Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis mi a magyarázata annak...

Mégis mi a magyarázata annak hogy van aki egy évben egyetlen egyszer nem védekezik máris terhes lesz (cikluson kívül is akár) van akinek meg hónapok évek alatt sikerül holott minden rendben van?

Figyelt kérdés
3 gyerekem van, mind a három egyetlen éles alkalomból készült, így alakult. Örülünk nekik, szépen neveljük őket. Barátnőmnek van egy kisfia 4 éves és másfél éve nem jön össze nekik a másik gyerek pedig ugyanaz a férje és nincs semmi szervi gondjuk. Mi lehet ennek az oka mégis hogy lehetséges ez hogy elvileg 1 ciklusban 20% esély van a teherbeesésre és nekem mindig így sikerült elsőre holott nem is középidőben voltunk együtt, nekik meg hiába vannak együtt 2-3 naponta a mensit leszámítva egyszerűen nem jön?
2013. márc. 16. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Néha ezen én is gondolkozok.

Egy közeli ismerősömnek született most babája. Fiatal, a kapcsolata friss. Párszor elfelejtette bevenni a gyógyszert és terhes lett. Nem volt tervezett a baba, de megtartották.

Nálunk orvosi segítség kellett, férjem is, én is nagyon akartuk a babát, már nem védekeztünk egy ideje és ne akart összejönni.

Pedig nem volt különösebb probléma.

A testvére ennek ellentétesen, "véletlenül" fogant. Akartuk, nem védekeztünk, de orvoshoz ezúttal nem fordultunk. Gondoltuk, ha jön, várjuk...3 hónap kellett és megfogant. Meg is lepődtünk, hogy az elsőhöz képest ilyen "ügyesek voltunk".

Szóval erre én sem találtam magyarázatot még.

2013. márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Néha igazságtalan az élet. Van egy régi gimis osztálytársnőm, aki rettenetes életvitelt folytat. Iszik, drogozik, minden amit el lehet képzelni. A pasik akikkel összefekszik szintén ilyenek. Már van egy 2 éves kislánya, most újból terhes...

Akik pedig igazán szeretnék, az alkoholra vagy egyéb káros dologra még csak rá sem néznek, nemhogy megigyák. Na ez, nagyon igazságtalan :/

2013. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is rögtön elsőre összejött a tervezett baba, és sokan mondják, milyen szerencsések vagyunk.

Szerintem függ a spermák életképességétől, élet hosszától, és talán a petesejt megtermékenyíthetőségének ideje is eltérő lehet a nőknél.

2013. márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ettől már csak az cifrább, amikor védekezik valaki, és úgy sikerül be. Másnak meg tervezett gyerek nem sikerül.
2013. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen egyszerűen nem értem. Szegény barátnőm kérdezgeti mindig hogy mi mit csinálunk másképp mint ők dehát nem tudok mit mondani neki erre:(( Mondom mi nem is figyeltünk se ovulációt se semmit (sőt mint írtam jóval túl voltam a középidőn) nem álltam gyertyaállásba semmi ilyesmi.
2013. márc. 16. 15:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sok helyez azért nem jön össze a baba, mert nagyon rágörcsölnek a dolgokra, számolgatják hogy mikor van termékeny nap, csak akkor szeretkeznek a párjukkal, ahelyett, hogy abbahagynák ezt az egészet akkor szeretkeznének, mikor kedvük van hozzá, nem a baba miatt, hanem egymás miatt. Hiszen tudjuk, hogy a legjobb dolgok váratlanul történnek, és ha valamit nagyon akarsz úgyse jön össze, és amint leteszel a dologról máris megtörténik.
2013. márc. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szia! mindig rendesen védekeztünk,sosem szakadt ki,és mégis terhes lettem 20 évesen,mondjuk megtartottuk később mondta anyukám,ők egyszer nem védekeztek apukámmal direkt és rögtön összejöttem,azt mondta a családra ez a jellemző nagyon termékenyek vagyunk
2013. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A teherbeesésnél nagyon sok tényező közrejátszik, nem csak az, hogy épp félidőben vannak együtt a párok, de közrejátszhat akár a táplálkozás, genetika sőt, a stressz is. Nagyon sok példa van rá, hogy sok párnak azért nem jön össze a baba, mert már annyira akarják, hogy minden alkalom tiszta stressz, izgulás. Aztán gyakori, hogy örökbe fogadnak egy picit, utána már nem is foglalkoznak a saját babával és így lesz terhes a nő.


Egyébként bizonyított dolog az is, hogy ha valaki hosszú évekig szed erős foggátlót és azzal leáll, akkor hónapokig, akár évekig amiatt nem fogan meg a gyerek, mert a foggátló még nem ürült ki teljesen a szervezetből, amúgy meg 5-10 év után maga a szervezet szokik hozzá a gyógyszerhez, idő kell neki, mire "visszaáll" az alap állapotába. Én amúgy ezért sem értek nagyon egyet a hormonális készítményekkel, mert hosszútávon lehet más hatása is, nem csak azok a klisék, hogy meghízunk picit tőle, elmúlnak a pattanások (vagy épp előjönnek) stb.

Viszont talán a genetika az, ami a legjobban számít. Ha pl a férfinak úgymond lassúak a spermái (mert ilyen is van), akkor amiatt sem biztos, hogy könnyen megfogan a gyerek. Szóval tényleg sok tényező játszik itt közre, nem elég a megfelelő időpontban összebújni, hanem tényleg sok más is van, ami számít.

2013. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
Hát ez a 20% szerintem eléggé átlag, van olyan pár akinél több, van akinél kevesebb. Na meg hát egy adag véletlen is van a dologban. Olyan ez, mintha azt kérdeznéd, hogy mi az oka annak hogy van aki egyszer lottózik és kapásból hármast talál, és van akinek évekig nem jön össze egy nyavalyás kettes sem (csak azért nem négyest vagy ötöst írtam mert az azért esélyeit tekintve nem hasonlítható a teherbeeséshez)
2013. márc. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát azért nem mert ott CSAK a szerencséről van szó itt meg elvileg bizonyított biológiai konstelláció úgy mint peteérés normál mennyiségű és minőségű spermiumok átjárható petevezető normál hormonális és anyagcsere állapot és megfelelő időzítés, és náluk (meg sokaknál) ez mind megvan (vizsgálták nekik) és mégse sikerül.
2013. márc. 16. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!