Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Diplomához kötni az anyaságot?

Diplomához kötni az anyaságot?

Figyelt kérdés

Úgy hiszem igen komoly gondok vannak a gyerek vállaló réteggel ma Magyarországon.

Olyan bődületes baromságokat kérdeznek az anuykák, vagy annak valók, nem csak itt, benn a kórházban vagy épp magánrendelése is, hogy egyszerűen sírva fakadnék :(


Pl::Ha ikreket várok, dupla terhesvitamin kell?(itt is és a kórházban is kérdezték már...)


Terhes lehetek-e ha menstruáció alatt szexeltünk és gumit húzott? stb....


Nem hiszem el, hogy ilyen tudatlanok legyenek a nők....



2013. ápr. 25. 08:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy egy olyan ember is lehet jó szülő mint egy diplomás. Sőt egy diplomás is lehet nagyon rossz szülő...


És úgy gondolom, hogy vannak olyan diplomások akik nem orvosi diplomások vagy nem ápolók. Nem feltétlen tudna mindent a helyzetről...

2013. ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Már több ilyen felvetést olvastam mostanában, de most is csak azt tudom írni amit eddig. Ez nem megoldást és nem is életszerű. Vizsgához kötni a teherbeesést? Megvalósíthatatlan, mert ha valaki csak úgy teherbe esik akkor mi lesz vele? Abortusz, mert nincs vizsgája hozzá, vagy elvenni tőle? Meg környezettanulmány után vállalhat gyereket, és akkor mi lesz ha valaki gazdag szül négy gyereket, majd utána lesz szegény? Ennyire senkinek sem lehet korlátozni a szabadságát és a gyermekvállaláshoz való jogát. Inkább a felvilágosításra, a tudatos gyermekvállalásra kellene fektetni a hangsúlyt,erre kéne nevelni és tanítani az embereket. Esetleg egy korábbi kérdésnél felvetette valaki, hogy akkor járjon plusz támogatás a gyermek után, ha szülő elvégez egy kijelölt tanfolyamat, ezt még el tudnám képzelni.
2013. ápr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Annyi igazán buta diplomást ismerek, hogy sztem feltétlen. ... :O :-/


Na szal az intelligenciát és az érletrevalóságot nem osztják a diplomához! Azért van ennyi idióta, mert a kib**ott agyalágyult TV műsorok nevelték őket, tökéletes agymosott embermasszának. Már azt sem tudják mi a társas kapcsolta, mert kizárólag az interneten tudnak "beszélgetni" , face to face meg sem tudnak szólalni.


Eldeformált egy világ ez. Csak arra ügyelhetsz, hogy a te gyereked ne legyen majd ilyen. Ez pedig rajtad múlik, nem máson.

2013. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 petera6 ***** válasza:
100%

Látom már megint sok az értelmes, aki nem tud elvonatkoztatni a "diplomás=biztos nagyon okos és még gazdag is" megfogalmazástól. Jelképesen tényleg nem lehet értelmezni?? (hozzátenném, hogy nincs még meg a diplomám, nem attól voltam ilyen ügyes, hogy egyből tudom mire is gondolt a kérdező)


Kérdező: Pont ma reggel mutattam a férjemnek a sok tippelős (hét/nem) fotós kérdést, meg a ennyi-annyi fokban, milyen ruhában lehet kivinni az x hóóós gyereket kérdéseket. Hogy vajon ez most komoly, és tényleg nem bírja eldönteni, így idegen emberektől várja erre a kérdésre a választ. Oké a képes kérdéseknél tudom, hogy sokan csak játszanak vele, de tuti sokan komolyan gondolják, hogy meg lehet állapítani ebből bármit is. És az már fura na :) De az általad említett kérdések is érdekesek :)


Amúgy viszont van egy csomó tényleg jó, informatív kérdés-válasz, így érdemes végigverekednem magam a baromságokon is :)

2013. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

12.


Írtam is, hogy persze ez kivitelezhetetlen, mivel sértené az alapvető jogaikat, de ha belegondolsz, tényleg nagyon sok az idióta. Engem egyáltalán nem zavarnak azok, akik megkérdezik, hogy milyen ruhában vigye ki a gyerekét, a tippelgetősek sem zavarnak egyáltalán. Az már inkább, hogy fénnyel eteti a gyerekét, vagy nem ad neki eleget enni, mert nincs pénze rá... és igen, inkább kérdezzenek rá mindenre, minthogy ne érdekelje őket senki véleménye, elcsesszék a gyerekük lelkét, mert azt olvasták, hogy jót tesz nekik ha nem korlátozzák őket. Érted :)


És szerintem ide marha jó idézet amit a NatGeoban lehetett hallani:

„Aki létezik, lélegzik.

Aki lélegzik, beszél.

Aki beszél, kérdez.

Aki kérdez, gondolkodik.

Aki gondolkodik, keres.

Aki keres, tapasztal.

Aki tapasztal, tanul.

Aki tanul, felnő.

Aki felnő, vágyakozik.

Aki vágyakozik, talál.

Talál valamit, aztán kételkedik.

Aki kételkedik, kérdez.

Aki kérdez, megért.

Aki megért, megismer.

Aki megismer, többet akar tudni.

Aki többet akar tudni, az él.”

2013. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Igen, egyetértek, lehetne egy tanfolyam a terheseknek, vagy akár iskolában (talán még nem késő) normálisan taníthatnák a nemi dolgokat, védekezést, babagondozást. Akár oszt.főnöki óra keretében. Jó lenne, ha nem lenne ciki a téma és kérdezhetne mindenki. Mert az az egy alkalom, amit a védőnő tart, nem jó semmire.
2013. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Bocsi 15-ös, hogy pont a Te korábbi kommented-ből ragadtam, ki dolgokat, tudom, hogy csak példának írtad és szerintem sem életszerű, de ha ilyen kérdés merül fel, akkor jellemzően ezeket a megoldásokat szokták felhozni. Természetesen, nincs annál rosszabb, ha hírekbe hallja az ember, hogy egyesek, hogy bánnak a gyermekükkel.
2013. ápr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Erre szokták mondani, hogy a diplomával nem osztanak intelligenciát.. ennyi a véleményem...

Meg még az, hogy a cigány asszony nem fog ilyeneket kérdezni, se itt, se a dokitól, mert 1. ott az anyja és megkérdezi attól, 2. vagy nem is nagyon érdekli..

Aki kérdez, az legalább érdeklődik.

Ettől függetlenül tényleg vannak olyan kérdések, amik már túlmennek az épelméjűség határain..

2013. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
37%

"Amihez én viszont kötném a gyerekvállalást, az:

1: pszichológiai vizsgálat (elkerülhető lenne, hogy fénnyel akarják etetni a gyereküket)

2: kijelölt szakkönyvek elolvasása, és ebből vizsga

3: Környezettanulmány"


Na ezekhez én is. Főleg az elsőhöz!!!! Nem a fényevés miatt - az nagyon ritka, most "slágeren" levő probléma - hanem amiatt mert egyes szülők úgy nyomorítják meg a gyerek életét hogy azt kellene tanítani...


De sajnos ez nem így működik, hogy hogyan kellene gyereket vállalni. Minden mást meg kell tanulnunk, szülni minden h.lye tud

2013. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Golan Trevize ***** válasza:
87%

Nálunk dolgozik néhányszász diplomás.

A lift kezelésével adódnak próblémáik, hogy komolyabb dolgot ne is mondjak.

Ellenben miért lenne butább/kevesebb az, aki olyan szakmát választ, amihez nem kell diploma?

2013. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!