Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a Lili és Hanna...

Szerintetek a Lili és Hanna nevek tömeg neveknek számítanak mostanság? Ti adnátok a lányotoknak? 25hkm

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 11:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A Hanna lett 2012-ben hivatalosan a leggyakoribb név,a Lili meg azt hiszem a harmadik... vagy a negyedik. A második az Anna lett.


Rengetegen vannak,tényleg. Bármennyire is szép(ek),én nem adnám.

2013. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem igen, és bár tetszenek nekem, emiatt nem is adnám a gyermekemnek. Nem akarok agyamenten egzotikus nevet, de a vezetéknevünk is gyakori, így ennél ritkábbat választunk majd.
2013. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

Nekem az utóbbi 2-3 évben 7 db Hanna baba ismerősöm született, borzasztóan gyakori és felkapott lett . Ezért bár szép névnek tartom, nem adnám. A Lilivel nem csak a gyakoriság a bajom hanem az tényleg számomra annyira baba név-kicsi gyerek név ...Akkor már inkább adnék Liliánát, Lilient vagy Lillát és akkor is Lilinek lesz becézve úgyis.

Különben meg tényleg nehéz ez a név kérdés mert mi is választottuk anno (7 éve) a fiamnak egy jó kis nevet ami egyáltalán nem volt gyakori sőt, sehol nem találkoztunk ilyen nevű babával akkor, azóta pedig évről évre egyre gyakoribb már az első 10 ben sőt 5 ben van így múltkor is megkaptuk vkitől hogy mi is milyen tucatnevet választottunk (nem álltam le vitatkozni vele mert arra nem tartottam érdemesnek) - de így most tényleg úgy tűnik, holott akkor még ritka volt. Most már nem érdekes persze mert nagyon illik a fiamra a neve.

2013. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ez fura,mert a statisztikák szerint nagyon gyakori név lett a Hanna, viszont felénk összesen az elmúlt 10 évben 1 Hanna született. Liliből viszont tényleg kifejezetten sok van. Viszont akárki akármit mond, a mi kislányunk Hanna lesz. Nálunk mindig az esélyes nevek között volt, és most, hogy jön a leányzó, így tuti befutó lett.

Lehet, hogy később sok Hanna lesz, de nem szeretnénk olyan nevet adni a kislányunknak ami nem tetszik, csak ritka és különleges legyen. Még pocakban van, de azért illik rá, úgy sejtjük. Igazán Hannás. :)

A Lilit egyébként nem adnánk, mert a vezetéknév r-re végződik, és nagyon nehéz lenne kimondani.

2013. máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem a húgom 8 éves, Lili (pontosabban Lilianna). Sok Lilit ismerek, de közülük a legtöbb Liliána és nem simán Liliként van anyakönyvezve. Szerintem nagyon szép név, ha nem így hívnák a testvéremet, akkor adnám. A Hanna nekem nem tetszik, de én egyetlen egy Hannát nem ismerek, pedig rengeteg gyerek van a környezetemben.
2013. máj. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Mellesleg ez a tömegnév-dolog eléggé kiszámíthatatlan. Emlékszem régen a Jázmin, Zoé szinte egyedi névnek számítottak, ma meg minden 3. újszülött ezeket a neveket kapja.
2013. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Eléggé tömegnév...


Érdekes a statisztika, amit az egyik válaszadó belinkelt, ezek szerint a Bence fiúnév 2001 óta örök első helyen van. Pedig milyen gáz név!

2013. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A barátnőm ikrei Lili és Panna :) De ők már 16 évesek!

Nekem tetszenek, kit érdekel, hogy tömegnév.

2013. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Fúúú köszönöm a sok hozzászólást! Valaki irta a Lillát! Az is jó ám! Tetszik!!!
2013. máj. 26. 19:24
 20/21 anonim ***** válasza:

állítólag tömegnév, én ennek ellenére 1 Lilit (8 éves) ismerek csak, Hannát egyet sem....



a Lili volt nálam is sokáig a favorit, de most a Jázmin annyira de annyira megtetszett, hogy az 1. lányomat tutira így fogják hívni... :) nekem is mondják, hogy a Jázmin tucat, meg c-gány név, de Jázminból is csak 1et ismerek és ő sem c-típusú...


családsegítő és gyerekjóléti intézményben dolgozom, szóval sok gyereket "ismerek" csak aktából is... :9

2013. máj. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!