Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha szétmentünk a gyerek...

Ha szétmentünk a gyerek apjával és bejelentettem hogy magassabb családit kapjak, de közbe kibékültünk akkor azt leellenőrizhetik?

Figyelt kérdés
Gondolom be kéne jelenteni hogy újra nem egyedül nevelem,de őszinte leszek semmi kedvem gyerekkel órákat várni a teve utcába erre.Viszont nem akarom hogy promléma legyen....valahogy ezt le ellenőrzik hogy egyedül nevelem-e?
2009. szept. 27. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Írhatsz nekik levelet is, az is elég. Ellenőrizni konkrétan nem szokták, de azért ki tud derülni, én nem kockáztatnék.
2009. szept. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Levélben is bejelentheted a lakóhelyed szerinti Magyar Államkincstárnál. Sosem tudhatod, nincs e egy "jóakaród", aki feljelent és akkor vissza kell fizetni a különbözetet kamatostól.
2009. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hallottam már olyanról, aki így csinálja a több pénzért. (Ők nem is mentek szét.) Szerintem nem ellenőriznek, de ha mégis, akkor ki lehet magyarázni.
2009. szept. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%
Ja, ki lehet magyarázni, csak elég gerinctelen dolog. Akinek meg valóban kéne a támogatás, annak azért nem jut több, mert egyesek ezzel szórakoznak. Így is elég gáz, hogy 1200 forinttal kap többet az, akinek a családjában csak egy fizetés van (vagy csak a gyed/gyes). Én egyedül nevelem a fiam, gyeretkartást sem kapok, és ennyivel szúrják ki a szemem. Nem tudom felfogni, hogy mások ezzel szórakoznak. Ha nem csalnának ennyien, talán több jutna a valóban rászorulóknak. Ez nem a kérdezőnek szól, mert nem azt veszem ki a soraiból, hogy pénzhajhász lenne, de akik ilyennel csalnak, azokról megvan a lesúlytó véleményem. És mindegy, hogy csak jogtalanul veszik fel az emelt családit, vagy nagyobb összegekkel nyerészkednek, nagyon gáz.
2009. szept. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!