Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted korai 23-25 évesen...

Szerinted korai 23-25 évesen a gyermekvállalás? Ha igen miért, ha nem miért?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy már az iskolát elvégezte, dolgozott is pár évet, szóval ez nem akadály, mert sokszor ez az érv.

Ezektől eltekintve,mi a véleményed?


2013. máj. 13. 16:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem!! Én 24 évesen szültem idén a babámat, dolgoztam 3,5 évet, az iskolát is elvégeztem.. komoly kapcsolatban élek a párommal, szóval semmi akadálya nem volt! Nem is bántam meg! Ha úgy érzed, készen vagy egy teljesen új életre, akkor miért ne? Ha megvannak ezek a tényezők (munkahely, kapcsolat, lakás), akkor nyugodtan bele lehet vágni! :)
2013. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 évesen szültem az elsőt, de ha válaszhatnék, inkább a 25-öt választanám.

Sem testileg, sem lelkileg nem vagyok olyan erős és strapabíró mint 10 éve (már ovis a fiam), mire önálló nagykamasz lesz, addigra én kellően idős ahhoz, hogy csak korlátozottan tudjam élvezni a szabadságomat.

Mire önjáró lesz a gyerek, addigra pont lerobbannak szüleim, így nem marad közte pár évem magamra.

A 25 fős ovis csoportban a második legidősebb anyuka vagyok.

Szóval minden szempontból jobb 25-28 körül szülni.

2013. máj. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Nem korai. Mondjuk 23 nekem az, de szívem szerint én 25 évesen szülném az első babámat, ha addigra nagyjából minden adott lenne. Szóval, ha anyagiak nagyjából biztosítva vannak, stabil a párkapcsolat, lakhatás megoldott nincs vele gond szerintem. 22L
2013. máj. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Dehogy korai! Ha érettnek érzik magukat egy babára, akkor hajrá! Ilyenkor biológiailag is sokkal jobb, jobban bírni az éjszakázást stb. van egy csomó előnye :)
2013. máj. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
39%

Semmi bajom vele.


Ha viszont elkezd okoskodni hogy mindenkinek így kéne mert ez az ideális, az már kiakaszt.

2013. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ha a párodnak sincs ezzel gondja akkor miért ne? Mert ugye a babavállaláshoz is alaphelyzetben 2 ember kell. Nyilván megkérdezném előtte, hogy Ő szeretne-e. Ha igen, akkor nem az a lényeg hogy 25 vagy éppen 30 vagy.
2013. máj. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
ezektől eltekintve az a véleméynem, h ha lelkileg megérett rá, akkor nem korai. én akárhogy is lehettem volna 23-25 évesen, egy saját házzal, raklap pénzzel, stabil kapcsolattal, férjjel, életbiztosítással, stb, akkor is korai lett volna,mert éreztem magamon, h nem vagyok érett az anyaságra. ilyen fiatalos dolgok foglalkoztattak, mint buli, fesztiválozás, utazás, hova megyünk este, milyen filmet nézünk meg a moziban, stb.
2013. máj. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem korai, a gyerekvállalás nem kor függő, lehet valaki 23 évesen is elég érett, ill. még 35 évesen is éretlen egy gyerek felneveléséhez.


Ha szeretnétek, van hol laknotok, munkátok és el tudjátok tartani magatokat és a babát is, nyugodtan.

2013. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem korai.:)

Én 22 évesen szültem,4 éves munkaviszonyra és 6 éves párkapcsolatra.

2013. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
47%
Attól függ. Személyiségtől, a párkapcsolattól, amiben élnek, életcéloktól, stb. Kevés ember találja meg stabil párját 23-25 évesen. Még ha amúgy érett is lenne a gyerekvállalásra. Én úgy gondolom, hogy egy kapcsolat kialakulásához idő kell, nem elég pár hónap. Mindenkinek máshol vannak a határai és elvárásai. Szerintem a fiatalok nagy része alkalmatlan szülőnek 23 évesen, és enm az anyagiak miatt. Akiket én ismerek, messze nem nőttek még fel. Ismerek érett 19 évest is, de a kivételek csak erősítik a szabályt.
2013. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!