Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek sem fogunk elférni...

Szerintetek sem fogunk elférni a házunkba ha megszületik a pici?

Figyelt kérdés
Múlt év augusztusban vettük meg, azelőtt egy 65 négyzetméteres családi házunk volt. Ez 90 négyzetméteres rendezett ház, de két szoba van benne, 15-15 négyzetméterek, egyik szobában van a két kislányom 3éves, és egy két éves, és édesanyám mert hozzánk szeretett volna költözni, ezen kívül van az előszoba 12 négyzetméteres, egy 30 négyzetméteres konyha nappalival, van egy folyosó, egy gardrób, egy fürdőszoba, és egy mellék helység, úgy gondoltuk ha megszületik a pici velünk lesz egy szobába. Később majd ha lesz pénzünk a nappaliból át lehet nyitni, és lehet kialakítani még két nagy szobát mert van ott egy 50 négyzetméteres most tároló helység! Egyik nap a barátnőm kérdezte meg és, hogy fogtok elférni gondolkodtál már rajt?! Meglepődtem kicsit, de nem megy ki a fejemből, hiszen nem olyan pici ez a ház és legalább tehermentes, szép nagy udvarral, melléképületekkel, termőfölddel, és nagyon jó helyen van! A barátnőmék nagyon tehetősek 5 gyermek van 250 négyzetméteres luxus ház, nagy bevétel. Mi a véleményetek?

2013. márc. 15. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekúnk 1 háló, 1 nappali konyha van,45 nm. Most jön a masodik!

Eddig 3-ám aludtunk 1 szobában, most majd én a nappaliban a picivel, férjem a naggyal a háloban!

Ha a kicsi lesz 2 éves, mi. Nappaliban Apával, gyerekek ketten a szobában!


Nekünk megfelel, elférünk!


Ha nektek így jó, ne foglalkozz mással!

2013. márc. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A ház maga elég lenne, ha nem lenne ott anyukátok, főleg úgy hogy még tudtok majd kialakítani két szobát. Lehetőleg azért minél hamarabb kellene, mert a gyerekek sem akarnak majd nagyival aludni. De így míg kicsik, vannak kilátások változásra nem tudom miért szólt be a barátnőd.
2013. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Dehogy nem!! Elfértek!!! Miért ne!! Nem bírom az olyan embereket akiknek van pénzük és azt hiszik mindenbe van beleszólásuk!!!

Amugy én TUTI NEM TUDNÁK ANYÁMMAL ÉNI!!!Fúúú az nagyon furi lehet!!Boldog babavárást!!15hkm!!!

2013. márc. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem elfértek bőven, főleg ha van lehetőség bővíteni, átalakítani. Mások sokkal kisebb helyen élnek.


Nem rám tartozik, de anyukád miért költözött oda? A férjed ezt hogy tolerálja? Kijöttök így, nincs "útban"? (csak mert én nem tudnám elképzelni, hogy anyukámmal - pedig imádom!- éljek egy fedél alatt, anyósomról már nem is beszélve...)

2013. márc. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A barátnőd kiindult a saját életéből. Teljesen jó lesz ez így egyenlőre ahogy írtad és majd később szép fokozatosan rendezkedtek.Amíg kicsik a gyereke (ill. a baba) addig abszolut nem fog zavarni senkit ez hogy 2 szoba van, főleg hogy ahogy írod sok helyiség van és nagy terek, nagy udvar stb.
2013. márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 110 m2-es a házunk, és a hatodik babát várjuk! Nem azt mondom, hogy bőven, de elférünk. Keresünk már nagyobb házat, de addig is boldogan élünk, nem egymás hegyén hátán, mindenkinek van élettere!
2013. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hat en nem értem, hogy a nagymama miért van a gyerekekkel egy szobában....
2013. márc. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem értem.

A 2 gyereketek és az édesanyád egy szobában vannak?????

A 90 nm valóban nem kicsi, na de 6 emberre, máris nem olyan tágas.

Miért költözött oda anyukád? Nélküle azért kényelmesebben elférnétek.

Én nem hiszem, hogy egy 15 nm-es szobában egészséges dolog lenne 2 gyereknek és egy idősebb felnőttnek együtt laknia...


Mi is 90 nm-en lakunk, de 4-en. A 2 kisfiamé az egyik (20 nm-es) szoba, a másik (12 nm-es) pedig a háló.

Ha muszáj lenne ideköltöznie az egyik nagyinak, akkor a háló lenne az övé, mi pedig kiköltöznénk a nappaliba. Vagy fordítva. De hogy a gyerekekhez nem tenném be, az tuti.

2013. márc. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt a nagyis dolgot én sem értem. Ismerek ugyan olyan családot ahol a dédi lakik egy lakásban velük, de neki külön szobája van. Ha megoldhetó lenne, én mindenképpen csinálnék 3db 10nm-es szobát a két 15ösből!
2013. márc. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!