Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Annyira kétségbe vagyok esve!...

Annyira kétségbe vagyok esve! Más volt már ilyen helyzetbe, vagy csak velem történnek ilyen dolgok?

Figyelt kérdés
A párom elvesztette a munkáját és a hónap elején összesen 20ezer forintot kapunk.Van 3 kifizetetlen számla,ami csak pár ezer számlánként,de jött a villanyszámla és az éves elszámolás ami 50ezer lett.Annyira félek hogy mi lesz.Voltatok már ilyen helyzetbe?Megoldódott?Sajnos senkire se számíthatok..
2009. szept. 30. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hú, sajnálom. :( Még nem voltunk ilyen helyzetben eddig, de simán lehetünk mi is bármikor. Én elmennék az Önkormányzathoz a helyedben. Biztos tudnak adni átmeneti segélyt. És végre talán normális helyre jutna, ahol tényleg számlák kifizetésére fordítjátok.
2009. szept. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Apósomék jártak hasonló cipőben, családsegítőkhöz kéne elmenni, lehet az egészet ki tudják fizetni helyettetek, ha még ilyen típusú segélyt nem kértetek idáig.
2009. szept. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Az éves villanyszámlára kérj RÉSZLETFIZETÉST!!! Adnak!!!!! tapasztalat, mond el mi a szitu, két vagy 3 részletben fizethetitek...csak egyszerűbb úgy...
2009. szept. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet...mi is hónapról hónapra élünk, csak nekünk van hála munkánk, mármint van egy vállalkozásunk, és a kifizetendő számlák nem pár ezres, hanem több százezres tételek. Hát elég kétségbeejtő, mindig osztok, szorzok, húzom, halasztom, beosztom, de van munkánk és ez a lényeg. Én halasztásokat kértem a közműdíjaknál, amik szintén ilyen egyösszegben jöttek ki. Fél évre megadják, havi egyenlő részletben tudod kifizetni. Úgyhogy nem vagy egyedül. Próbálj megnyugodni, azért az élet SZÉP!!!
2009. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
A párod menjen munkanélkülire, a számlákat szerintem még ne fizesd be,majd ha rendezödik a helyzet és igen,kérj részletfizetést.
2009. szept. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Más is van így, ne aggódj! Az én párom is munkanélküli lett, ráadásul pereskednünk is kell a volt munkahelyével, én meg csak gyes-t kaptam eddig, most megyek vissza dolgozni és pont ebben a patt helyzetben csúszott be a második baba! Úgyhogy mi se tudjuk igazán, hogy mi lesz holnap ill. holnapután...de természetesen a babát megtartjuk! majd lesz valahogy, fel a fejjel!!!!
2009. szept. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát mi épp most hallottuk, hogy a férjem munkahelye csődközeli állapotban van, bár sokak szerint még mentehető a helyzet. Ha tényleg becsődöl, ő megy gyedre én meg melózni, aztán lesz valahogy, csak nem tudom hogy, mert a lakástörlesztőnk 93000 ft az 56 000 helyett. Mondjuk nekünk van némi szülői segítség. De tényleg menj önkormányzathoz és a részletfizetést nem tudom miért kellett lepontozni, mert tényleg lehet kérni.


Fel a fejjel, mindíg lesz valahogy!!!

2009. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 részletben fizettük mi is az elszámoló villanyszámlát!!!Hivd fel őket minél előbb, nagyon segitőkészek, nem kell a témába se nagyon belemenni, csak mondd el, hogy nem számitottatok rá.
2009. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Olyat ne csinálj, hogy önkényesen nem fizetsz be egy számlát, pláne a villanyszámlát, mert nagyon megjárhatod. Én tényleg csak elfelejtettem befizetni és már jöttek, hogy ha 8 napon belül nem rendezem, kikapcsolják az áramot :( És persze sokkal többért kapcsolják vissza.

Kérj részletfizetést, menj be az önkormányzathoz, családsegítőhöz, keresd fel a védőnőt, hátha van tifelétek valamilyen alapítvány, vagy hátha tud valami olyan megoldást, ami nekünk nem jut eszünkbe.

Sok sikert! Borúra mindig derű jön!

2009. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!