Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az állásinterjú melyik szakasz...

Az állásinterjú melyik szakaszában érdemes elmondani, hogy anya vagyok?

Figyelt kérdés

Feltételezem általában azzal kezdik, hogy meséljek magamról, már itt az elején elmondjam, vagy csak később ha már belemelegedtünk a beszélgetésbe?

(Az önéletrajzba és motivációs levélbe nem írtam meg.)


2013. máj. 6. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem voltam ilyen helyzetben, de én akkor mesélném el, ha egyenesen rákérdeznek. Amikor mesélnem kell magamról, akkor magamról mesélek, hogy hol élek, mivel foglalkozom, szakmailag mi érdekel, miben szeretnék fejlődni. Nem előnyös azzal kezdeni, hogy van 2-3... stb. gyereked, és arról mesélni, hogy Zolika imád festeni, Barbi pedig babamániás, stb. Ez szakmailag irreleváns. Jobb, ha a bemutatkozásod azt mutatja, a munkahely, és amivel foglalkozol, mennyire motivál és érdekel. Ha rákérdeznek, akkor igen, mintegy mellesleg van 2-3..stb. gyerekem. Nem hiszem, hogy ezzel kezdeném, ez olyan, mint ha arra kérném, ne vegyen fel.
2013. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 zabmester ***** válasza:

Szerintem azt úgyis megérzed, hogy milyen a légkör, és hogy egyáltalán érdemes-e megemlíteni.

Én volt, ahol nem említettem, mert nem került szóba, hanem pl. arról kérdeztek, hogy a korábbi munkahelyeimen milyen feladatokat végeztem, miért jelentkeztem, miben látom a csapatmunka előnyeit, stb.

2013. máj. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően azt gondolom, hogy állásinterjún nem kell erre feltétlenül kitérni. Ha azzal kezdik, hogy mesélj magadról, akkor inkább a szakmai életedre koncentrálj, elméletileg arra kíváncsiak, nem a magánéletre. Ilyenkor érdemes lehet olyan tulajdonságaidat kiemelni, amelyek az adott álláshoz jól jönnek. (Arra vigyázz, hogy példát is tudj mondani, amikor ezek a tulajdonságok mondjuk egy korábbi feladat során "hasznosultak".)

Szerintem, ha egy állásinterjún elkezdesz a gyerekekről beszélni, akkor kockáztatod azt, hogy nem vesznek fel. Nyilván vannak olyan szituk, amikor kikerülhetetlen a téma...pl. ha általános esetben 9-18 között van a munkaidő, de mondjuk neked 17-kor legkésőbb indulnod kell mondjuk a bölcsibe, ezért szeretnél 8-kor kezdeni. Ilyenkor nyilván fel kell hozni a témát, de én ezt sem az első interjún mondanám, hanem amikor már az ajánlati szakasz van, bértárgyalás, illetve egyebek. Persze elképzelhető, hogy ekkor is visszatáncol a munkáltató, de azért nagy az esély, hogy addigra szakmailag már meggyőzted őket. Ha az elején hozod fel a témát, akkor lehet, hogy a szakmai képességeidre nem is nagyon lesznek kíváncsiak.

2013. máj. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a mostani szabályok nem nagyon kedveznek a kismamának.

Előbb el kell mondanod mint észrevennék. Mert ha észreveszik, kirúghatnak. Ha elmondod akkor elvileg onnantól védett vagy. Gyakorlatilag a mostani szabályozás miatt mondvacsinált indokkal még terhesen is kirúghatnak.

2013. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Állásinterjún nem mondanám el, hacsak nem látszik a pocin.
2013. máj. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én állásinterjún nem mondanám el, csak ha konkrétan rákérdeznek. Akkor van közük hozzá, ha ez érinti a munkavégzésedet, ahogy korábban mondták pl. a munkaidő miatt, vagy sokat kell utazgatni, vagy előfordul hogy hétvégén is be kell menni, esetleg olyan munkakörről van szó, ahol nem, vagy nehezen oldható meg, ha hitelen kell elmenni a gyerekért.
2013. máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Érdekes amit írtok, mert én például úgy érzem, hogy ahhoz, hogy most milyen vagyok, az is sokat hozzá tett, hogy anya lettem. Sokat tanultam a türelemről, időbeosztásról stb.

Én amúgy elég őszinte ember vagyok, nem szeretném ha esetleg úgy jönne ki, hogy igyekszem titkolni, majd mikor már kezdik sejteni, akkor kibököm. Azzal amúgy egyetértek, hogy nem ezzel kell kezdeni, mert nyilván elsősorban nem ez érdekli őket.

2013. máj. 6. 13:28
 8/13 anonim ***** válasza:
Én sem beszélnék róla, hacsak nem kérdeznek. De! Tapasztalat, hogy már lecsekkolnak a közösségi oldalakon, és ha ott fent van kép, akkor úgyis tudják. Egyébként meg nem vágnám magam alatt a fát, mert sajnos mostanság a gyerekes munkavállaló "problémás", persze a pályakezdő, a nyugdíj előtt álló is, ill. a gyerektelen 30-as is... Nem tudsz okos lenni! Azért jobb az óvatosság! Szorítok!!
2013. máj. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Teljes mértékben igazad van abban, hogy egy gyermek formálja az embert, én is érzem magamon, hogy néhány dologra máshogyan reagálok, máshogyan kezelek helyzeteket, változnak a prioritások, stb. Amiket írtál, a türelem, jó időbeosztás egy munkáltató szempontjából is hasznos tulajdonságok/képességek, ezeket lehet mondani bátran, csak példának nem feltétlenül a gyermekeket hoznám fel. Pl. lehet azt mondani, hogy "az eddigi munkáim során mindig sikerült jól beosztanom az időmet, nem úsztam el a feladataimmal, hiszen ez fontos, mivel szeretném fenntartani a munkahely-magánélet közötti egyensúlyt. Igényes vagyok arra, hogy a munkámat mindig időben, precízen elvégezzem, így nyugodtan, elégedetten tudok hazamenni a családomhoz munkaidő végén." Tudom, kicsit "bullshit", de valahogyan el kell adnod magad, így pl. utalsz is arra, hogy nem csak párod van, de nagyon nyíltan nem kell beszélni. :) Nyilván, akik karrieristát keresnek, azok ezek alapján sem vennének fel, de olyan munkahelyen meg amúgy sem éreznéd jól magad a hozzászólásod alapján. :) (3-as válaszoló voltam amúgy újra.)
2013. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nullázta le valamelyik önérzetes hüle a # 4/9 tegnap 10:20 hozzászólást, amikor jogszabály szerint lett megírva.


Ez nem lelki, és erkölcsi kérdés! Ha nem vagytok tisztában a mostani munkaszabályokkal, akkor szívhattok elég rendesen!

2013. máj. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!