Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen körülmények közé...

Milyen körülmények közé vállaltátok az első babát?

Figyelt kérdés
Házasok voltatok, vagy nem? Albérlet/saját lakás? Mennyi volt a havi bevételetek?
2011. ápr. 23. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Húha.. Az az igazság, hogy szerintem ritka az, mikor azt mondhatja az ember, h "na mindenem meg van, tökéletes az idő a babavállalásra"

Mi a férjemmel mindenképpen szerettünk volna összeházasodni előtt, illetve egy saját otthont. Először voltunk albérletben.. de akkor úgy éreztük, hogy még nem a legalkalmasabb az időpont, ugyanis nekem nem volt munkám, akkor végeztem még az egyetemmel.

Lehet meg tudtuk volna oldani, mert a férjemnek nagyon jó munkahelye volt, de valahogy mégis tartottam valamitől..


Összeházasodtunk, majd elhatároztuk, hogy leköltözünk vidékre(ahol én felnőttem) veszünk ott egy telket, és építkezünk, utána pedig jöhet a baba.

Az építkezést még el sem kezdtük, épphogy megkaptuk az engedélyeket, mikor kiderült, h terhes vagyok.. :)

Kicsit beparáztam, hogy elmegy minden pénztünk a házra, akkor hogy vesszük meg a babának azt a rengeteg holmit?

Végül csak megoldottuk:) Ekkor még mindig csak a férjem dolgozott, az ő fizetése kb 200ezer volt (netto).. Azért volt nehéz, mert semmilyen berendezésünk nem volt, csak kb egy TV-nk meg egy ágyunk.. Szóval mindent meg kellett venni.. plusz a babának, plusz magunknak ételt..stb. stb.

Most, hogy már én is dolgozok, és megvettünk mindent sokkal, de sokkal könnyebb.

Nehéz volt az az időszak, de megcsináltuk...Most várjuk a kistesót..vagyis kistesókat, ugyanis ikrek lesznek :)))

26/N

2011. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi nem voltunk házasok, azóta se vagyunk. Albérletben éltünk. 5 hónapos terhes voltam, amikor építkezni kezdtünk. 40. héten még gipszkartonoztuk a szobákat a lakásban.:-) Mire megérkezett a gyermek kész lettünk. Bevételünk nem sok volt. Max. 100.000.-Ft. A párom építette a házat. Tehát így ő kiesett a melóból.

nagyon nehéz volt, most sem könnyű, de akkor még nehezebb volt. Most a 2. babánk 1 hónapos. És nagyon boldogok vagyunk.


Minden jót!

2011. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltunk/vagyunk házasok!

Albérletben laktunk/lakunk!

Nekem 130.000 körül volt a nettóm, páromé 300.000 körüli!

2011. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettonknek stabil munkahelyunk volt, kulturalt fizetessel. Hazasok voltunk mar akkor is es nagy volt a szerelem (azota is). Alberletben laktunk kulfoldon, de nem is akartunk ott soha sajat tulajdont. Autonk volt, nem hitelre. Megtakaritasunk is.
2011. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltunk házasok, de még szülés előtt bepótoltuk.


Ez az albérlet dolog érdekes, hiszen a legtöbb ember egy pici lyukat és nyomort vizionál maga elé, ha erre gondol. Nos nem, szép nagy házban élünk, vehetnénk sajátot, de minek? Sokat költöztünk, nem akartunk letelepedni, de aztán jöttek a gyerekek, megszerettük a helyet, és maradunk.


Mindketten átlagon felül kerestünk és keresünk.

2011. ápr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor teherbe estem nem voltunk házasok, mire megszületett a baba addigra összeházasodtunk. Nem volt semmink. Albérletben voltunk, egyetlen saját bútordarab nélkül, kocsi nélkül, 1 kezdő fizetéssel. Ennek 8 éve, most várjuk a harmadikat, van saját bútorozott házunk, van kocsink, és ha félretenni nem is tudunk, de szépen megélünk.
2011. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vártuk az első babánkat, két évig küzdöttünk érte.

Házasok voltunk már 4 éve, mikor megszületett.

Saját házunk van, biztos munkahely mindkettőnknek. A havi bevételünket illetően nyugodtak voltunk, mert kizárólag a férjem keresetéből éltünk, az enyémet teljesen félre tudtuk tenni.

2011. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltunk házasok, és azóta sem házasodtunk össze, pedig pár héten belül belül megszületik a 2. gyermekünk is.

Saját házunk van, vagyis ha pontosan akarok fogalmazni, akkor félig a banké félig a miénk. Akkor még 65 körül mozgott a törlesztés, most már 100 a havi részletünk. :(

Havi bevételünk 150-200 e Ft körül mozgott, mostanában 250.000 körül van, de nagyon változó. Van amikor jóval több, van hogy kevesebb.

2011. ápr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia


2008ban volt az eskuvonk.

Volt egy kisauton (opel corsa C) es egy 1.5 szobas lakasunk.Kilatastalannak lattuk az egeszet igy kulfoldre jottunk dolgozni.Ugy gondoltuk 4-5 ev aklatt gyujtogetunk es tudunk venni egy kis hazat otthon.

2009 tavaszan/nyaran teherbe estem, ugy , hogy nem terveztuk meg a babat.

Alberletben eltunk masik 4 emberrel.

Amikor megtudtam, hogy babat varok, ra 1 hetre megszunt a munkahelyem.

A ferjem munkahelyere el tudtam menni dolgozni es kerestunk egy sajat alberletet.

Mar 14 honapos a lanyunk es most szeretnenk megvenni a hazunkat.

Annyi apro valtozas tortent, hogy nem Magyarorszagon, hanem itt ebben az orszagban ahol elunk.

Kislanyunk 2. szuletesnapja korul jo lenne ha ujra kopogtatna a golya :)

A kocsinkat eladtuk otthon, de a lakas megmaradt.

2011. ápr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk házasok, majd talán jövőre :) Amikor megtudtam, hogy babát várok, már abban a házban laktunk amit elvileg szerettünk volna hitelből megvásárolni. Sajnos nagyon sokáig húzódott a dolog, és sok egyéb tényező miatt is el kellett jönnünk onnan :( Most egy kis albérletben vagyunk, de remélem maximum 2 hónap múlva át tudunk költözni egy másfél szobásba. Sajnos a saját ház még a távoli jövő, de remélem egyszer összejön. Bevételünk nem sok, de nem is kevés. Úgy gondolom ebből szépen megélünk majd 3man, de nem maradhatok itthon 3 évig a lányunkkal.

27 hkm

2011. ápr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!