Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős korba kezdenek el...

Mennyi idős korba kezdenek el beszélni a kisbabák?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen jött össze a férjemmel a kisbaba évekig próbálkoztunk.Minden rendbe is vagy,de már elmúlt 1,5 éves a lányunk,de még nem beszél semmit.Egy kétségbe esett anyuka.

2013. máj. 26. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában 2 évesen kezdenek el szavakban beszélni. Még ne aggódj semmi baj nincsen. Gondolom mondogat a saját nyelvén ilyen szavakat amikből megértitek hogy mikor éhes, mikor álmos, vagy mikor játszana, de idővel meghallja hogy hogyan van ez rendes magyar nyelven, ahogy beszéltek hozzá, és akkor rá ragad, aztán szavakban fog majd kommunikálni, utána meg már kisebb fél mondatok is becsúszhatnak majd egész kerek mondatok is. Én lányom majdnem 2 éves volt amikor szavakban tudtunk vele kommunikálni, aztán egyik napról a másikra már egy teljes mondatban mondta nekem hogy "apa, kimegyünk az udvarra?"

Csak úgy néztem amikor meghallottam mert erre még nem számítottam hogy ekkorát ugrunk előre. :)

Egy 4 éves kislány apukája 32/F

2013. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez rettentően változó. 1-3 éves kor között bármikor.

Nekem a kisebbik fiam majdnem 3 éves volt (2 hónappal a sz.napja előtt), amikor egyik napról a másikra mondatokban kezdett beszélni, előtte csak halandzsázott. Doki, védőnő előtte azt mondta rendben van minden.

Ne aggódj!

2013. máj. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A lányom 2 évesen mondókázott. 1 évesen szavakat mondott.

A nagyobbik fiam pedig 20 hónaposan kezdett beszélni, szavakat mondott csak, 2,5 éves korában kezdett mondatokban beszélni

2013. máj. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még mindig én, persze vannak a szuperanyuk szupergyerekei, akik mindig mindent hamarabb, és szuperül tudnak (8 hónaposan beszélni?!, mert babababamamamama-znak)
2013. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
19 hónapos lányom annyit mond csak apa,mama,baba,papa,de mindent ért de mást nem akar még mondani.mondjuk én nem aggódok annyira bár látom hogy vannak gyerekek akik már sok mindent beszélnek.
2013. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!