Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ember mikor képes maga...

Az ember mikor képes maga megállni a saját lábán szülők nélkül?

Figyelt kérdés
Nem az anyagi részére gondolok!!!!
2012. nov. 7. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Amikor elég érettnek, felnőttnek tartja magát hogy önállóan döntsön az élet dolgaiban. Amikor nem kell segítséget kérnie egy döntésben hogy megtegyem vagy ne tegyem meg. Amikor anyagilag is teljesen önmaga tud lenni..
2012. nov. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

18éves kortól

Nem kell szülői engedély bizonyos dolgokra, hivatalos ügyeknél sem.

Nemhiába mondják hogy aki nincs 18 éves, az anyja mellett a helye

Mondjuk én 20éves vagyok, de anyuci nélkül még kisfiú lennék

20/F

2012. nov. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Két éves korban a legtöbb ember megáll a lábán szülői segítség nélkűl,sőt már szalad is!
2012. nov. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon hiányzik néha még úgy vissza mennék, amikor még nem kellett semmi miatt aggódnom, nem volt semmi eldönteni valóm, teljes szeretetben éltem...vagyis akkor még minden úgy tűnt. Mostanra családos anya vagyok, és nagyon szeretem a családom, de a szüleimmel megkopott a kapcsolatunk - 60km - rel arrébb laknak ez sem segít sokat - és hiányzik a " régi anyu és apu".
2012. nov. 7. 19:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem az anyagiakat nézzük, én már 18 évesen is meg tudtam volna állni a lábamon. Eléggé önálló vagyok, persze néha én is kérek tőlük segítséget, de szerintem ez normális. Nem arról van szó, hogy mindennel őket nyaggatnám. Az anyagi támogatásra viszont szükségem van, nem tervezek dolgozni amíg nincs diplomám, szóval én még otthon lakom. 21n
2012. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23 éves most kezdek teljesen önálló életet.. De már lassan 2 éve igyekszem önállósodni.. Most értem el azt a kort, hogy úgy érzem képes is leszek rá.. Egyszer 2 éve már megpróbáltam.. Egy év után hazaköltöztem.. Most érzem, hogy másképp lesz.. Sok rossz dolog történt az életemben, úgy érzem mennem kell, messzebbre és egyedül..Új életet kell kezdenem és fel kell nőnöm különben örökké csak kihasználnának.. Szóval most nagy elhatározásaim vannak.. szeretnék önálló lenni, hogy felnőtt nőnek érezhessem magam, szeretnék végre egy társat, szeretnék saját családod és szeretném, ha a szüleim büszkék lennének rám, hogy sikerült jó embert nevelniük belőlem..Aki képes egyedül is megállni a lábán..
2012. nov. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hiába írod, hogy nem az anyagi rész számít, mert de.

Ha sok a lóvé, akkor akár 18 évesen is el lehet lenni egy saját házban, ellenben, ha válságmagyar vagy, akkor 40-50 évesen is utáni fogod a napi lét "felelősségét".

2013. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érzelmileg olyan 25 körül szokott kialakulni az elszakadás vágya,saját élet iránti igény.


Anyagilag jóval később.30 felett.

És van olyan,ahol soha sajnos.

2014. aug. 21. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

18 éves ember pedig szerintem gyerek.

Totálisan.


Én felemelném 21 éves korra minden korhatárt.

Jogsi,alkoholfogyasztás,dohányzás.


Minimum visszaállítanám a 18 éves tankötelezettséget.


Ha szülő lennék és a gyerekemnek félretett pénze lenne 25 éves koráig nem engedném,hogy hozzáférjen.

2014. aug. 21. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!