Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit és hogyan kell reagálnom,...

Mit és hogyan kell reagálnom, ha egyszerűen nem értem az éppen beszélni tanuló kisgyerekem egyik-másik szavát?

Figyelt kérdés

Mivel ma héten ma már másodszor fordult elő, hogy fogalmam sincs, mint mondott, így megkérdezlek benneteket.

Jön hozzám a pont 2 éves kislányom és mond egy szót. Nagyon mondja, szép hangosan, többször ismétli, néz rá és vár...nekem meg fogalmam sincs, mit mond, hiába próbálom kitalálni.

Pedig egyébként mindent megértek, meg nincs is ezzel gond, mert szépen beszél. Olyan szavakat hibátlanul kimond, hogy "egészségedre" meg "cipőkanál". Egyik-másik sajátos szavát csak apával értjük, mint pl: "jotoj"=motor vagy "jabja"=labda. De talán több ilyet nem is tudok mondani példaként.

De ma megint mondott valamit, ami örök rejtély marad.

Ilyenkor ti mit reagáltok?? Próbálod kérdezgetni, hogy mit is szeretne vagy hagyod??


2011. ápr. 17. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor mindig azt szoktam neki mondani, hogy nem értem. Ha megismétli, és még mindig nem értem, akkor elnézést kérek tőle, és megkérem, hogy mutassa meg mire gondolt. Néha megmutatja, néha meg vállat von, és elmegy mással foglalkozni (gondolom ilyenkor konstatálja, hogy az anyja milyen hülye, egy egyszerű szót sem ért meg:DDDD)
2011. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
54%
Hagyjad, még csak két éves, majd kinövi.
2011. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy vagyok,mint az első válaszoló. Általában sikerül elmutogatnia de van mikor begurul és feladja. Olyankor kap egy nagy puszit és mással foglalkozunk.
2011. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
54%

A második válaszoló vagyok.

Szerintem nem kell ezt olyan nagy dobra verni, meg fog tanulni beszélni, ne aggódj, de komolyan.

2011. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem aggódok, mert amúgy valóban szépen ejti a szavakat és pár hét alatt rettentő sokat tanult.

De mikor előfordul ilyen eset, nem tudom, hogyan reagáljak.

2011. ápr. 17. 20:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is néha van ilyen, ilyenkor kérem, hogy mutassa meg, mit szeretne. Ha még akkor sem értem, akkor inkább elterelem a figyelmét, és bénának érzem magamat :(
2011. ápr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele ahogy a többiek írták.

Ha mondja és nem értem, akkor mondom neki, hogy lassabban, anya buta és nem érti. Elmondja mégegyszer. Ha akkor sem értem, akkor megkérem, hogy mutassa meg.


Általában odavonszol ahol akar valamit és mutatja. Ha több dolog is van ott akkor végigkérdezem a fél garnitúrát. Jókat kacag és így gyakran rábukkanunk mit akar.


El tudom képzelni milyen hülyének néz :D


De mondjuk sokáig nem tudtam mi az a deóóóóóó. Aztán kiderült, ha valaminek nem tudja mi a neve arra mondja. Most már kérdő hangsúllyal mondja de anélkül is tudom, hogy a tárgy-állat-ember-akármi nevét szeretné tudni.


Ugyanígy vagyunk a kancsival :D Fogalmam sincs honnan szedte. Aztán kiderült, hogy a nyaklánca (borostyán) fürdés után nem kapta vissza és azért reklamált. Most már tudom és ha kiabál hogy kancsi kancsi akkor adom rá. Majd megtanulja a rendes nevét is. Volt már így több dologgal.

2011. ápr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén azt csinálom, hogy visszakérdezek tőle, mit is szeretne. Vagy elmondja még vagy hússzor, és előbb-utóbb rájövök, vagy ügyesen megmutatja, odavezet ahhoz, amit akar mondani. Mondjuk általában a mutogatásból már rájövök, mit is szeretne. Vannak érdekes szavai: KÖVESZ - alma közepét kiszedni, pl. de mutogatta, így rájöttem, hogy ezt szeretné. :)
2011. ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
szia, amikor elkezdett érdemben beszélni, hát csak lestem, mondtam magamban, én ezt nem fogom érteni! egyik másik szót úgy ejti, ejtette hogy ihaj.....de aztán belejöttem, meg ált. tudom milyen rugóra jár az agya....így is van hogy nem értem amit mond. nos, én akkor visszakérdezek, hogy mit mondtál édeske? akkor ő megismétli. fáradtsági szintjétől függ hogy ha ekkor sem értem akkor hisztirohamot kap-e, vagy elnevetgéljük. vagy ha nem értem, akkor hangosan újra kimondom, amit ő mondott, és akkor gyakran rájövök, mire gondolt. megnézem milyen szituban mondta, ez is segít hogy kitaláljam. szerencsére már egyre ritkábban mond ilyen kivehetetlen dolgokat. még most is van neki az élettani pöszeség, pl. sokáig a magast úgy mondta hogy majas, de pl. pont tegnap kicsit lelöttyintette magát vízzel, és azt mondta, leöntöttem maGamat. amúgy én ha mond vmit, ami nem tiszta, akkor megismétlem kicsit átvariálva amit ő mond, helyes kiejtéssel, nem szoktam ilyen direkt drilleket, hogy pl. nem majas hanem magas. hanem mondjuk a hintában van és mondja hogy majas, majas! akkor megkérdem: szeretnél magasra menni? lökjelek magasra? stb. ....ha meg mégis rohamot kap, akkor megvigasztalom, hogy hát anya nem értette most amit mondtál, de nem baj, mondd legközelebb is, előbb utóbb megértem.
2011. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nálunk is van. Ilyenkor közlöm a fiammal, hogy nem értem, ismételje meg még egyszer. ha akkor sem, akkor megkérem őt, hogy próbálja úgy mondani, hogy én is értsem. Többnyire ilyenkor faképnél hagy, vagy megmutatja mit akart. :o)
2011. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!