőként, de apaként is helyet kell állnom, és jelenleg az egyiket kell feláldoznom a másikért.

A kérdésem még mindig az, hogy kinek melyik ér többet, és, hogy mekkora összeg megléte mellett tudná nyugodt szívvel azt mondani, hogy most már megvan az az alap amiből tudom biztosítani ami kell, és itt az ideje a kötelességem másik felére koncentrálni jobban?


Annak aki azt írta, hogy akkor kell gyereket vállalni amikor adottak a feltételek: Ha mindenki csak akkor vállalna gyereket amikor minden feltétel tökéletes lenne nagyon kevés gyerek születne a világban. Bár igazad van abban, hogy a teljes bizonytalanságba nem szabad gyereket szülni, és sajnos sokan úgy teszik.

Nálunk már akkor jött amikor már kint dolgoztam. Nem terveztük, de nagyon örültünk neki. Úgy gondoltam, és gondolom most is, hogy még mindig sokkal jobb helyzetben történt meg a dolog, mint amiben sokan mások vannak, és mint amilyen helyzetben előtte voltunk. Amíg ez a munkám nem volt nem is mertem volna bevállalni, mert annyira bizonytalan volt a helyzet. Főleg az utóbbi években. Volt időszak amikor otthon is jobban ment a szekér, de amit akkor sikerült félretenni, azt a válságos évek elvitték. Jelenleg azon dolgozom, hogy a közös jövőnk viszonylag be legyen biztosítva. Hogy azon kelljen aggódni, hogy együnk-e, vagy a számlákat fizessük be, akkor sem ha esetleg hónapokig munka nélkül maradunk. Hogy a gyerekemet tudjam iskoláztatni, és a kormány jóindulatán múljon, hogy fizetős lesz-e éppen a felsőoktatás, vagy nem. Hogy ne a lakáshitere gürcöljünk 25 évig, hanem saját fedél legyen a fejünk felett.

2013. ápr. 7. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!