Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kellett volna reagálnom,...

Hogy kellett volna reagálnom, vagy megoldanom a dolgot?

Figyelt kérdés

Még tegnap történt, de azóta ezen pörgök, pedig tudom nem kéne...

Lent játszottunk kislányommal a ház előtt. Lakótelep, gyakran délutánra elég sok gyerek verődik össze. Meg is érkeztek az oviból a gyerekek, elkezdtek játszani körülöttünk. Kislányom is, aki oda ment hozzájuk. Ő 2,5 éves, a többiek 4-8 évesek vegyesen. Igazából nem játszott ő még különösebben velük, csak szaladt utánuk és nézte őket érdeklődéssel, általában 10 perc után ő mindig leszakad, mert leragad valaminél. Van egy 4,5 éves kislány, igazi kis diktátor. Többször volt már, hogy a kis barátnőjével ketten játszottak, és mikor a lányom oda ment hozzájuk elzavarta. A kislányom persze sírt, de mondtam neki, ne zavarja őket, biztos ketten akarnak lenni a nagy lányok, igaz ekkor is csak messzebbről nézte őket. Most tehát szaladt a többi gyerek után (kb 8an voltak), ez a kislány pedig megint mondta a lányomnak, hogy te nem játszhatsz, menj innen, és lökött rajta egyet. Kislányom persze megint sírt, kis mulya szegénykém ilyen téren, és érzékeny, és hagyja magát. Én meg mondtam a kislánynak hogy lehet hogy te Ramika nem akarsz vele játszani, de a többieket nem zavarja, így az ő nevükben ne beszélj. A többi gyerek mondta is, hogy aranyos a kislányom, nem zavarja őket. Amúgy ez az eset körülbelül már 4 szer megtörtént, most szóltam először, mert kicsit már bántotta a "csőröm". Nem is volt semmi gond, Ramika megértette, eltelt negyed óra, talán elesett, és sírva ment az anyjához, valószínűleg akkor bukott ki a kislányból, hogy rászóltam. Anyuka persze jött oda hozzám, hogy ha az ő gyereke nem akar az enyémmel játszani, nehogy már én mondjam meg, hogy kell-e vagy sem. Én meg persze közöltem vele, hogy lehet hogy ő nem akart, de a másik hét igen, és nehogy már az a kislány mondja meg hogy ki kivel játszhat. Erre ő azt fröcsögte, hogy akkor se én intézkedjek, oldják meg a gyerekek. Közöltem, hogy lehet hogy majd 12 évesen mondom neki hogy oldja meg, de egy 2,5 éves még nem képes erre.

Ekkor ő elrobogott, én meg csak ezen kattogok azóta is.

Tényleg probléma, hogy szólni mertem egy 4,5 évesnek, hogy ne piszkálja folyton a lányom? Ismerem a kislányt is, meg az anyját, mi mindig minden játékot megosztottunk vele, a kislányom sokszor kínálta keksszel, gyümölccsel ha épp volt nálunk, tehát ismerjük őket. Amikor csak ketten játszanak megértem, hogy zavarja a kisebb Ramikát,de most itt nem erről volt szó. Amúgy kedvesen szóltam a kislánynak, tehát nem ijedt meg vagy ilyesmi Én hibáztam?


2013. máj. 16. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hibaztal. Mondjuk en megertem, hogy nem akarnak egy picivel jatszani a nagyobbak. Velunk is sokszor elofordult. Ilyenkor en beszolas helyett inkabb eltereltem a gyerekem figyelmet es nekialltam vele en jatszani
2013. máj. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Valamilyen szinten igaza van az anyukának, ezt a gyerekeknek kell megoldani, mert Bölcsiben, Oviban nem leszel ott mellette, s mindenhol lesznek nagyobbak!!

A lányodnak meg kell tanulnia megvédenie, kiállnia magáért!

2013. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze, ezért is mondtam, ha ketten játszanak Ramiék, akkor mondom a lányomnak, hiába sír mert elzavarja, hogy hagyja őket. De itt tényleg csak annyi volt, hogy futott a többi gyerek után kacagva, direkt ki is derítettem, hogy nem zavar, sőt pár nagyobb gyerek szeret a kislányommal játszani. Tehát csak ezért szóltam, hogy ne mondja meg Ramika, pláne ne lökdösse a kicsit azért, mert utánuk szalad.
2013. máj. 16. 13:58
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy meg kell, jár bölcsibe, alakul ez a megvédem magam dolog, de még sokat kell fejlődnie ilyen téren sajnos :)

Szeretném ha ő is ilyen kis "diktátor" lenne mint Ramika, és nem a kis áldozat mindig.

2013. máj. 16. 14:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

egy 4.5 meg egy 2.5 éves nem egy erőszinten van, így szerintem jogosan szóltál a kislányra, én is szóltam volna neki !!!!


szerintem te nem hibáztál !!!!

2013. máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Szerintem jól döntöttél hiszen a te kislányod még tényleg kicsi. 2,5éves kislány még nem tud kiállni magáért! Egy 4,5éves kislány viszont már érti a lényegét..Igen is védd meg a kislányod. Ő még kicsi és valóban lehet, hogy a többi hét gyerek szeretne vele játszani!


Ne idegeskedj, jól döntöttél hogy szóltál!

2013. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg teljesen jól csináltad. 1. a kislányod 2.5 éves lehet hogy mindig áldozat alkat marad (nekem 3 ból 1 gyerekem ilyen pedig mind3-ukat ugyanúgy nevelem-neveltem ez alkati kérdés is) de még kicsi és OTT VAGY vele te, az anyja nem felügyelet nélkül van, na nehogymár elnézd ahogy fellökdösik meg bántják, ezt Ramika-anyuka se gondolhatta komolyan...

2. igaz hogy a bölcsiben oviban sem áll mellette a szülő de a gondozónők és óvónők sem engedik ám a fizikai agressziót, (persze írhatjuk hogy nem lát az óvónő se mindent de a jó óvónő nem c.rik a gyerekekre hanem igenis figyel mi történik!) nálunk ha agresszív egy gyerek bizony megkapja a büntetését és NEM INTÉZIK EL egymás között ez még nem az a szakasza az életnek hogy majd magára utalva elintézik...azért van ott a felnőtt hogy szocializálja a gyereket hogy ne hagyja hogy az lökdösődjön, üssön rúgjon harapjon.

Nem kiskutyák hogy majd lerendezik egymás között...Fizikai erőszak esetében nem lehet ez se magyarázat se megoldás hogy majd "leboxolják" egymással.

Ne már na.

Anyuka is ki lenne akadva és kikérné magának ha mondjuk lenne egy 6-7 éves hangadó másik kislány és az ő 4.5 éves Ramikáját taszajtaná odébb...

2013. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél,és Ramika sem biztos,hogy 2,5 évesen kis diktátor volt.
2013. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7 es vagyok úgy értem hogy nálunk ha ilyesmi van az ÓVODÁBAN akkor kapja meg az illető a büntetését az óvónőktől, tehát nem hagyják hogy egymás között majd elrendezik a gyerekek hanem szépen kiállítják a csoportból a verekedő gyereket, odaültetik állítják maguk mellé vagy kiküldik a közös helyiségbe a csoportból tehát nem az van hogy szabadon agresszívkodhat...
2013. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted, hogy szóltál. Én sem hagynám, hogy egy majd dupla annyi idős gyerek lökdösse és utasítgassa a gyerekemet visszaélve azzal, hogy még nem tudja magát megvédeni vele szemben. Mert egy 2,5 és egy 4,5 éves nagyon nem egy szinten áll még.
2013. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!