Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvállalás vagy karrier?

Gyermekvállalás vagy karrier?

Figyelt kérdés
1 éve dolgozom egy cégnél, most terveztünk belevágni a baba projectbe, erre pár napja kineveztek vezetőnek. Nagyon vaciláltam mit csináljak, elfogadjam-e vagy nem, mert már olyan jó lett volna belevágni a baba dologba. Végül igent mondtam a kinevezésre, örült a férjem is és a család is, anyum meg is jegyezte hogy így már várjak "a baba dologgal" és még egy évig legalább építsem a karrierem, hisz ki ne álmodna arról, hogy vezető legyen...Hozzáteszem fiatal vagyok 25 éves, csak egy dolog miatt siettem a baba dolgot, azért mert a férjem már 40 éves lesz, igaz hogy fiatalos, nem látszik rajta hogy annyi amennyi. Szerintetek is ráérek még? Nem gond ha 41-42 éves lesz a férjem mire belevágunk?

2013. máj. 13. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
1-2 éven semmi nem múlik. :)
2013. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de mindig az volt a terv hogy mire a férjem 40 lesz összehozzuk a babát :)
2013. máj. 13. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez kettőtök közös döntése kell, hogy legyen. Ő mit mond?

Én is azt terveztem, hogy először diploma, néhány év alapozás majd utána baba, de olyan nagyon akartuk mindketten, hogy más lett a sorrend. :) A szülőkön múlik.

2013. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Férjed mit mond?


Nálunk is ez volt, mi csúsztattuk 1,5 évet aztán terhesség alatt is dolgoztam, így még több mint 2 évig dolgoztam. Nekünk így volt jó.


27 évesen szültem, párom 28 volt.

2013. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ő azt mondta elsőre hogy vállaljam el, nekem meg az volt az első reakcióm hogy ó ne hogy lesz így a babatervezés?! Ő örül neki, dolgozzak még így és amikor megkérdeztem hogy akkor mi lesz így a baba dologgal azt mondta hogy így legalább több lesz a pénz majd amit kapok ha elmegyek szülni, meg tovább is lehetek gyeden, mert nem csak 1 év munkaviszonyom lesz.
2013. máj. 13. 14:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Kettőn közül és vagyok az aki jobban "ráparázik" erre a babadologra...Ő egész nyugodtam áll az egészhez.
2013. máj. 13. 14:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Nallam eloszor a karrier volt meg es utanna szuletett a kisfiam. De, hogy oszinte legyek en 25 evesen meg egyaltalan nem gondltam a babara. Imadtam a munkamat es rengeteget utaztam ennek koszonhetoen. Nagyon jo volt osszekotnei a kellemest a hasznossal foleg, ha valami tropusi orszagba kellett eppen utazni par honapra. Nekem a gyerekvallalas meg sem fordult a fejembe es a ferjemnek se. 29 eves voltam akikor ugy dontottunk, hogy csaladot szeretnenk a ferjem ekkor volt ugyan ugy 40 eves mint a te ferjed. Vegulis belevagtunk, mar nem vallatam be olyan melot amivel utazni kellett de vegig dolgoztam 37 hetig es 38 heten meg is szuletett a kisfiam. :) Ekkor voltam 31 eves (sajnos elso terhessegem vetelessel vegzodott es lelki okok miatt kihagytunk fel evet). 1 eves volt a kisfiam amikor visszajottem dolgozni ugyan ahoz a ceghez, ahonnan eljottem gyesre es ahol a karrierem alakitottam. Jelenleg 3 es fel eves a kisfiam es talan jovotol mar be merek vallani olyan munkat amivel ismet utazni kell hosszabb idokre, mert nagyon hianyzik. Szeretnem ha a kisfiam is latna azokat a csodas dolgokat amiket en annak idejen. Persze nehezebb gyerekkel de nem megoldhatatlan. Viszont nallad mas a helyezt mert mar megfordult a baba gondolata a fejedben es mar szeretnetek ot. Igy en inkabb belevagnek mert a karriered epitese mellett mindig ott motoszkalna a fejedbe es emiatt nem is biztos, hogy 100%-ig a karrieredre tundal koncentralni mert mindig ott lenne a mi lenne ha... Ha nekem 25 evesen fordult volna meg ez a gondolat a fejembe akkor en bevallatam volna es jott volna utanna a karrier. De minket a vagy csak 29-40 evesen ert utol es ebben a korban ugye a karrier mar megvolt. Viszont amit en pozitivkent eltem meg, hogy jo volt tudni gyes alatt, hogy visszavarnak a regi helyemre es van karrierem, jol fizeto allasom es idovel visszakapom az utazas lehetoseget is. Visoznt a ferjem korara tekintve kistesot mar nem tervezunk. Ha ti kistesoban is gondolkodtok akkor foleg nem erdemes varni.
2013. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök hogy olyan írt, akinek szintén idősebb a férje ez esetben 40 éves. Nem érezted későnek a gyerekvállalást, hogy a férjed 40 volt? Sok ismerősöm van akiknek szintén úgy született a baba hogy a férj már 40 vagy a felett volt és mindig nyugtatnak hogy ne aggódjak. Igen szeretném a babát, de ha arról van szó várok még, főleg hogy jött ez a lehetőség, szeretném csinálni és kipróbálni magam ebben a pozícióban is. Igazából a párom kora miatt sürgetem a dolgot, attól hogy én is szeretném még tudok várni. Hogy kistesót tervezünk-e hát..... én szerettem volna, de ez majd úgy is akkor fog eldőlni ha már lesz egy babánk, hogy akarunk-e még egyet. Ő elvált már van 2 gyereke az előző házasságából. Imádja a gyerekeket nincs ellene, annak hogy akár több is legyen nekünk.
2013. máj. 13. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!