Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Öt gyerek mellett ti tudtok...

Öt gyerek mellett ti tudtok dolgozni? Hogyan alakult a nagycsaládosoknál a helyzet?

Figyelt kérdés

Öt gyerekünk van, a legkisebb még 1,5 éves szóval még úgy két év van hátra, de nem tudom utána mi lesz. "Sorban születtek" 2 év van közöttük (egy ikerpárom is van). Nem így indultunk neki, három gyereket szerettünk volna, de harmadjára ikrek születtek, a kicsi pedig a "ráadás" gyerekünk:) Előtte normális munkám volt, bár sok melóval járt, nem tudtam eleve, hogyan fogjuk megoldani a gyerek miatt, ha 5-6ig bent kell legyek. De szerettem a munkámat, így úgy gondoltam megoldjuk majd. Viszont így 5 gyerek mellett nem tudom mi lesz. Nagyon úgy tűnik máshogy kell majd megoldani. A férjem vállalkozó így mondta, hogy majd felvesz, 4 órában dolgozhatok, és mellette lesz időm mindenre vagy maradjak itthon nyugodtan. Utóbbit mondjuk nem nagyon tudom elképzelni magamról. Szeptembertől egy gyerekkel leszek, már lehet így is "unalmas" lesz:) Az ő cége pedig nem nagyon vonz - na jó a pénzt az elfogadom belőle, de hogy ott legyek nem nagyon érdekel:) Nagyon itt másra nincs lehetőség ahol élünk. Kezdhetnék én is esetleg valamit magammal, de gyerek mellett az megint sok időt venne el, akkor mindegy ha visszamegyek dolgozni, bár a sajátban (valamilyen üzletre gondoltam, de ez nem vág a szakmámba) legalább a magam ura lennék.

Mit tennétek? Tettetek?


2013. máj. 24. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk védekeztem volna elsősorban...
2013. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vicces vagy, csak nem ez a kérdésem. Ikrek ellen nem lehet védekezni. A kicsi tényleg becsúszott, de átgondoltuk, megtartottuk. Nem az anyagiak miatt vacilláltunk, szerencsére ezek adottak, inkább a törődés miatt. De úgy láttuk belefér. Most sem elsősorban azért akarok visszamenni, hogy keressek. A munkahelyemen nem keresném magam halálra (160 körül), férjemnél meg csak "úgy" lennék 4 órában.

Lehet nem voltam érthető! Nem a pénzügyeken van a hangsúly, hanem hogy mit tudok kezdeni magammal nagycsaláddal? Mire van idő/energia? Ezért érdekelnének a tapasztalatok!

2013. máj. 24. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk "csak" három van, másodikra ikrek lettek.


A férjem jól keres, én max gyed-et kapok, így el tudtam kezdeni egy cukrász tanfolyamot. Imádok sütni-főzni, mindenképpen folytatom a tanulást. Utána pedig szeretnék ezzel kapcsolatos séget alapítani: házhoz szállítás, rendezvényeket vállalnék.


Korábban önkénteskedtem is, főleg beteg gyerekekkel foglalkoztam. Ezt is szerettem volna tanulni, de bevallom nagyon megviselt lelkileg, így ez marad az önkénteskedés szintjén.

2013. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ikrek után én is védekeztem volna már, mert ok, 3 gyereket szeretettek volna, de ikrek lettek, így lett 4. De, mi az, hogy ráadás gyerek?

Na, a lényeg, én tuti nem dolgoznék öt kisgyerek mellett. Kettő mellett is nehéz, de muszáj. Nehéz eset, mert mit csinálsz, ha egyszerre kell menj szülőire, meg ilyenek. Szerintem a részmunkaidő a megoldás, vagy menj anyaságira, nem tudom anyagilag beleférne -e nektek. Anyasági, meg családi 5 gyerekre: kicsivel több mint 100 ezer forint. Ha a vállalkozás jól megy, most gondolom gyeden vagy és így is jól megéltek, akkor menj anyaságira.

2013. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem a pénz gond, akkor fizessetek egy megbiztató embert aki elmegy a gyerekekért az oviba és elvan velük utána egy órát, míg haza nem érsz.

Nem az eltöltött idő mennyisége hanem a minősége fontos. Ha te úgy vagy boldog, hogy dolgozhatsz akkor a gyerekeid is boldogok lesznek tőle.

2013. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmire gondoltam, pl. egy barátnőmmel felmerült a rendezvényszervezés, neki végzettsége is van hozzá, vagy valamilyen üzlet nyitása, valamire csak van szükség még itt, hiába egy kisváros:) Szóval ilyenekbe belevágnék, csak nem tudom hogy nem e menne a gyerekek rovására.
2013. máj. 24. 12:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Van így is aki néha besegít a gyerekek körül is (bár inkább csak a háztartásba) szóval őt megtartanánk. Csak ha heti rendszerességgel 2-3 nap 6kor érek haza az már kicsit nekem sok lenne szerintem, utána már nem sok mindenre van idő. Bár lehet egy próbát megér.
2013. máj. 24. 12:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy másik ismerősömnek ugyan még csak 1 gyereke van, de magánovit nyitott. Ők is legalább 3 gyereket szeretnének, de inkább többet. Így egész nap tud foglalkozni a saját gyerekeivel is.
2013. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!