Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újból jár majd a 3. Baba után...

Újból jár majd a 3. Baba után is ugyan ilyen összegű GYED?

Figyelt kérdés

Két kisgyerekkel vagyok otthon jelenleg GYED-en (megszakítás nélkül, tehát azóta nem mentem vissza dolgozni). Munkaviszonyom pedig fenn áll azóta.

2010-ben született az első majd 2011-ben a második Gyerekünk. Arra lennék kíváncsi, hogy ha a második Baba 2 éves koráig esek teherbe újból (szülni viszont már GYES alatt), akkor járni fog majd újból a GYED, amit most kapok? Vagy ahhoz 2 éves koráig meg is kellett volna születnie a harmadik Picinek?

Remélem érthetően fogalmaztam :)

Természetesen megyek a munkaügyre is megkérdezni majd pontosan, de már nagyon izgat a válasz :)! Biztosan voltatok Ti is hasonló cipőben, így tudjátok a választ!

Előre is köszönöm!


2013. ápr. 26. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ha gyes alatt szülsz, akkor a gyed nem jár, marad a gyes, mert nem tb ellátás a gyes.

ha nem gyesre mennél, hanem táppénzre a gyermek 2 éves korától a szülésig, akkor járna a gyed

de ne a munkaügyre menj ezzel a kérdéssel, mert ott nem tudnak ebben segíteni, nem az ő asztaluk, a Tb-hez menj érdeklődni

2013. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha GYES alatt szülsz akkor is fog járni a GYED a 3. baba után, de ha eléri a 180 napot a GYES-es napok száma, akkor már nem a szerződés szerinti béred lesz az új GYED alapja, hanem csak a minimálbér. Szóval ha GYES alatt szülnél, akkor el kellene menni táppénzre mielőtt összejön a 180 GYES-es nap. Vagy attól függően milyen a munkáltatód, ki kellene venned a GYED lejárta után a felgyűlt szabikat (nálam ebbe simán belement, mondván hogy előbb-utóbb úgyis ki kell adnia őket, és akkor már mindegy hogy 2 baba közt adja ki a GYED lejárta után, vagy amikor végleg visszamegyek dolgozni). Így később kellene megkezdened a GYES-t és talán akkor nem is telne el 180 nap GYES-en a szülésig (illetve a TGYÁS megkezdéséig mert azt ugye már a kiírt időpont előtt 28 nappal megkezdheted).

Bármit is csinálsz, a lényeg hogy max. 179 napot legyél GYES-en.

2013. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es írta jól. Arra kell figyelni, hogy 180 napnál többet ne legyél gyesen, ellenkező esetben a minimálbér az alap, de akkor is jár tgyás és gyed, ha a munkaviszonyod továbbra is fennáll.
2013. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jaj de jó ezt hallani :) "Elvileg" legkésőbb 2014 májusában születne meg, ha sikerül teherbe esnem :) Akkor elvileg, ha mindent jól értelmeztem, járni fog ugyan ez a GYED, amit most is kapok!!!

KÖSZÖNÖM!

(azért az első válaszoló kicsit megijesztett - így várom még a megerősítéseket :)

2013. ápr. 26. 13:37
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Második vagyok, igen, járni fog, ha 180 napnál kevesebbet töltesz GYES-en, erre figyelj oda nagyon.
2013. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, járni fog tgyás és gyed, de fontos, hogy fennálló munkaviszonyod legyen, de védve is vagy elvileg gyed, majd a gyes miatt. Szerintem érdemesebb gyes helyett majd táppénzre menni, ha már terhes leszel, mert a táppénz több pénz, mint a gyes, addig is nem 25 ezret kapsz, míg meg nem születik a harmadik baba. És amit a második írt, tényleg figyelj, hogy fél évet ne haladja meg a gyes. Akkor is jár gyed, de a minimálbér 70%-a lesz csak, ha több mint fél évet vagy gyesen.
2013. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lányok olyan hülye vagyok :( Nem is értem miért, de úgy gondoltam, hogy 2014-ben nem szabad meglenni a 180 GYES napnak, dehát persze, hogy ÖSSZESEN nem lehet meg. Akkor viszont nem jön össze sajnos mégsem 1-2 hónap csúszás miatt :(

Viszont, ha táppénzre visszavennének, akkor nem kellene GYES-t igényelnem és akkor mégis csak maradna az eredeti GYED-em, ugye jól értem. De elvileg csak azért, mert terhes vagyok nem vesznek táppénzre, nem erről volt szó nem rég, hogy ezt jobban ellenőrzik. Veszélyeztetett terhes pedig remélhetőleg nem lennék. Tudom, hogy esetleg nőgyógyásszal - háziorvossal meg lehet beszélni, de ELVILEG ez akkor is csalás nem?

Nagyon köszönök minden választ és segítséget!!!

2013. ápr. 27. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!