Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan mondta...

Szerintetek jogosan mondta ezt a dajka néni 4 éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Néha az oviban kakil a kisfiam, és a dajka néni megjegyezte, hogy már neki kéne megtörölnie a fenekét.

Én nem érzem még úgy, hogy ennyire önállónak kéne lennie, mindig illedelmesen szól, hogy menjek.

Vagy le vagyok maradva, és tényleg jogos az elvárás? (Hozzáteszem, gondjai voltak a székrekedéssel, így örülünk ha majdnem minden nap van neki)


2013. máj. 6. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Igaza van a dajkának.Képzeld ha minden 4 éves ezt csinálná az óvodában mondjuk egy 30-as csoportban.
2013. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát, mi már önállóan intéztük az oviban az ilyen dolgokat.
2013. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát bizony igaza van a dadus néninek, pláne ha ezt nem bántóan mondta.Én itthon is minden alkalommal elmondtam, hogy szokja, ez nem az én dolgom.
2013. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Ez a dolga! Negy evesen hogy tudna rendesen elvegezni??
2013. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is lassan valóban illene segítség nélkül. Tényleg elég macerás lenne 30 gyereknek egyesével törölgetni a fenekét. Ezzel nem hiszem h rosszat akart neked. Ne vedd bántásnak tőle. Próbáljátok meg h már magának csinálja. Neki is jobb lesz meg nektek is. :) Ne légy mérges miatta. Próbálkozzatok. Ha még előfordul h szól a dajka néni akkor mondhatod neki h már próbálkozik egyedül a gyerek de azért még néha rá kellene nézni. Hidd el segíteni fog ebben is. :)
2013. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Lassan próbáld róla leszoktatni, mert már itt az ideje. Eleinte ahogy sikerül, úgy sikerül, de megtanulja.
2013. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Értem én,hogy egy 30 fős csoportban fárasztó álló nap a gyerkőcök fenekét törölgetni,de az pedig tény,hogy anatómiailag csak 6 éves korukban képesek rá.Az ő szemszögéből,persze jogos,de ha a testfelépítése nem teszi lehetővé,akkor nem tudom mi a teendő.Nyilván,ha megtanítod,kitörli úgy,ahogy,de hogy az higiénikus is lesz-e,hát...
2013. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálkozunk majd.
2013. máj. 6. 20:59
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Én nem emlékszem, hogy nekünk az oviban törölgették volna a fenekünket. mindenki magának csinálta.
2013. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%

A 7-es válaszolóval értek egyet. Anatómiailag nem tudják megtenni. Nem azért nem csinálják, mert nem akarják, hanem mert nem ér oda a kezük. A mi óvodánkban igenis segítenek a gyerekeknek. Pisi után szinte mindenki meg tudja törölni, de kaki után még nem képesek rá.

Úgyhogy ez nem önállóság kérdése, hanem anatómiai alkalmatlanság.

2013. máj. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!