Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merre van az alagút vége?...

Merre van az alagút vége? Szülés utáni depresszió.

Figyelt kérdés

Terhességem vége felé kiderült hogy a férjemnek szeretője van, nem is szeretne megválni tőle, így hazaköltöztünk a szüleimhez a kétévesemmel egy másik város kertvárosába. Szülés óta eltelt pár hónap és úgy érzem, most jön ki rajtam ez az egész válás-költözés-egyedül nevelés dolog és nem látom a megoldást.

Egy erdő szélén élünk, ez az egy pozitívum van, a nagy félnapos családi napköziben van, de a férjem bejelentése óta folyton beteg, amióta megszületett a kicsi, azóta ő is elkapja mindet, legtöbbször itthon van a nagy, a szüleim hazaérkezésük után átvállalják általában a nagyot 40percre, de ilyenkor is maximum eszek, lomolok, ha a kicsit veszik át, a nagyot látom el, etetem, fürdetem. A kertvárosban nincs közösségi élet, még egy fitneszterem sem, ahol ki lehetne engedni a fáradt gőzt, ennek ellenére sokat sétálok a környéken a gyerekekkel, de akkor is csak velük vagyok. Van egy barátnőm aki néha segít, de cserébe kéretlen tanácsokkal lát el, aminek rendszerint sírás a vége hogy milyen szaranya vagyok. Még legjobban a szombati láthatásokat várom, mert akkor az exemmel meg a gyerekekkel sétálunk a környéken, beszélgetünk (tiszta gáz hogy vele beszélek meg bármit is). Az esték miután elaludt mindkettő, nagyon csendesek, nagyon rossz egyedül, ha eljutok benzinkútra vagy gyerekruhát venni, akkor kapom a visszajelzéseket hogy mennyire csinos, szép vagyok, de ez havi 1-2 alkalom, ezek feldobnak. A baj az hogy nem történik itt semmi, minden nap ugyanaz a rutin, néha megrázom magam, néha kifolyik a kezem közül minden, ingerült vagyok, eljár a kezem, a nagy dackorszakát éli, a család néha bánt a férjem miatt, néha segítenek, a barátaim a régi városban, az életem is valahol ott. Nem tudom elengedni a múltat, voltam pszichológusnál, szerinte remekül menedzselem ezt az egészet, erős csaj vagyok, majd megoldódik minden ha újra munkába állok, de az még nagyon sok idő, impulzusok nélkül meg fogok itt kattanni. Pont az a két kéz hiányzik, amennyi segített régen pakolászni, vigyázni a gyerekre, ha ki akartam ereszteni a fáradt gőzt és az a két kar amelyik átölelt és lelkileg feltöltött. Nem akarok csak anya lenni 2 szobában reggeltől estig, de egyelőre nem látom a kiutat.


2013. máj. 18. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez most nem vigasztal, de hidd el, hogy lesz ez még sokkal jobb is! Megértem, hogy nehéz neked most, de sokkal jobb lesz idővel. Egyik ismerősöm nagyon jó példa, 2 kisgyereke van, az apjukkal nagyon megromlott a kapcsolat, tiszta depressziós volt a lány, semminek nem tudott örülni. Aztán pár hete megismerkedett egy férfival, aki a gyerekeit is elfogadta és az ismerősöm azt mondja boldogabb, mint valaha volt. Kitartás, ezt túl kell vészelni valahogy, de hidd el, hogy jobb lesz majd!
2013. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem sokszor az is vigaszt nyújt, ha látom, nem csak én élek ilyen körülmények közt.

engem is elhagyott a férjem, itthon maradtam kisbabával, segítségem szinte semmi, nekem még láthatás sincs, mert a férjem nem látogatja a kicsit, így nonstop én vagyok a gyerekkel hétfőtől vasárnapig, napi 24 órában.

Rettentő fárasztó és monoton, sokszor én is nagyon unom, szívesen kiszabadulnék, de nem lehet.

Vigasztaljon a tudat, hogy ez is elmúlik egyszer, hiszen felnőnek, pár év és már mindkettő óvodába, iskolába jár.

Én erre gondolok, valamint mindig csak 1 napot próbálok túlélni, nem gondolok túl sokat a jövőre, hogy "Úristen, mi lesz?", mert akkor bekattannék.

Meg sokat vagyok a neten, itt is, nem az igazi, de legalább a kommunikáció illúziója megvan.

2013. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szervezz hetente, kéthetente programot a barátnőiddel, járj el futni a közeli erdőbe, már ha szeretsz futni. Én sokszor attól is megnyugszom és feltöltődöm. Engem nem hagyott el a férjem, hanem most néhány napja nincs itthon egy fesztivál miatt, de már így is rettentően furcsák az esték nélküle, úgy érzem, hogy sosem lesz holnap este... Teljesen megértelek, tisztelem azokat, akik évekig egyedül megoldanak mindent! Vagy legalábbis kicsi segítséggel.
2013. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem van férjem, csak soha nincs velünk. A nagy már nagyobb, de átérzem, amit írtál. Pont az a két kéz...igen, ezt kellene pontosan látni, hogy be tud/akar-e segíteni neked. Miért nem viszi el a nagyot legalább többet? Mennyire végleges ez a különélés/válás?

A gond az, hogy most ez az anyaság ideje. Értem, hogy nem érzed benne jól magad, de ha veled lenne a férjed, akkor is ezt csinálnád, azért van most 2 gyerek. Az elsővel is végigcsináltad, pontosan látod, hol az alagút vége, és mikor éred el. Nem most. A múltat még nem tudod elengedni, ne várj magadtól ilyen sokat. De szerintem a múlt nem teljesen elengedhető, hiszen a gyerekeid a közös múltatokból származnak. Inkább építs erre a múltra egy élhető jövőt, úgy hogy most anya vagy. Amikor eljön az idő, hogy változtass ezen a szerepen, úgyis érezni fogod. Lassú folyamat. Addig próbálj a szüleiddel beszélni és kérj egy kicsit több segítséget, szükséged van az időre, magadra. Nagy trauma ért, ezt nekik is látni kell, őszintén mondd el nekik. Jelen pillanatban csak az ő segítségükre számíthatsz, hogy sikerüljön olyan időt is szerezned, amit magadra fordíthatsz. Fel a fejjel!:)

2013. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!