Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jártok kismama tornára vagy...

Jártok kismama tornára vagy előkészítőre? Én még nem voltam és nem is nagyon akarok, mert nehéz lenne megoldanom. Mik a tapasztalatok? Mi van ha nem megyek? 31 hetes km

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Én itthon tornáztam terhesen, előkészítőre pedig nem jártam, mert nem akartam hallani még véletlenül sem semmilyen szüléstörténetet (nagyon féltem). Itt sem olvastam semmi ilyesmit. Még meg tudtam szülni, a doki és a szülésznő segítettek, mikor és hogy vegyem a levegőt, stb. A babaápolás nálam jött magától, nem kellett ehhez tanfolyam, szerintem ez annyira ösztönös és természetes.

Én 2 óra alatt megszültem, egyből tudtam szoptatni, nem volt semmi gond.

Persze ha mégis van valakinek problémája a szoptatással, készen áll ezer ember, hogy segítsen, pl orvos, nővérek, védőnő, barátnők, anyukák, fórumok, stb.

Összefoglalva, szerintem nem maradsz le semmiről.

2009. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
úgy értem: MÉGIS meg tudtam szülni (bocs)
2009. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is itthon tornázgattam, amíg ment, mert az utolsó hónapban már semmi ilyenhez nem volt kedvem:) Egyszer voltunk felkészítésen, amikor a szülésről volt szó, mert a párom be akart jönni, és úgy gondoltam, akkor nem árt, ha picit tájékoztatják. De felesleges volt, mert szegénykémnek csak a szeme kerekedett, kedve nem jött meg tőle, nem is ment el, az egésznek annyi volt a hatása, hogy eldöntötte, a fejemnél fog állni:))

Felkészítésnél szerintem arra érdemes elmenni, amelyiknél a szülőszobát, meg az osztályt mutatják be, de ha jó fej a szülésznőd, vagy a dokid, akkor megmutatják külön:)

2009. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én semmi ilyenre nem jártam az előző terhességemnél és most sem. Nincs semmi ha nem mész el, nem maradsz le semmiről :)
2009. dec. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!