Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Vagy ehhez...

Mit tehetnék? Vagy ehhez semmi közöm nincsen? A szomszéd veszélyezteti gyermekei épségét! Vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk ide így nem ismerem a férfit, de nem néz ki normálisnak...

van egy robogó vagy kismotor féléje és a gyerekeivel száguldozik itt az utcában! kb 4-6éves a két gyerek és szinte nincs nap, amikor az az ökör férfi ne vinné délután-estefelé egyszerre a két gyerekét a motoron 40-60km/h -val!!! ő ül, a gyerekek pedig előtte állnak és kapaszkodnak a kormányba!

Zavar az, hogy egyik gyereken sincs semmilyen védőfelszerelés!!! -bár nem mintha számítana állva a robogón 50-el!!

zavar az is, hogy ebben a kis utcában több gyerek, macska mindenki kint van ilyenkor és úgy megy el mellettünk, mint egy állat!!! veszélyes ránk, a gyerekeire, saját magára! és a bolond felesége is csak vigyorog!!!!

szólhatok azért, hogy menjen lassabban?? és azért hogy a gyerekeit nem kéne vinnie, vagy ehhez már semmi közöm???

A kanyarba vagy a 8millió kátyú egyikébe bemegy és megbillen, mindenki borul.... a gyerekek persze élvezik és az apjuk a sztár...

Tehetek valamit? vagy hagyjam?


2013. máj. 2. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Bizony veszélyezteti!

A "semmi közöm hozzá" hozzállást pedig nem pártolom, így azért sok tragédia megelőzhető (lenne).

A héten nekem is földbe gyökerezett a lábam az ovi előtt, mert egy apuka szintén robogóval jött a kicsoportos fiáért, és maga elé ültetve száguldott vele haza (pesti kerület!).

Nemrég keringett egy amerikai videó a neten, ott a kétéves, hasonlóan szállított kisfiú meg is halt.

2013. máj. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem normális, hogy így motoroztatja a gyerekeket, de ne szólj bele. Mivel ők ezt normálisnak tartják, ezért úgysem tudsz tenni semmit.

Az utcán való száguldozás miatt szólhatsz. Igazad van, de kérdés, hogy van-e sebességkorlátozás az utcában, vagy "jogosan" száguldozik-e 50-nel?

2013. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nekem 1 ismerősöm így járt.A kisfia 4 éves volt és belehalt az esésbe.Ő maga pedig megvakult..azt hiszem el kell mondani ha ilyen hülye!
2013. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem normális idióták. Csodálom, hogy még nem hívták ki a gyámügyet rájuk. Majd ha meghal az egyik gyerek, a fejükhöz kapnak...
2013. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

én beszélnék vele!

ahogy írod, hülye. így nyilván nem képes felmérni a tetteinek a lehetséges következményeit.


szerintem azzal önmagában nincs semmi gond, hogy elviszi motorozni a gyerekeit a kis utcában. férjem is viszi pár hetente 2-3 körre a gyerekünket, bukóban és 15-20-al :)

ezt kéne neki elmondani, hogy felszerelés nélkül ne ültesse fel a gyerekeket és menjen sokkal lassabban. szerintem még kis hazugság is belefér, mondhatod, hogy olvastál ilyenről vagy láttad a tv-ben vagy ismersz valakit akik így felborultak és nagyon nagy baj lett a vége. így lehet eljut az agyáig, hogy mi is baj azzal amit csinál-illetve hogyan csinálja

2013. máj. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Felelősségteljes ember ilyet nem csinál. Halkan jegyzem meg, hogy kis településeken ha járunk, naponta legalább 3 ilyet látok. Sokeszű apuka száguldozik ezerrel valami kiszuperált motoron, miközben 2-3 gyerek kapaszkodik bele.
2013. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kamerázd le ês vidd el a helyi védőnőnek,ő majd intézkedik elvileg. Ha nem tedd felma netre hátha valami hivatalos szerv tesz valamit.
2013. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

hívd ki a rendőröket. Mondd el, mi a helyzet, és hogy lehetőleg civilként jöjjenek arra. Mert ha látja a rendőröket, még abbahagyhatja, és akkor borul a dolog.

Ők majd szólnak a gyámügyeseknek is.

Nem kell nevedet megmondani, tegyél névtelen bejelentést. Az is jó, ha felveszed, és CD-n beküldöd a rendőröknek, de csak miután ők is látták személyesen! Így egyből kézzelfogható bizonyítékuk is lesz.

Nem szabad elmenni mellette! Mi van, ha egyszer kigurul elé egy labda, kirántja a kormányt, ők leesnek, a motor meg épp egy gyerekcsoport közepén landol???

2013. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont a rendőrséget akartam én is javasolni, mint ahogyan 8-as válaszoló írta. Szerintem ha ennyi esze van, akkor ott sajnos a szép szó valószínűleg nem segít.
2013. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!