Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg nekem kéne megoldanom...

Tényleg nekem kéne megoldanom a problémát, amikor az óvónőnek van csak baja vele?

Figyelt kérdés

Az óvónő kb. minden második nap nagy sóhajokkal fogad, hogy a fiam milyen problémás. Eleve nem nagyon fiús óvónéni, rosszul tűri, ha szóval/magyarázattal nem ér rögtön célba.

A probléma: ha fiamat piszkálják, gúnyolják, heccelik - ezt sajnos mind a legnagyobb csöndben így az óvónő nem is tud róla többnyire - akkor nagyon hangon kiáll magáért, sőt nem ritkán odacsap. persze mivel ez feltűnőbb, ő bukik le és ő a "rossz gyerek". Amit nem győz nekem utólag ecsetelni aztán az óvónő. Amikor azt kérdezem tőle, hogy mit vár tőlem, mit csináljak ezzel, amikor eleve ott sem vagyok, akkor a nevelési tanácsadót mondja. Ahova járunk is miatta, de nem történik semmi. Illetve időnként a pszichológus jót nevet a történeteinken.

Tényleg nekünk van szükségünk a nevelési tanácsadóra ás nem inkább az óvónőnek?

Más is van ez így ezzel?


2012. jan. 25. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj azért, mert nem tudok tanácsot adni.DE egy főiskolán dolgozok és csak azt látom, hogy katasztrófa gyenge emberek jelentkeznek óvodapedagógus szakra.Aki pedig idősebb egyszerűen azért gyenge, mert már hááát öreg és évekid valahogy ellébecolt a pedagógus területen.Tisztelet a kivételnek, de ez a nő nagyon gyenge...
2012. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
biztos,hogy csak megvédi magát?biztos,csak ki áll magáért?nem lehet hogy csak simán nem teszik neki valami és csap,vagy rúg vagy amit épp akar?Nem lehet hogy valami igazuk mégiscsak lehet ezeknek az óvónőknek?2 óvónő van kérdezd meg a másikat,hogy amikor vele van is ilyeneket tapasztal?Mit vár tőled egy ovónő?talán,hogy neveld,beszélgess vele,hogy magyarázz neki,hogy foglalkozz vele az ő szintjén.gondolom ezt várja.nem könnyű de van helyzet mikor a mi gyerekünk a hibás,és nem a másik vagy az ovónő.Ha pedig nem érzi jol magát a fiad,és úgy látod tényleg igazságtalanul piszkálják,álj ki érte te.vidd át egy másik csoportba.
2012. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Mi is így vagyunk szinte szóról szóra azzal a különbséggel, hogy én nem vittem nevtanba a gyereket. Nekem semmi gondom vele, aranyos, okos, szeretnivaló kisfiú, és sajnos nálunk is az óvónő alkalmatlan a feladatára.

Beszéltem a gyerekkel a helyes viselkedésről, és egyébként az óvónővel is, hogy nem viszem nevtanba.

2012. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk annyit finoman meg lehetne próbálni otthon, hogy elmagyarázni, megtanítani arra a gyermekedet, hogy ha heccelik, akkor menjen oda az óvónőhöz és panaszolja el a baját, mert a verekedés, kiabálás nem helyes megoldás. Legyen okos, járjon túl az eszükön, mert így mindig ő húzza a rövidebbet.
2012. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Nsgyon sok szulo tamadja a pedagogusokat es nagyon sokszor nincs igazuk. Ebben az esetben nem tudom kinek van igaza, viszont szerintem egyaltalan nem helyes az, h a gyereked odaut masik gyerekhez. Akarmi is tortenjen kozottuk, nem utehti a tobbit. Miert nem megy az ovonenihez elmondani, h heccelik ot. Es egyaltalan miert heccelik? Azert ennek is oka van, ezt is ki kene deriteni. Mert ez irasodbol ugy ertem, ez eleg gyakori dolog.

Ha meg nem kell neki a nevelesi tanacsado, akkor gondolom szoltak volna ott, h kedves anyuka, a gyerekkel semmi baj, ne hozza tobbet.

2012. jan. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi idős a kisfiad. De 4-5 éves gyereknek lehet, hogy már el lehet magyarázni, hogy ne verekedéssel akarja megoldani a problémáit. Hanem mondjuk először emeltebb hangon szóljon az őt bántó gyereknek, hogy ne bántsa. Ha ez nem használ, menjen az óvónénihez. De semmi szín alatt ne üssön, rúgjon, ez nem lehet megoldás.

Az óvónő sem tűrheti, ha verekednek a gyerekek. Lehet, hogy már ezerszer szólt a kisfiadnak, hogy ezt nem lehet, ő mégis így kezeli a gondjait. Ilyenkor szerintem jogos, hogy felhívja a te figyelmedet arra, hogy ilyen gondja van a kisfiúval.

Az is lehet persze, hogy az óvónéni eltúlozza a dolgot, és valóban gyenge, alkalmatlan. Kérdezd meg a másik óvónénit, hogy ő mit tapasztal a kisfiad viselkedésével kapcsolatban.

2012. jan. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem akarlak megbántani, de ha nevelési tanácsadóba jártok, akkor gondolom annak megvan az oka, nem?

Az én nagyobbik fiam is kb. ilyen habitusú, mint a tiéd és én azt szoktam mondani neki, hogy ha valami igazságtalanság éri, akkor szóljon az óvó néninek. Tudom, nem szép dolog az árulkodás és nem akarok anyámasszony katonáját nevelni a fiaimból, de az sem megoldás, hogy azt mondom, hogy csapjon vissza. Volt már olyan, hogy azt mesélte el konkrétan, hogy az egyik ovis társa bántotta és ő szólt az óvó néninek, aki ezért megbüntette a másikat. De gondolom azt valamennyire láthatta is az óvónő, vagyis remélem.

És azért, mert te nem vagy ott, attól még neked kell "megnevelned" a fiad.

Bár ez úgy lenne igazságos, hogy akkor a csúfolódó gyerekek szüleinek is panaszkodjon az óvónő, hogy milyen problémásak a gyerekeik...

2012. jan. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nos, az óvónő azt állítja, hogy a gyerek ok nélkül megüt más gyerekeket. De a fiam nem vadállat vagy ostoba. Amikor kérdezezem mi volt, azt mondja gúnyolják. (ezt más szülő is megerősítette, hogy az ő gyereke sajnos szokott ilyet csinálni)

Amikor azt kérdezem, miért nem szól inkább az óvónéniknek erről, azt mondja a fiam, hogy mert az óvónéni árulkodósnak mondja t vagy nem hisz neki, illetve a csúfolódok rendre tagadnak.

Tényleg legszívesebben elvinném innen, de már csak fél évünk van.

NevTanba azért járunk, hogy megnyugodjon az óvónő lelke, de hasznos tanácsot nem kaptunk. Max a pszichológus jókat derül olyanokon, hogy az óvónő sápitozik, ha a gyerek mondjuk csatajelenetet rajzol...

2012. jan. 27. 19:32
 9/10 anonim ***** válasza:

lehet, hogy a többiek észrevették, hogy fiad hirtelen haragú vagy heccelhető és direkt hergelik.

Akkor érdemes a pszichológust megkérni arra, hogy játékterápiával segítsen neki abban, hogy megtalálja a hangot a többi fiúval illetve adjon mintát arra, hogy másokkal játsszon. Ne keresse a csúfolódók társaságát, vonuljon félre vagy ha csúfolják, heccelik, akkor üljön az óvónő mellé és rajzoljon inkább. De ne üssön, mert amíg ilyen könnyen hergelhető,addig ki is fogják ezt használni. mindig lesz 1-2 ilyen gyerek a csoportban, iskolában is lehet. ott még a tanár sem lesz ott állandóan, könnyen válhat így verekedőssé, sokszor húzhatja emiatt a nehezebbet.

2012. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó!
2012. jan. 28. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!