Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy apának van bármi kötelezet...

Egy apának van bármi kötelezettsége a gyereke felé, ha az erőszakos közösülésből származik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy nő elkábít valahogyan egy férfit, megkötözi, ad neki valami vágyfokozót és megerőszakolja, majd teherbe esik. Az apának ilyenkor van bármi jogi, vagy erkölcsi kötelezettsége a gyermek felé, ha bizonyítani tudja, hogy erőszakból származik?

Nem tudok róla, hogy történt volna ilyesmi, csak felmerült bennem a kérdés.


2013. máj. 4. 06:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Nincs, semmilyen. Ha a nevére veszi akkor gyermektartást köteles fizetni, mivel elismeri, hogy övé a gyermek.
2013. máj. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat nehéz lenne bizonyitani az euros zakat, de tulajdonkeppen mindegy is. Ugyanolyan jogai is kötelességei vannak, mint a normálisan fogant gyermekkel szemben.
2013. máj. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
1es ha nem veszi a nevére akk is köteles lesz gyerektartást fizetni.
2013. máj. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Eurós zaklat.... Ki készít ez a Szotarprogram :D erőszakot akartam írni. 2. voltam
2013. máj. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom elképzelni a szitut, elég vicces. Ha az ô gyereke biztos fizetnie kell, ha csak nem tudja bebizonyítani az erôszak tényét bíroságon.
2013. máj. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor s fizetnie kell, ha bizonyítható erőszak lenne, mivel a gyermek érdekeit nézik, nem a szuloet.
2013. máj. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy cikk nemrég, hogy külföldön egy nő szex után elvitte a használt óvszert dokihoz, hogy beültetést végezzenek és terhes lett. Utána meg követelte a pasitól a tartásdíjat, és bíróság úgy döntött, hogy fizetnie kell. Mondjuk pasi meg a dokit perelte be, mert az másik fél engedélye nélkül ilyet nem lehetett volna.
2013. máj. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem az az eset, amit írtam, de nagyon hasonló.

2013. máj. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És erköcsi értelemben felelős a gyerekért?
2013. máj. 4. 09:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Hogy értve? Nem kell látogat is, törődnie vele, a nevét se kell adnia, csupán a tartasdijat kell fizetnie.
2013. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!