Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismama lettem ennek örülök...

Kismama lettem ennek örülök is de 2 honapja leépités volt és elküldtek. Most mi lesz csak a gyest kapom majd jövöre ha megszületik a kicsi?

Figyelt kérdés
1 hete teszteltem + at.
2013. máj. 21. 10:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozgatott le én mindenkinek zöld kezet adtam hisz válaszoltatok a kérdésemre!
2013. máj. 21. 11:02
 12/15 anonim ***** válasza:
Huha, az a baj, hogy az előző évi jövedelmet fogják alapul venni, sztem te pedig jövö januárban szülsz.
2013. máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mivel megvan a megfelelő időd, így jogosult vagy 90 nap álláskeresési támogatásra. Ha a szülés előtt kezded meg a támogatást, és a tgyás igénylésekor még kapod, akkor járni fog a tgyás (mivel a 365 napod meglesz). Ha a tgyás lejárta utánra is marad még az álláskeresésiből (elég pár nap is), akkor a gyed is járni fog.


Ha nagyjából januárban szülsz, akkor én a helyedben november 1-én kezdeném meg az álláskeresésit, és a szülés várható időpontja előtt 28 nappal megkezdeném a tgyást.

2013. máj. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

82%, az amit t bemásoltál NEM A TÖRVÉNY, ugyan már..


Ez a törvény:

42/A. § (1)Gyermekgondozási díjra jogosult

a) a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését - a gyermeket szülő anya esetén a szülést - megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,"


A két feltétel ezen egyetlen mondatban megtalálható: 1. a 365 nap, 2. a BIZTOSÍTOTT szülő. Azt, hogy ki biztosított, másik törvény rendezi, legyen elég annyi, hogy ha nincs munkaviszony, akkor kevés az esély a biztosítottságra - max. annyi, amennyit korábban írtam.

2013. máj. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. máj. 21. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!