Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek a lányommal?

Mit tegyek a lányommal?

Figyelt kérdés
Lányom rossz társaságba keveredett, iszik, dohányzik. A bátyjával nagyon jó a kapcsolatunk, ő nem lakik itthon de ha beszélnek mindig elmondja hogy mi van a lányommal. Le akarom buktatni,de nem mondhatom neki azt hogy tudom miket csinál, mert akkor soha többé nem fog megbízni a testvérébe. Mit tegyek?

2013. máj. 5. 15:01
 1/7 Argloss ***** válasza:
100%
Ne az legyen a célod, hogy lebuktasd, eltiltsd a barátaitól, hanem az, hogy közelebb kerülj hozzá. Talán ha jobb lenne a viszonyotok kiderülne, hogy miért csinálja ezeket a dolgokat és hatni is tudnál rá. (a lebuktál és 5000 év szobafogságot kapsz módszer nem hatásos...)
2013. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
84%
Hagyd békén és bízz benne hogy a nevelésed eléri a kívánt hatást (az nem most lesz), valamit abba hogy elég intelligens ahhoz hogy tudja mi a jó és mi a rossz mi fontos igazán. Légy mindig a közelben hogyha valami baj lenne , segíthess neki és viselkedj aszerint hogyha segítség kell neki hozzád menjen! Ennyit tehetsz minden mással csak ártasz. Tanácsod ad mondd el a véleményed normálisan , de ne tilts erőszakkal nem fogsz menni semmire.
2013. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Egyszerű, megszagolod és ha nem is érzed rajta, mondhatod, hogy érzed a füstöt, a piát és kész.

Amúgy hány éves a lány? Hova szokott eljárkálni?

2013. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló a helyzet, csak az én húgom nem züllött el. De ha valami rosszat csinál, nekem mondja el, nem anyukánknak, pedig ő is nagyon megértő, egyáltalán nem szigorú. Ha úgy gondolom nagy baj van, szólok anyának, akivel megbeszéljük, hogy ÉN leszek az, aki a lelkére beszél a húgomnak, és megpróbálja jobb belátásra bírni. Persze csak óvatosan, hogy ne érezze úgy, hogy anyáskodom felette, és hogy ne veszítsem el a bizalmát. Sose bántanám meg a macskám érzéseit, nem számít, hogy másokat ezzel mennyire bántanék meg.

Szerintem a fiadnak is ezt kéne csinálnia. Amúgy meg a fiatalok sok hülyeséget kipróbálnak, nem írtad mennyi idős a lányod.

18L

2013. máj. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskás részt hagy figyelmen kívül, az nem tudom hogy került oda, főleg hogy nincs is macskám... :D
2013. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azon a macskás részen de jót nevettem :DDD
2013. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nemrég (6-7 éve) voltam ebben a korszakomban ha lehet ezt így nevezni. Semmit nem tudsz csinálni. Beszélgess vele hogy oké, igyon, bulizzon de mértékkel és ne gyerekkel a hasában menjen haza. Vagy ha te nem tudsz akkor a bátyja beszéljen erről vele. A többiben csak bízhatsz hogy van elég esze és eléggé önálló hogy megoldja és ne ugorjon bele. A cigit pedig könnyen megérezheted és rákérdezhetsz. Felesleges tiltani. Én nem dohányoztam de tesóm igen és nála próbálták de esélytelen. Ma is dohányzik. Szabj meg neki zsebpénz és kész, több nincs. Ha elbagózza így járt, ruhára stb. nem kap. Hatásos szerintem. A többit meg kell tapasztalni sajnos. a drogokkal ha jól nevelted nem kéne hogy gond legyen de erről sem át beszélni, vagy suttyómba egy felvilágosításra beküldeni vagy megnézetni vele. Bár én 14 évesen láttam egy filmet mikor a srácnak szétrobbant az arca mert azt hiszem tüdőtrombózist kapott vagy hasonló kábítószer "miatt". Maradandó volt. Barátoktól való eltiltás, buliba nem mehet tiltás, szobafogság nem jó. Akik iléyennel próbálkoztak mikor még mi "tomboltunk"(vagyis buli buli után, haverok, kamaszkor stb ment) azok feszt átb@szták a szüleiket. Kiszöktek buliba, ugyan úgy megvették a cigit stb. Csak a szülőnek még sejtése se volt róla. Beszélgess vele többet és akkor nem lesz gond. Mondjuk így sem fog 100%-ig beszámolni mindenről de legalább tudsz dolgokról.
2013. máj. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!