Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ment ennyire tönkre az...

Miért ment ennyire tönkre az életem, miért nem tudom élvezni az anyaságot?! Járt így más is?!

Figyelt kérdés
Sokáig vártam a családalapítással, vártam a megfelelő partner, hogy minden rendben legyen. Fiam gyorsan megfogant, problémamentes terhesség után viszont problémás szülés jött, de lett egy egészséges, szépséges fiam. De a születése után minden megváltozott. A párommal szép lassan (vagy inkább rohamosan) tönkrement a kapcsolatunk, szörnyen megromlott, eltávolodtunk egymástól, és a bő másfél év alatt többször szóba került a válás. A családban is történtek változások, haláleset. A fiam mostanában nehezen kezelhető, kifejezetten problémás gyermek (védőnő is mondta), valószínűleg a családi dolgok miatt. Sokszor irigykedve nézem, vagy hallgatom barátnőimet, vagy idegeneket, akik boldogok, második gyermeket várnak,miközben én csak egyik napról a másikra élek,soha egy nyugodt, boldog percem nincs. Segítségem sem igen van, mert párom sokat dolgozik, nagyszülők vagy nincsenek vagy messze vagy dolgoznak. Rettenetesen érzem magam, hogy már a gyermekemben sem lelem örömöm. Egyenlőre nem tudom elhagyni a párom, mert akkor nem volna hol laknunk és amíg nem dolgozom nincs annyi bevételem (gyed). Állandóan veszekszünk, megaláz, volt, hogy megpofozott, eljár itthonról. Néha legbelül úgy érzem, hogy a kicsi "tehet róla" persze tudom, hogy nem, de mégis.... :( vissza szeretném kapni a régi életemet, de alig ha vannak kilátásaim 30 on túl, ilyen élettel
2010. nov. 25. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szomorúan olvasom soraidat:-( sajnálom! A fiad hány éves? Szerintem depressziós is vagy. A szüleid nem fogadnának vissza?Esetleg olyan barátnő, aki befogadna egy kis időre? Próbálj meg elválni a férjedtől, mert ennek így semmi értelme(főleg, ha pofozkodik is). Anyukám anno 3 évig nyelte apukám hülyeségét, csak azért mert 3-an voltunk gyerekek. Ne várd meg míg a pofonból verés lesz! A fiad lehet kezelhetetlen az otthoni légkör és az apa viselkedése miatt. Egy gyereknek nyugalom kell és biztonság. Az életed olyan mint amilyen volt már soha nem lesz! Anya vagy! Fontosabb, hogy a gyerekeddel szoros kötelék legyen, érezze, hogy Te vagy az, aki szereti, és biztospont vagy az életébe. A fiadra koncentrálj, arra, hogy megteremtsd neki a jövőt, hiszen vagy még 20 évig nevelni fogod(vagy tovább). Próbálj lépni!
2010. nov. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vedd a kezedbe az irányítást. Az kevésbé fontos, hogy mit teszel, inkább az érzés számít, hogy nem a körülmények irányítanak, hanem Te! Döntéseket kell hoznod. Dönthetsz úgy, hogy nem veszel tudomást a párod gorombaságairól, hogy boldoggá teszed a fiad, hogy ezentúl csak jó dolgokra gondolsz.

Mi az első lányunk másfél-két éves korában voltunk nehéz helyzetben és az ő viselkedésén is meglátszott ez. Úgy döntöttünk, hogy bármennyire nincs hozzá kedvünk, akkor is napi 1 órát csak a kicsire koncentrálunk azt játszunk vele, amit ő akar, csak rá figyelünk. Ez végül kihúzott a gödörből. Ha rosszalkodott, nem boszankodtam, nem veszekedtem vele, hanem megcsikiztem, mert úgy gondoltam, hogy hiányzik neki a figyelem és a közeli kapcsolat. Ez is sokat változtatott a magatartásán.

Keresd meg a fényt az alagút végén, mert lehet, hogy egyébként nem látod meg. Sok sikert!

2010. nov. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mielõtt anya lettél kézbentartottad az életedet. Terveztél és megvalósitottad a terveidet. Sajnos azonban a baba születése után kicsúsztak a kezedbõl a dolgok, ezért érzed most rosszul magad a bõrödben. Újra kézbe kell venned a sorsodat, a mindennapjaidat. Kicsi dolgokkal kezd el, a többi majd jön magától. Ha nem érzel magadban elég erõt, akkor kérheted szakember segítségét is. Sok sikert a kimászáshoz!
2010. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szülés után a felborult hormonháztartás miatt mi is sokat veszekedtünk, akkor észre sem vettem, de ma már tudom, milyen kötekedős, kibírhatatlan voltam. Most pedig megpróbálok a kedvesem kedvében járni, azért, hogy ne legyen féltékeny a babára. Mert a pasik (a legtöbb) féltékeny arra, h. már nem ő van az életed középpontjában. Nem lehet, hogy nálatok is ezek a dolgok nehezítik meg az életet? Ha egy kicsit erőt tudsz venni magadon, és túllépsz a sérelmeken, kedves leszel a párodhoz, esetleg ő is viszonozza. Csináljatok közös progikat, játsszatok együtt a gyerekkel, ez sokat segít. Mondd el neki, hogy szomorú vagy, és jó lenne új alapokra helyezni a kapcsolatot. A kisfiad is émiatt viselkedik úgy, ahogy. Ha tudtok, menjetek el párterápiára is. Ha mégis válásra kerülne a sor, intézzétek nagyon higgadtan, diszkréten, hogy a kicsi ne sérüljön még jobban. Sok sikert és kitartást kívánok!
2010. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!