Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek nem tudtak a szülők...

Akiknek nem tudtak a szülők sehogyan segíteni, hogyan tettetek szert saját lakásra?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt sikerült? Mennyi pénzt kerestek együtt,hogy ez így sikerült?
2012. nov. 19. 20:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Rám a nagypapám hagyott egy lakást.
2012. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Sehogy sem....

27 éves vagyok, 7 éve pakolom a lakástakarékot, eddig alig 2 millió van benne, és albérlet. Nem merek hitelt felvenni, mert manapság semmi sem biztos - sem a törlesztőrészlet, sem az ember állása - szóval gyűlik tovább a lakástakarék, kamatozgat, és majd egyszer lesz :)

2012. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
13%
Otthon saját szobám volt. Ez azt jelenti, hogy ha a nagy lakást eladod és két kicsit veszel belőle, máris meg van oldva az önállósodás. Egyébként meg kulcsfontosságú az alapos utánjárás, a legjobb ár-érték-arány megtalálása. Ha ezt generációkon át gondosan műveli egy család lakáscserekor (jól eladni és jól venni, több évig keresni), az azt eredményezi, hogy mindig meglesznek a megfelelő lakhatási körülmények.
2012. nov. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
9%

"27 éves vagyok, 7 éve pakolom a lakástakarékot, eddig alig 2 millió van benne, és albérlet"


Előző vagyok.


Ha otthon laknál, az albérleti díjat is félretehetnéd, és én 3-4 millióért már tudok jó lakást.

2012. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%

Hogyan, hogyan??

Hát szültek egy alibigyereket és elüldözték/kirakatták a férjüket a lakásából...

2012. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Albérletben voltunk,meghúztuk magunkat,dolgoztunk amennyit bírtunk.Most törlesszük a hitelt,mint amennyi az albi volt.....
2012. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Lakástakarék hosszú évekig plusz albérlet. Szülőknél lakni nem volt opció, mert akkor nem lett volna munkánk. (kis falu, semmi munkalehetőség, nulla közlekedés)
2012. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

""27 éves vagyok, 7 éve pakolom a lakástakarékot, eddig alig 2 millió van benne, és albérlet"


Előző vagyok.


Ha otthon laknál, az albérleti díjat is félretehetnéd, és én 3-4 millióért már tudok jó lakást."



Szia Kedves!


Ezzel csak az a gond, nekem nincs hova "haza" mennem, mert nincsenek szüleim, a nővéremék pedig 3-an élnek egy garzonban, értelemszerűen oda sem megyek.

Ha meg lakást vennék, akkor minimum 1,5 szobásat, mert később családot is szeretnék, ezek a lakások Budapesten, normális környéken nem 3-4 millióba kerülnek.


Ennek ellenére örülök, hogy neked ennyire egyszerű, és gondtalan a lakhatásod megoldása.

2012. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyai nagymamám és nagypapám kapott egy szobakonyhás szolgálati (vagy minek nevezzem...bányász volt) lakást. Gyűjtöttek (papám dolgozott, nagymamám kertet gondozott, gyümölcsöt árult), és úgy vettek egy lerobbant házat, amit aztán lassan csinosítgattak. Ha jól emlékszem, kb 5 évig laktak a picike lakásban.


Nagybátyám sportoló volt, abból gyűjtött pénzt, így vettek egy panelt az első feleségével. Aztán jó állása lett, így költöztek a másodikkal egy hatalmas házba egy szintén panel lakásból.


Édesanyám és édesapám a házasságuk után még egy darabig (9 hónapig) a nagymamáméknál lakhattak, addig minden adandó munkát elvégeztek, és másodállást is vállalt édesanyám. Így vettek egy kétszobás téglalakást.


Mi a férjemmel rossz helyzetből indulunk, mert albérlet van, és én nem dolgozok még. Mi két maximális összegű lakáselőtakarékosságot fizetünk egy éve, de csak a legrövidebb ideig fogjuk fizetni, mert, ha lesz lakásunk, végre lehet gyerekünk is. Ez nekünk is kb 4,5 évet jelent.

2012. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%

Hogy éltél, mielőtt a saját lábadra álltál volna?


Nekem azért ilyen "egyszerű" (nem tudom, a 3-4 generációs állandó ezen munkálkodás hogy tűnt egyszerűnek:)), mert nekem nem büdös a 3-4 milliós lakás. 4-5 évig keresni kell (napi szinten 3-4 órát foglalkozom vele, és mindenki a családban), és akkor ki tudok fogni jó ár-érték-arányban, ami nekem megfelel. Akkor felújítom, berendezem, bent lakva. Keresek rá vevőt. Közben keresek újabb lakást. Amikor találok jobbat, szintén evvel a módszerrel, akkor váltok. Ez 15-20 évenként jelent egy lakásváltást.

2012. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!