Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes szülők hogyan képesek...

Egyes szülők hogyan képesek sorozatosan ütni-verni a saját gyereküket?

Figyelt kérdés

33 éves anya vagyok, van egy kisfiam, most másodikos általános iskolában.

A történet röviden:


Kisfiam kapott valamiért egy fekete pontot. Ő viszont annyira kétségbe esett, hogy nem merte nekem megmondani, inkább megpróbáltam elrejteni. De ugye alá kellett volna íratni, így ez nem lett meg, ezért kapott még egy fekete pontot.

(ez mind ezen a héten volt) Odajött hozzám, falfehér és félős arccal, odaadta, és mondta, hogy ne haragudjak, és kért hogy ne üssem meg.

Ekkor ledöbbentem, mivel soha nem emelnék rá kezet. Elmagyaráztam neki, hogy ez nem a világ vége, semmi gond nincs, megnyugtattam.


Majd bementem az iskolába, beszélgetni a tanárnővel, és ott döbbentem le igazán. Vannak gyerekek, akiket állandó jelleggel ütnek-vernek a szüleik, ha fekete pontot vagy rossz jegyet visznek haza. (nagyobb tesóknál)

Az én kisfiam is egy ilyen kisfiú mellett ül, tőle hallotta gondolom, hogy őt állandóan megverik a szülei, és ezért félhetett .


Én őszintén szólva pár percig levegőt se kaptam a döbbenettől. Vannak gyerekek az osztályban, akik szabályosan rettegnek a saját szüleiktől. Mire jó ez a szülőknek?

Tanárnő mondta, hogy a gyámügy semmit nem ér, mert nem tudják bizonyítani, a kisgyerek szava meg ehhez sajnos kevés.


Csak én döbbentem le ezen?



2013. máj. 5. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól, mert gyártottak egy gyereket, még nem kötelező szeretni is. Van erről egy jó előadás, keresd meg youtubon, Popper Péter: A gyerek és a szülő találkozása. Ott szó van arról, hogy aki hidegvérrel képes bántani a gyerekét, az valójában nem szereti, csak önmaga előtt is tagadja. Ez sajnos tény.
2013. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha nem szereti a gyerekét, akkor minek szülte? Nyers megfogalmazás, de ha én nem szeretek valakit, akkor sem ütöm-verem állandóan.
2013. máj. 5. 14:36
 3/5 anonim válasza:
100%

Sajnos, vannak idegbeteg, hirtelen haragú emberek, akik ha van valami baj ,inkább a saját gyermekükön élik ki magukat.

Az én apám is az, szinte minden apróságon kiakadt, mindig bántott mindig, mindenért.

Attól ugyanúgy szeretik a gyermeküket, csak elfelejtkeznek magukról, szégyen...

Lehet nem lennék most annyira depis, ha nem bántalmazott volna mindig az apám.

2013. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Argloss ***** válasza:
100%

Az egyszerűbb emberek a gyorsan és látszólag hatásos módszereket szokták alkalmazni. A büntetés és megfélemlítés egészen gyors módszer, amivel irányítani lehet a gyerekeket. Van aki úgy gondolja, hogy az is elég ha kényszerít, semmi szükség rá, hogy a gyerek valóban akarja azt amit a szülő. Ezzel látszólag elérték a célt és így akár még jó szülőnek is tarthatják magukat. Abba már sokan nem gondolnak bele, hogyha nem az igényt alakítják ki, hanem a rettegést, akkor később a módszer vissza fog ütni amikor idősebb lesz a gyerek és kevésbé függ a szülőtől...

Akit ilyen módon neveltek fel annak bizonyos szinten természetesnek tűnik ez a fajta nevelés és szükségesnek is tartja.

2013. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
itt a gyk-n is vannak jópáran akik szerint a gyereket veréssel kell nevelni, elég elolvasni az ilyen témákat.
2013. máj. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!