Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, aki...

Mit gondoltok arról, aki folyton boldog, sosem panaszkodik, mindig minden rendben van vele/velük?

Figyelt kérdés
Persze vannak rosszabb napjai, de akkor is elintézi annyival, hogy "kisgyerek, ezzel jár".
2013. máj. 28. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok folyton boldog, de nem is panaszkodok. Minek?:) Férjemmel, anyukámmal, egy-két barátnőmnek persze mondom néha, de attól speciel kiakadok amikor szinte ismeretlen szomszédtól hallgatom mindig hogy neki milyen rossz. Empatikus vagyok én, de vannak saját gondjaim, minek hallgassam mások baját is? Az meg nem igaz, hogy valakinek tényleg mindig ilyen sz.r az egész gyereknevelés, ez már tényleg csak a saját rossz hozzáállása miatt van. Ha kicsit pozitívabban látná a világot akkor az is lenne. De neki könnyebb panaszkodni, a gyereket sürgetni állandóan. Csak tudnám hova siet?

Egyébként a kisgyerek tényleg ezzel jár:) vissza fogjuk még sírni ezt az állapotot. Ez a szomszéd biztos utál amúgy, de azért is mosolygok:)

2013. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van egy olyan mondás, hogy "Inkább irigyeljenek, mint sajnáljanak." Én is valahogy így vagyok ezzel, igaz, amióta megvannak a gyerekek, szoktunk beszélgetni a velük kapcsolatos problémákról a barátnőimmel, de a munkahelyemen pl. SOHA nem számoltam be a házassági problémáimról, mikor a többiek mindig az aktuális partnerüket szidták. Meg is vádoltak, hogy vetítek, pedig nem vetítettem, csak nem mondtam semmit, vagy lerendeztem annyival, hogy nálunk minden oké. Nem tarozott rájuk.

Valószínű, hogy az illető is úgy van vele, hogy nem fáraszt boldog-boldogtalant, akit úgysem érdekel. És jól teszi. :)

2013. máj. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, ez a normális. Mindenkinek vannak gondjai, de nem hiszem, hogy másokra tartoznak. Én is igyekszem így élni, nem is esne jól, ha valamiért sajnálnának. A munkahelyemen sok olyan ember van, akinek a magánélete nyitott könyv. Amikor elhagyta a férje, hangosan zokogott a folyosón, mindent kiposztol, jót-rosszat. Egyszerűen nem vagyunk egyformák. Neki így jó, nekem másképp, addig nincs is gond, amíg valaki nem érzi úgy, hogy másoknak is azt kell tenni, amit neki.:) Tehát, amikor ennyivel elintézi valaki, hogy "kisgyerek, ezzel jár", az nekem szimpatikusabb, mert én is ilyen vagyok. Nem jelenti azt, hogy mindig boldog lennék viszont, de igyekszem a dolgok jó oldalát nézni.

Pl. a hasfájás 4 hónapos korban el fog múlni...Nekem attól nem jobb, ha sajnálnak, mert egész nap üvölt a gyerek, szerintem neki sokkal rosszabb, neki fáj a hasa. Én csak hallgatom. És tudom, hogy egyszer vége lesz. Így ha megkérdezik, akkor nem csinálok ügyet belőle.

2013. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
felnézek az ilyen emberre. van mit tanulni tőle. én speciel utálom az örökké búvalb.csizott embereket, vagy aki mindig a mi pénztárcánkban turkál, pl sógorom mikor kiderült a terhességem és azóta is folyamatosan... Persze mindenki magából indul ki, szerencsére nem mindenki van annyira eladósodva mint ők.
2013. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

azt hogy csak egy kicsi gyereke van :)))))


amíg egy volt én is könyebben vettem a dolgokat de ahogy jönnek a testvérharcok, most tudnak rossz napjaink lenni....

2013. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nekem 2 gyerekem van:) Az elsőnél rosszabbul viseltem.
2013. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az hogy mondjuk nekem mint idegennek nem panaszkodik soha el nem hagyja a száját egy panasz szó sem, azt nem tartom furcsának. De hogy soha senkivel nem beszél gondokról vagy aggodalmairól vagy kérdéseiről ezt nem tudom elképzelni mindenkinek vannak rossz napjai, kellemetlen érzései, gondjai a gyerekneveléssel vagy bármivel.

Olyan persze lehet hogy magába fojtja és nem beszél a dolgokról sose (nekem a férjem ilyen egyszerűen azért mert ezt látta otthonról hogy ha beszélünk semmi nem lesz könnyebb pedig de, sokszor már attól könnyebb ha kimondja az ember) de hogy valóban SEMMI gondja az ég világon azt nehezen hiszem el.

Nekem mondjuk van pár olyan ismerősöm kisbabás körökből akik a "bezzeg anyák" akik mindig csak hallgatnak másokat majd kifejtik hogy náluk persze SEMMI HASONLÓ gond nincs nem volt és nem is lesz mert bezzeg ők így meg úgy csinálják:))) Az ilyen anyukáknak mindig tökéletes az életük tökéletes a gyerekük és tökéletes a házasságuk :) Aztán ha huzamosabb ideig jártok össze akkor ki-ki bukkan a máz alól egy két dolog amiből mindig kiderül hogy az ő életük se 100% vattacukor. De ez nem baj és így normális, szerintem legalábbis.

2013. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18%
Én nagyívben kerülöm az anyukák társaságát. Jellemzően csak a panasz árad belőlük, sajnáltatják magukat, olyan dolgok miatt panaszkodnak, amik teljesen természetesek, de úgy csinálnak, mintha csak ők lennének ilyen szerencsétlenek. (például nyűgös a gyerek, amikor jön a foga, nem eszik meg bármit, kupit csinál, ficánkol pelenkázás közben stb). Amikor én nem szállok be a panaszdömpingbe, mindig elmondják, hogy én milyen szerencsés lehetek, meg a gyerekem biztos egy földreszállt angyal, hogy soha nem panaszkodok. Ilyenkor én is azt mondom, hogy egy gyerek ezzel jár, tudtam mit vállalok (nagyjából). Ekkor megsértődtek, beszóltak, szóval mindenkinek jobb, ha kerülöm a balhét, és örülök neki, hogy nem lettem én is búval b*szott anyuka :)
2013. máj. 29. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Esetleg pozitívan áll a problémákhoz??? :) 2 gyerekem van 3, és 1,5 éves. Férjemen kívül nincs segítség, ő is a 11 órás munkaideje után. Én napi 6-8 órát dolgozom itthon a gyerekek mellett. Ha negatív vagyok azt mondom. Jó sz@r nekünk, a gyerekszobában alig fér el a két gyerekágy, a férjem állandóan odavan, jajj, miért nincs itt valaki, akire rábízhatnám a gyerekeket, jajj, alig alszok 2-3-4 órákat éjszakánként. De ez hülyeség!!!

Tök jó, hogy ez a lakás az amiben élünk, mert nagyon alacsony a rezsiköltsége!!! Milyen jó, hogy van a férjemnek munkahelye!! Milyen jó, hogy mikor ennyi meddő pár van, nekünk természetes úton született két egészséges gyönyörű, okos gyerekünk!! Havonta kéthavont aelmegy a férjem munkahelyi vacsira, buliba! Nyavalyoghatnék, hogy de szemét, de tényleg??? Tök jó, hogy feltöltődik, jó csapat és motiváltak!!! Milyen jó, hogy találtam olyan tevékenységet a két gyerek mellett, amivel pénzt is kereshetek!!

Nincsenek gondjaink?? Jaj, dehogy nincsenek, de kire tartozik??? Arra aki megoldja, vagyis ránk. És igen, amit valamelyik válaszadó írt: Inkább legyen 1000 irigyem, mint egy szánakozóm!!

2013. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!