Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért érzem boldogtalannak magam?

Miért érzem boldogtalannak magam?

Figyelt kérdés

2 picim van (3 és 1,5 éves). Tudom hogy boldognak kellene lennem velük ês kiélvezni hogy itthon lehetek velük, de nem így érzek. Tiszta ideg vagyok mindennap, mindenen felhúzom magam és nem érzem magam boldognak.

Mindig csak a takarítás, sokszor már nincs erőm veszekedni sem velük...nem hallgatnak rám. Egyedül nem merek lemenni sétálni velük mert csak rohangálok és ordítok...mintha keresnék szándékosan a veszélyes helyeket.

El sem tudom képzelni hogy fogom ezt munka mellett folytatni.

Nem tudom mitől érezném magam jobban.

Szedek magne b6-ot, néha megiszok egy pohár vörös bort.

De nem érzem jobban magam :(



2013. máj. 7. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek a lelkiismeret-furdalást kellene abbahagyni amiatt, hogy nem érzed jól magad a bőrödben. Szép és romantikus, csak épp nem életszerű elképzelés, hogy pusztán attól, hogy az embernek kicsi gyerekei vannak, euforikus boldogságot kellene éreznie. Két ennyire kicsi gyerekkel foglalkozni egész nap igenis stresszes és fárasztó. Nem enni kellene magad, amiért kiborulsz, hanem segítséget szerezned (anyukád, anyósod, tesók, unokatesók, barátnő stb.), aki időnként legalább pár órára átveszi a gyerekeket, te pedig lazítani tudsz egy kicsit. Ráadásul a kölykök nagyon megérzik, ha feszült vagy, pusztán ettől sokkal nyűgösebbek, követelőzőbbek. Ha rendszeresen kipihened magad, minden jobb lesz.
2013. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

gondold át, mit szeretnél, hogy változzon, és hogyan tudnád megvalósítani. Írd le egy papírra. Persze lehetőleg ne az legyen, hogy otthagyod a családot, és menekülsz... :)

Beszéld meg a pároddal, hogy megértse, miért kell a változás. Lehet, hogy csak kicsit kell változtatni a napirenden, vagy csak kicsit segítenie a párodnak(vagy aki tud). Akár gondold át, hogy bölcsibe, oviba viszed őket, lehet, hogy ha napközben nem velük vagy, este sokkal több türelmed lenne.

Ha feszült vagy, és veszekszel velük, az tényleg átragad rájuk, így ez egy ördögi kör.


Gondold át mit akarsz, mit nem, és változtass!


Nekem az beválik, hogy 2-3 napot pörgök, takarítok, főzök, stb, és utána lazábban veszek egy napot. Nincs főzés, max felsöprök, nem mosogatok, meghagyom másnapra, amikor alszanak a gyerekek, netezek, pihenek. Utána megint pár nap pörgés. Van, hogy egy-két hétig nem jön össze, hogy lazább napom lehessen, de amikor van, nagyon sokat számít!

2013. máj. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem az vált be, hogy kéthetente elmegyek egy masszázsra, amikor a férjemé/anyukámé a gyerek arra a max 1-2 órára. Kéthetente nekem is jár ennyi idő. Teljesen kikpacsol. Már előre várom, ez tartja bennem a lelket. Eleinte nehéz volt ott is elengedni magam, folyotn az otthonin járt az agyam, de kb negyedjére sikerült, hogy relaxálok alatta. Szóval kb előtte 4-5 nappal már visszaszámolok és eltervezem hogy és mint lesz stb.Ez mindig feldob.


Napi szinten pedig elég egyszerű, mindenre lett időm, ahogy elhagytam a tvt. Mikor leteszem a gyereket aludni van még 2-3 teljesen hasznos óra, ami alatt lehet meditációs zenét hallgatni vagy keresztrejtvényezni, akár szépen csendben vagy kedvenc zenére olvasni, akár főzni stb. Röhejes, de ha csak akár kétnaponta kilövöd a tévét, meglátod, egy teljesen felesleges plusz ingertől mented meg magad és minőségi időt tudsz magadra fordítani. A tévézés közben hajtogatás meg a tévézés közben evés stb nem pihentet. De még a terigetés is jobban megy nekem este, ha közben a fülemen van az mp3 valami jó kis tengerparti hullámzásos zenével.


A harmadik, keress rá a neten jógalégzésekre. amit ha éppen elönt a méreg, tudod bevetni. nem lesz egyszerű, tudom én rettentő hirtelenharagú vagyok, és már a legkisebb nyafitól is ökölben a kezem...de kaptam egy karkötőt, ami amúgy önmagában s*rt sem ér a stressz ellen, de ha épp kezdek robbani és véletlenül ránézek, eszembe jut, hogy ne stresszeljek na meg a jógalégzés és szépen lecsitulok ahogy elkezdem. Szóval kell egy szimbolikus tárgy ami mindig nálad van és figyelmeztet, hogy itt a nyugi ideje. van aki a kabátzsebben morzsolgat valamit a játszón...


Amúgy miért nem mész vissza dolgozni? Nem ér annyit a minta anyu mímelés, hogy idegileg rámenj, millió gyerek bölcsis meg ovis és köszönik jól vannak. Még be is tudsz iratkozni most szeptemberre.

2013. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3.5 és lassan 2 évesek a gyerekeim...a lemenetel tényleg veszélyes !! végre valaki aki szintén ezt érzi...

én is sokszor féle velük lemenni mert egyik itt van, másik ott, közbe mindkettőt tarsd kordába, kettészakadni lehetetlen....motorral őrült gyorsan mennek...


mostanában állandóan azt álmodom hogy terelgetem őket, vagy elhagytam őket, vagy vmi bajuk eshet (vonatnál kóborognak)....


engem ez tesz stresszessé h úgy érzem nem tudok kellő biztonságot nyújtani számukra :SSSSSS

2013. máj. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!