Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a főállású...

Mit gondoltok a főállású anyaságról? Jó az egy nőnek, lehet utána még munkát találni? Jó a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 19:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
a nyomor egyik formája,szerintem egy nő és anya ne legyen ennyire kiszolgáltatott helyzetben
2013. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Akinek olyan beállítottsága annak biztosan jó. De hosszútávon szerintem nem egészséges. Semmi inger nem ér egész nap, csak a gyereknevelés körül forog az életed, nincsenek sikerélmények... Ha a gyerek abban nő fel, hogy anya mindig csak otthon van, akkor később nehezebben fogja megszokni azt is, hogy igenis lehet anyának dolga, munkahelye és oviba, bölcsibe nincs ott anya vele. Szociálisan is jobban fog ragaszkodni az anyához, ahelyett hogy a vele egykorúak társaságát keresné. Szerintem nem jó megoldás. De nyilván ez szubjektív vélemény.
2013. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy közben a nő tanul, képzi magát, hogy kapjon majd munkát.
2013. máj. 14. 19:26
 4/17 A kérdező kommentje:
Miért lenne "nyomor"? Nyilván a férjnek van annyi fizetése, hogy nem nyomorban éljenek, különben a nő is dolgozna.
2013. máj. 14. 19:27
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Aki szereti ezt az életformát annak jó a főállású anyaság. A gyerekeknek mindenképpen jó ha az anyuka tényleg gondos, és jó anyuka. Így velük van a nap 24 órájában.

Van egy unokahúgom aki ezt a hivatást választotta. Boldog ember 8 gyermek anyja. De ő élvezi is ezt az életet. Anyagilag megtehetik, így ő mindig otthon süt, főz, és a gyerekekkel foglalkozik. Viszi-hozza őket, és még arra is van ideje ennyi gyerek mellett, hogy varrjon ruhákat vagy kifesse a gyerekszobát, Neki ez az élet bevált nem is vágyik másra.

Én nem tudnék főállású anya lenni, mert nincs türelmem a gyerekekhez.

2013. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha nektek a férjeddel ez a jó, akkor csináljátok, nem biztos, hogy be fogsz szűkülni. Szívesen csinálnám, én szeretek otthon lenni, sosem unnám meg, ilyen típus vagyok, de sajnos nem tehetem meg, dolgoznom kell.
2013. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Ha képzi magát, akkor is belefásul az otthonlétbe.
2013. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Figyelj, nekem ismerősöm egyetemi képzettségű és 3 gyerek mellett volt otthon. Semmi gond nem volt addig, amíg a párjával nem történt valami és most ott áll közel ötven évesen és bármit elvállal, de munkaviszony nélkül sehova nem kell. Szóval utána már nem fog tudni elhelyezkedni, akármilyen végzettsége van, kukát ér.

A gyerekeknek kiváló volt, magam is az lennék, ha tehetném.

2013. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Belefásulsz. Inkább dolgozz.
2013. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Anyukám főállású anya volt. Gyerekként imádtam.

Mindig volt kedve, energiája, türelme hozzánk. Nem tudtunk egy kérdést annyiszor megkérdezni, hogy ne magyarázza el újra türelmesen, amit tudni akartunk. Minden nap meleg étel várt otthon, ráadásul a lehetőségekhez képest természetes, bio (kertészkedett, már akkor sem vegyszerezett, mert úgy tartotta, hogy anélkül is meg lehet oldani). Egyszer csinált zacskós levest, azóta is családi sztori, hogy négyéves fejjel kiköptem és közöltem, hogy ilyen rosszat még életemben nem ettem.

A környék összes gyereke folyton nálunk dekkolt egész nyáron, meg hétvégéken, stb. Anyukám nem problémázott, elférünk az udvaron.


Igazából akkor kezdtem el értékelni a dolgot, amikor már iskolás koromban meglátogattam néhány barátnőm. Én ahhoz voltam szokva, hogy mire hazaérek, anya csak velünk foglalkozik, a házimunka már rég kész, este segít a tanulásban vagy játszunk, ilyesmi. A többieknél meg azt láttam, hogy anyuka hazaér és rögtön nekiáll takarítani meg főzni, aztán vacsora után lehuppan a tévé elé. Persze megértem, fáradt és kimerült. De az biztos, hogy gyerekként jobb, ha az anyukának van az emberre energiája.


Viszont az is tény, hogy amikor állást kellett keresnie, nem volt egyszerű dolga. Szerencsére két nyelvet beszél anyanyelvi szinten, azt az otthonléte alatt is karban tartotta, illetve annyit azért dolgozott, hogy nyáron pótvizsgára készített fel diákokat. Így felvették egy külföldi céghez, mert tud tolmácsolni. De ha ez nem lenne, nem is nagyon hiszem, hogy talált volna állást.

2013. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!