Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a főállású...

Mit gondoltok a főállású anyaságról? Jó az egy nőnek, lehet utána még munkát találni? Jó a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 19:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
3 Nem fog kapni, mert ezer papirod lehet, ha nincs gyakorlati időd.
2013. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ ha kihagy 10-15 évet akkor szerint esélytelen. Gondolj bele 10. év alatt mennyit változót a munka világa a gépek, na ha erről lemarad akkor a kutya nem fogja betanítani ha van olyan akit nem kell.

Gyereknek lehet hasznos is ha otthon van az anya de káros is.

2013. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Anyám a negatív példa.


Húgom becsúszott neki harmadik, kései gyerekként, aztán évekig nem helyezkedett el, noha kistesóm oviba került. Sokáig válogatott is, meg egy ideig főállású anya volt. Aztán mikor elhelyezkedett volna, cse*szhette, mert hiába volt mérnöki diplomája, azóta változott a világ. Ő angolt egyáltalán nem tanult, most már az alap mindenhol, így kutyasz*rt nem ér a diplomája.

Aztán szépen bekattant az otthon léttől, nyugtatókon él, gyógyszerfüggő, iszik is.

De igazán sosem volt türelmes és jó anya, még mikor nem élt ezekkel a pótlékokkal. Épphogy türelmetlen volt, ha háziban kellett segíteni; a háztartás szaladt, vackokat főzött, nem is tartott tisztaságot, tojt magasról mindenre, közben szidta a barátaim dolgozó anyukáit, hogy azoknak nincs olyan magas iskolájuk, mint neki.


A gyerek szempontjából nyilatkoztam: nem jó! Persze tudom, hogy vannak normális nők, normális anyák, akik a jót hozzák ki ebből a helyzetből.

2013. máj. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretnék főállású anya lenni, de sajnos nem vagyunk abban a helyzetben. Szerintem, ha megfelelően képzett vagy, és folyamatosan tanulsz, szinten tartod a tudásod, el tudsz majd helyezkedni később. És legyünk optimisták: hátha addigra csökken a munkanélküliség is! 26N
2013. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%

SENKI nem fog alkalmazni, hiába szerez 4 diplomát és tanul meg 3 nyelvet! SENKINEK nem kell gyakorlat nélkül! Ez a szomorú igazság!


Még a rendes, frissen végzett, fiatal munkaerő is nehezen "kel el", akiknek legalább egyetem alatt végzett gyakorlat/diákmunka tapasztalatuk van. Ki a a fene akarna egy több gyerekes anyát alkalmazni, aki több éve kiesett a gyakorlatból és ráadásul a munkáltatók nagy félelme: állandóan szabira/táppénzre menne a gyerekek miatt? SENKI! Nem kellenek senkinek! Ez a szomorú igazság.

2013. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Amíg kicsik a gyerekek, biztosan nagyon jo nekik és a házimunka szempontjábol konnyebb is. De erre szuletni kell, nem mindenkinek valo az állando otthonlét, még ha akad is mindig tennivalo.

a másik - épp most mesélte egy ismerosom, 35 éves,most keres munkát és mivel sokat volt otthon, igazi gyakorlata nincs, hiába van jo végzettsége, és a másik hátrány a kisgyerek, szoval nem talál munkát.

Ha nem lennék nagyon rászorulva a saját fizumra, akkor talán 6 orás munkaidoben gondolkodnék - tobb idom lenne otthon, gyerekekre, nyugodtabban elkészulnénk reggel, mégis lenne valami más is, ami a hivatásom (én annak tartom a munkámat) és ugyanugy lefáraszt és egyben feltolt.

2013. máj. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam volna soha, hogy ez nekem való, mégis nagyon élvezem. Sorra szerzem a végzettségeket, diplomát, képzem magam,és sok gyereket szeretnénk. A férjem fizetése kiemelkedően jó, a kapcsolatunk pedig tényleg mesébe illő. Mindnekinek azt kívánom, hogy legyen annyira boldog , mint mi. A nyomor és kiszolgáltatottság messziről sem érint minket. Munkát pedig tinikorom óta találtam, ha akarnék, lenne. Nem vagyok egy elveszett ember, és sok mindenhez értek. Nem félek semmitől.
2013. máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!