Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Diplomához kötni az anyaságot?

Diplomához kötni az anyaságot?

Figyelt kérdés

Úgy hiszem igen komoly gondok vannak a gyerek vállaló réteggel ma Magyarországon.

Olyan bődületes baromságokat kérdeznek az anuykák, vagy annak valók, nem csak itt, benn a kórházban vagy épp magánrendelése is, hogy egyszerűen sírva fakadnék :(


Pl::Ha ikreket várok, dupla terhesvitamin kell?(itt is és a kórházban is kérdezték már...)


Terhes lehetek-e ha menstruáció alatt szexeltünk és gumit húzott? stb....


Nem hiszem el, hogy ilyen tudatlanok legyenek a nők....



2013. ápr. 25. 08:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Sokszor nem a butaság a buta kérdések oka szerintem, hanem pusztán a megerősítési kényszer. Akár még egy evidens, bődületes kérdés kapcsán is. Nehéz dolog az agynak a szív ellen harcolni. Akár egy baba kérdésben.
2013. ápr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elolvastam a kérdést, hát mondom, persze...

De a kommentet olvasva: igazad van.


Újabb gyöngyszem, nem tudom eldönteni, hogy ilyen sötét, vagy viccel:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2013. ápr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%
mert egy mérnöki diplomás mit tanul a terhességről? lehet, hogy kicsit komolyan veszi, a gyerekvállalást, és véletlenül sem akar hibázni. egyébként meg hülye kérdés nincs, az meg, hogy valaki diplomás még nem jelenti, hogy nem hülye. lehet, hogy csak négy évet ivott egy egyetemen, és átbukdácsolt kettessel. ez szerintem nem tesz okosabbá a gyerekvállalásban.
2013. ápr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
és a meglepő, hogy általában 30-as nők kérdései, nem kamaszoké....
2013. ápr. 25. 09:00
 5/26 A kérdező kommentje:
nem feltétlen gondoltam konkrét végzettségre, de valami tanfolyam kéne, vizsgával, és addig nem engedni teherbeesni,mig át nem ment...
2013. ápr. 25. 09:01
 6/26 anonim ***** válasza:
47%

Hát ezt a diploma dolgot remélem te se gondolod komolyan :) Van akinek egyszerűen nincs pénze, lehetősége diplomához, vagy egyszerűen inkább masszőr akar lenni, vagy fodrász :) Ez nincs összekötve azzal, hogy mennyire okos :) Az én apukám 34 évesen végezte el a gimit, mert 16 évesen mennie kellett a bányába dolgozni, és komolyan megesküszök, nála okosabb embert nem ismerek. Tehát mint látod, nem észhez kötött a diploma (nem beszélve a sok idióta szaktársamról)


Amihez én viszont kötném a gyerekvállalást, az:

1: pszichológiai vizsgálat (elkerülhető lenne, hogy fénnyel akarják etetni a gyereküket)

2: kijelölt szakkönyvek elolvasása, és ebből vizsga

3: Környezettanulmány (kis putriba ne szülessen 6 gyerek, viszont ha valakinek 200 négyzetméteres palotája van és nagy családot akar szülje a gyerekeket nyugodtan. Viszont ha valakinek nincs elég pénze a gyereknevelésre, maximum 1-et szülhet, hátha azt tisztességesen feltudja nevelni.

Ha ezeken megfelelt a jelentkező, vállalhat gyereket :) persze ez se lehetséges, mert alapvető jogaikat korlátoznánk, de nem ártana egy ilyen. Így meg lehetne akadályozni, hogy azért szüljenek, hogy több segélyt kapjanak (hiszen a pszichológus ebben az esetben elutasíthatja, vagy a környezettanulmányt készítő).

2013. ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
jó, tudom ez lehetetlen lenne... de már ha valaki gyereket vállal olvasson már utánna, mi merre, s szakembertől kérdezzen,ha valami nem világos neki
2013. ápr. 25. 09:04
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg van millió idióta kérdés. De, ha a fenti kérdést komolyan gondoltad, azért túlzás. Már csak azért is, mivel érettségivel is lehet értelmes valaki (vagy kevesevvel), és diplomával is "teljesen hülye" (bocsi a kifejezésért). Egyébként védőnőként dolgoztam, (és fogok is, ha vége a babázós időszaknak), volt olyan diplomás kismamám, aki iszonyatosan nagy butaságokat kérdezett (24 hetes terhesen pl azt, hogy előfordulhat-e hogy terhesség alatt teherbe eshet- e megint. és ez teljesen komoly. és vol egy fiatal, 19 éves lány, normális volt, éretten fogta fel....
2013. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%
Hát néha olvasok itt olyan dolgokat,amikor azt hiszam hogy az a sok nőaki ideírogat hilyán van a józan észnek,mert magátol értedö dolgokat kérdeznek,vagy olyat ,amit csak orvos tudna megválaszolni.
2013. ápr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

6-os, valami ilyesmire gondoltam én is

a diploma csak jelképesen szerepel a kérdésben :)

2013. ápr. 25. 09:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!