Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tudok változtatni,...

Miért nem tudok változtatni, szeretnék megint jó anya lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 4 évesek az ikreim,szeptemberben kezdték el az óvodát. A párommal közösen eldöntöttük a születésük előtt, hogy 6 évig gyesen leszek velük és nem megyek vissza dolgozni, hanem inkább tanulok. Sajnos a gyerekek születése után megromlott a házasságunk, kb. 2 éve elhidegültünk egymástól, egyre rosszabb a férjemmel a kapcsolatunk, el akar költözni. A férjem sosem volt egy minta apa, nem segített nekem semmiben, egyedül láttam el mindig a gyerekeket. Viszont 2 éve történt velem valami, talán sok volt a folyamatos stressz...és elkezdtem fogyni..aztán jöttek sorban a vizsgálatok, de nem találtak semmit...Én meg egyre depressziósabb lettem emiatt és amiatt, mert a férjemmel megromlott a kapcsolatunk (mindig azt mondja ingyenélő vagyok, rossz feleség és rossz anya). Tudom, hogy a gyerekeimnek szükségük van rám, de már ez sem tartja bennem a lelket, félek, hogy olyan mélypontra kerültem ahonnan lehetetlen, hogy felálljak.Nincs senkim és semmim a gyerekeimen kívül, az egész életünket a férjemre alapoztam, feladtam érte és a gyerekekért mindent ami fontos volt nekem,pl. a munkámat, az életemet és jelenleg azt sem tudom, hogy miből fogom őket eltartani, ha elköltözik tőlünk a férjem(az ő lakásában élünk, azt mondta ha elköltözik akkor nem ad egy fillért sem, hisz itt hagyja nekünk a lakását).Én meg egyre lejeb süllyedek, nem látom el megfelelően a gyerekeket, nem végzem el a háziasszonyi teendőimet...azt hiszem segítségre lenne szükségem.Szeretnék ismét az az életvidám anyuka lenni aki valaha voltam...
2013. máj. 13. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dolgozni. Nem leszel a férjedre utalva, emberek között leszel. Erre van nagy szükséged.
2013. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Keress munkát, elvégre a szülés elött is dolgoztál.


2. A gyerekeket járasd óvodába, és keresd meg a megélhetésetekre valót.


3. Add be a válókeresetet minél elöbb. A férjed köteles fizetni a gyerektartást, még akkor is, ha a lakást nektek hagyja - ugyanis egy gyerek nem eheti meg a "bejárati ajtót", ezért az ellátására nem megfelelö biztositék a lakás használata.

2013. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Szia!

Remelem ebbol megtanultad, hogy egy ferfira sem szabad teljesen rautalva lenni.

Nem vagy rossz anya es feleseg, csak a ferjed rajott, hogy a csalad sokba kerul es idegesiti, hogy otthon vagy ingyen, amig o gurizik a munkahelyen.


Es most lep, mert elege van a kiadasokbol, majd keres valakit, akinek nem kell gyerek.


Tessek munkat keresni, nem keseregni. En csak magamra szamithatok az eletben, baba a hasamban es megis lesz valahogy.


Tessek a gyerekeket bolcsibe adni, es probalni elhelyezkedni. En is ugy vagyok vele, hogy anyagilag senkire nem szamithatok, amit dolgozok, azt eszek.


De legkozelebb ha lesz parod, tessek mindig a tudta nelkul kicsipni a kis keresetedbol es felretenni veszhelyzetre, hetente havonta egy kicsiket, mert akkor lesz egyfajta biztonsagerzesed.


Sosem szabad a masikra rautalva lenni, mert ami a tied, azt hem hantorgatjak!


Jo lenne a ferjednek a regi elet, nincs visitas, siras, a gyerek sokba kerul.


Nem te vagy a hibas.


Az ilyen ferfinak nem kellene csaladot alapitania.

2013. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem is értem, hogy soha nem gonjdoltál arra, hogy dolgozni is kéne?

Elhiszem, hogy ikrek nagy súly amíg ovodába nem mennek. De most már óvodások, jó helyen vannak. Akár reggel 8-tól délután 4-ig dolgozhatsz is.

Nekem ez lett volna az elsö gondolatom, ha depis lennék, hogy gyorsan vissza az emberek közé és dolgozzak.


Nekem szuper kapcsolatom van a férjemmel. közel 1M az össz bevételünk havonta, de eszembe sem jutott, hogy ne menjek el dolgozni. Habár csak félnapban akarok, mert megtehetjök, de mindenképpen dolgozni akarok.

2013. máj. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A gyerekek már oviba járnak, jelenleg ikergyesen vagyok velük, alkalmi munkát vállaltam most, heti 2x2,5 óra, de az a pénz semmire sem elég. A munkahelyem ahonnan mentem szülni leépítések vannak és nincsen munka sem, úgyhogy ezért vagyok még fizetés nélküli szabadságon(gyesen).
2013. máj. 13. 12:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Muszáj lesz dolgoznod, és visszanyered a régi önmagad. A férjeden túl kell lépni, ezek szerint semmire nem használható, azon kívül, hogy a gyerekek apja és gyerektartást kell majd fizetnie.

Hosszabbtávú terveidben pedig szerepeljen a tanulás, pontosan azért, hogy mindenfélekpp megálld a saját helyed, ne függj egy férfitól sem!!! Én pontosan ezt teszem, szintén ikrek mellett. Nekem ugyan rendben a házasságom, de ki tudja mi lesz késöbb? Inkább most is tanulok, a már meglévő szakmám mellé, hogy több lábon állhassak. Neked is minden energiádat bele kell ölnöd, menj emberek közé, próbálj dolgozni, tanulni, a gyerekeidre koncentrálni!!!

Egy ikres

2013. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy van az iker gyes, de ha azok a feltételei mint a sima gyesnek akkor menj el 6 órában dolgozni.

így tudod őket vinni-hozni, ellátni a háztartás és talpra tudsz állni!

hidd el, nagyon sokat számít ha felnőttek között vagy :)

pénz meg, ha nem is sokat keresel, de a dupla gyes és csp mellé szerintem havi 40-60E is rengeteg, főleg, hogy férjed otthagyja a lakást, így nem kell albit fizetni.

szerintem ez így korrekt és az egyetlen megoldás, csak pozitívumot látok ebben.

más kérdés, hogy nagyon nehéz ilyen munkát találni, de mondjuk az osan, tesco és társai pont 6 órásban alkalmazzák a pénztárosokat ;)

2013. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, ikergyes mellett 4 ill. 6 órás munkát lehet vállalni,megpróbálok talpra állni és az lesz az 1. lépés, hogy munkát fogok keresni.Remélem sikerül, minden erőmmel azon leszek, hogy talpra álljak, hogy a gyerekeknek sikerüljön olyan életet biztosítanom amilyet megérdemelnek...
2013. máj. 13. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!