Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kire bízhatom gyermekem...

Kire bízhatom gyermekem éjszakára?

Figyelt kérdés
Egyedülálló anyuka vagyok, és távol akármilyen családtagtól, baráttól. A kisfiam 2 éves, és amíg éjszaka ügyeletezem. 90 ezer forint a fizetésem.

2013. máj. 26. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Eddig hogy oldottad meg?
2013. máj. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképp olyanra bíznám, akit ismerek. Vagy keresnék olyan munkát, ahol nem kell éjszakázni. Persze tudom, ez nem olyan könnyű. A gyerek apja? Nem laktok egy helyen esetleg, nem tudná vállalni, mikor te ügyeletben vagy?

Esetleg szomszéd, ha jóban vagy vele.

Ebből a fizuból nem tudsz bébiszittert fizetni szerintem, én meg se bíznék idegenben.

2013. máj. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Eddig nem dolgoztam. És igazából külföldről fogok betelepedni Magyarországra. Rezidens orvosként sajnos nem válthatok munkát.

A gyerek apja nincs a képben. Indiában él, a kicsi nincs is a nevén.

Az érdekelne, hogy éjszakai bölcsi van? A neten meg olvastam vmi házi felügyeletről, de semmi egyéb konkrétumot nem tudok.

2013. máj. 26. 19:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam olyanról, hogy éjszakai bölcsi. De szerintem kérdezd meg majd abban a kórházban, ahol rezidenskedni fogsz, hogy nem tudnak-e valami megoldást.
2013. máj. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van oylan bölcsi ahova éjszaka is lehet menni, de ezek mind keményes fizetősek.
2013. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem van erre kiskapu a törvényben, hogy a te helyzetedben nem kötelezhetnek éjszakai ügyelet vállalására. De meg kéne kérdezni szakembertől, leginkább egy munkajogásztól.

90 ezerből pedig megélni se nagyon tudtok, nem még bébiszittert vagy magánbölcsit fizetni.... Esetleg megoldás lehet, ha találsz másik, hasonló gondokkal küzdő anyukát. Ha nem egyszerre vagytok éjszakások, akkor működhet, hogy egymás gyerekére vigyáztok. Vagy esetleg ilyen esetekben szoktak hirdetni, hogy pótnagymamát keresnek. A Nők Lapjában is láttam már ilyen hirdetést többször. Vannak olyan idősebb, de magukat még jól bíró emberek, akik magányosak, nincs családjuk és szívesen fogadnának egy pótunokát. Ők kapnak egy családot, egy kis unokát, neked pedig óriási segítséget jelenthetnek.

2013. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
Miért éjszaka mész dolgozni ? Miért nem kérsz nappalos müszakot ?
2013. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakorvos leszel mert gondolom az leszel ? Amihez éjszaka kellesz ? .
2013. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont láttam a tv-ben erről,esetleg tudsz kérni segítséget.Egy alapítvány jellegű.Ingyenes nagymamai szolgálat,önkéntesek mennek nagymamának,h tudjanak segíteni ilyen esetekben.Vagy a tv2 vagy a supertv2-n volt a reggeli műsorban.Nagyon kedves hölgyek voltak,szerintem érdeklődj utána!
2013. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!