Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi kérdés! Szerintetek...

Bölcsi kérdés! Szerintetek rosszul jár a gyerekem, ha nem fog bölcsődébe járni? Én szerettem volna, de sajnos nem tudjuk megoldani.

Figyelt kérdés
2,5 éves kisfiam van, nagyon látom rajta, hogy igazán a javára válna a bölcsi, de bizonyos okokból nem tudjuk vinni. Lelkiismeret furdalásom van, mert csak jót hallok a bölcsisekről.

2013. ápr. 10. 11:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Most ezt komolyan kérdezed? A bölcsi szükséges rossz, ha a szülőnek dolgoznia kell és nincs más megoldás. 3 éves kor alatt nem is igazán játszana együtt a gyerekek, csak egymás mellett. Ha elviszed játszótérre, esetleg összejártok hasonló korú gyerekes ismerősökkel, a gyereked minden társas igényét kielégíted. Tök hülyeség hogy egy 2,5 éves gyereknek kell a bölcsi mert kevés neki az anyja. Ez csak lustaság. Az anyával együtt kell a program. Bőven ráér az oviban szocializálódni. Akkor teszel jót ha nem viszed bölcsibe, hanem vagy ti a szülei, vagy rokonok foglalkoznak vele, és heti néhány alkalommal van 1-2 órát gyerekek között. Semmiről nem marad le.
2013. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Semmilyen hátrányt nem fog szenvedni, ha nem jár bölcsibe. Sőt, van akinek egyáltalán nem is tesz jót. Húgom pl. édesanyánk fejéhez vágta, hogy őt bedugta bölcsibe, másik két testvérét pedig nem.
2013. ápr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ó, köszi, megnyugtattál. Lassan minden ismerős vele egykorú, és fiatalabb (!) gyerek bölcsibe jár. A fele mondjuk azért viszi, mert vissza kellett menni dolgozni, a másik fele meg "én már kevés vagyok neki itthon" címszóval íratta be. Azt figyeltem meg, hogy lassan már az számít jónak, és követendő példának, hogy bölcsis a gyerek. De most komolyan! Tényleg nem indul hátránnyal az "életben" az én kicsim sem??? Mert most ezt sugallja minden... :-(
2013. ápr. 10. 11:17
 4/28 Golan Trevize ***** válasza:
50%

"3 éves kor alatt nem is igazán játszana együtt a gyerekek, csak egymás mellett."


Ez hülyeség, 16 hónapos gyerekeim több mint fél éve szoktak együtt játszani. Persze nem egyfolytában, meg órákig, de már tavaly nyár végén rendszeresen bújócskáztak, meg fogócskáztak.

Most már 16 hónaposan kifejezetten figyelnek a másikra, segítenek egymásnak, stb.


A ritka kivételektől eltekintve nagy általánosságban elmondható, hogy jót tesz a gyerekek fejlődésének, ha minél előbb elkezdenek rendszeresen közösségbe járni.

Hogy az most minden nap játszótér, játszóház, vagy csak a hasonló korú anyukák járnak össze, az mindegy, a közösség a lényeg.

2013. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Golan, ha Neked ikreid vannak, az más tészta, ők másban nőnek fel, fogantatástól egymást "szórakoztatják", egykék teljesen máshogy viselkednek.
2013. ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Golan Trevize ***** válasza:
35%

"egykék teljesen máshogy viselkednek."


Az csak azért van, mert 3-5 éves korukig gyakorlatilag csak az anyukájuk látják, másik gyerekkel 5 percnél tovább nem találkoznak. Nem tudják, hogy akár lehetne is kezdeni valamit a másik gyerekkel, a többi gyerek szémukra csak úgy "van". És mondom: nem az életkoruk miatt, hanem mert ezt szokták meg.

2013. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%
Így van,ahogy az utolsó írja(Golannak).Az ikerség az egy speciális kapcsolat.Édesapám is iker,és még 3 ikerpár van a családban...ám,hogy a kérdésre is válaszoljak:miért járna rosszul?!Nekem a legkisebb-3. gyerekem-6 hónapos,és biztos,hogy Ő sem fog bölcsibe menni,mint ahogy a bátyjai se mentek.Sőt,a legnagyobb gyerek az ovit is csak 4 évesen kezdte(ám ez más téma).Szerintem egy ekkora gyereknek pont az a jó,ha többet van otthon,mint házon kívül.Kell neki társaság,de nem hétfőtől-péntekig reggeltől-délutánig.Az még nekik sok,megterhelő(szerintem).Ám sokszor a szükség nagy úr.
2013. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Nagy divat lett a bölcsi mostanában szerintem.

Mikor a lányom született, a fiam 13 hónapos volt. Sokan ilyenkor bölcsibe adják a nagyobbat, mert ilyenkor könnyebb nekik, mármint az anyának. Én nem tudtam beadni, mivel ugye gyeden voltam a kisebbel, tehát be se adhattam volna. Mások mégis beadták gyed mellett, ez ám az érdekes dolog. Személyesen ismerek ilyen anyákat. Na mindegy, lényeg, hogy ők voltak a szuper anyák, mert a gyerekük bölcsis volt. Ja és mindegyik állami bölcsibe adta.

Most tölti áprilisban a hármat, most fogom oviba iratni. Remélem felveszik, mert a nyáron megyek vissza dolgozni. Örültem volna, ha már most áprilisban elkezdheti az ovit a közösség miatt, mert már nagyon igényli, nagyon szeret gyerekekkel játszani a játszótéren is, játszóházban is, de azt mondta az óvodavezető, hogy csak szeptemberben kezdhet. Lányomat be akartam adni bölcsibe, mert 2 lesz májusban, de nem biztos, hogy bekerül, már 1 éve várólistás, 30-40 ezrem meg nincs magánra, így anyósom vigyáz rá 1 évet, ha nem kerül bölcsibe.

Bölcsi nagyon jó hatással lehet a gyerekre, pl. ha megkésett a beszédfejlődés, önálló étkezés elkezdése. De nem mindenki tudja megoldani. Nekem se vették be, mert én nem dolgoztam a gyed miatt. Ettől nem vagy rossza anya, sőt.

Nekem pl. az nem tetszik, hogy beadják a gyereket állami bölcsibe, mikor anya otthon van a pár hónapos gyerekkel. Miért veszik fel, ha az anya nem dolgozik? Ezért kevesebb hely van, a dolgozó szülők gyerekeit meg nem veszik fel, ha épp nincs protekcióm. Valahogy ezeket kellene kiszűrni. Én is itthon voltam 2 évet, úgy 2 gyerekkel, hogy az egyik pici, a másik meg kicsi:)

Szóval, ne érezd magad rosszul. Látod, én dolgozni megyek vissza, de úgy néz ki, mégse kerül be szeptemberbe a lányom a bölcsibe, aki akkor 2 éves 4 hónapos lesz, mert telítve vannak a bölcsik. Pedig én is dolgozni fogok, párom is dolgozik. Szerencsére van nagymama, aki nyugdíjas, de ugye betegeskedik. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, nem mindenki tudja bölcsibe dugni a gyereket.

Mikor a fiammal pár hete nyílt napon voltunk az oviban, annyira közvetlen volt, barátkozó, nem félt senkitől, hogy megkérdezte az óvónő, hogy bölcsis? Mondtam nem, velem van otthon. Aztán csak csodálkoztak.

2013. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Igazán köszönöm, hogy ezt leírtad nekem! Remélem, a szeptemberi ovikezdésünk nekünk is zökkenőmentes lesz! :-)
2013. ápr. 10. 11:42
 10/28 anonim ***** válasza:
53%
Golannak határozott elképzelései vannak a arról mi jó és mi nem. És csak az jó amit ő annak gondol.
2013. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!