Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek nem akar összejönni a...

Akiknek nem akar összejönni a baba, azoktól kérdezem. Ti tartjátok a kapcsolatot a kisgyerekes ismerőseitekkel? Vagy inkább visszavonultatok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 21:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én tartottam persze,attól függetlenül,hogy ők is tudták,hogy régóta várjuk.Aztán tavaly szültem :D végreeeeee,de volt olyan aki meg sem látogatott minket:(Szóval kijelentem,hogy mióta anya lettem a "barátok"(nem 1-2 év óta tartó barátok)elslisszantak mellőlem óvatosan:(
2013. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Nekünk se mindjárt sikerült a baba, de eszem ágában nem volt megszakítani velük a kapcsolatot. Imádtam a gyerkőceiket és azért mert nekem nem akart jönni nem éreztem azt h el kell taszítsam magamtól őket. :) Még jót is tett a lelkemnek és rájöttem h minden elkövetek h nekem is lehessen ilyen kis tüneményem. :) De az is lehet ezzel csak én vagyok így.
2013. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Igen. Én néha bébiszitterkedést is bevállalok. Aki tudja hogy próbálkozunk, azzal viccelődünk is, hogy ezt kamatostul adják majd vissza :-)


1,5 éve próbálkozunk, szervi baj nincs. Talán azért veszem könnyen, mert fiatalok vagyunk (27 és 29), nem is számolgatunk-hőmérőzünk-ovulációs tesztelünk.

2013. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Én nem. Nekem nem esik jól.
2013. máj. 29. 22:09
 5/28 anonim ***** válasza:

Nálunk gyorsan jött baba, ellenben a családban már szinte mindenkinek van csemetéje, és az ismeretségi körben is. Mi képviseltük a gyermektelenek csoportját, illetve még 2-3 ismerős egy nagyobb társaságból. Mi örömmel eljátszottunk a gyerekekkel, nem zavartak minket. Sokkal rosszabb érzés volt, hogy a "gyerekesek" többnyire elvonultak, és ha netán beszálltál beszélgetni, közölték lekezelően, hogyha majd gyereked lesz, megtudod.

Így engem például ez a hozzáállás zavart, nem az, hogy éppen nincs gyerkőc. Most éppen babát várunk, így jelenleg a szüléstől való rémítgetés megy, illetve hosszas előadásokat hallok arról, hogy mennyi gyötrelem a gyermekvállalás. (És mégis valamennyi ismerősnek két gyereke van... szóval, annyira rossz mégsem lehet.)


Mindenkinek babásodós hónapot kívánok!

2013. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Disi ***** válasza:
Nekem is rossz volt, elment egy babám, nagyon rossz érzès volt látni kismamákat vagy olyannal találkozni akinek már volt. Aztán egy évet kellett várnunk rá, nemsoká 2 éves lesz. Fájt a veszteség és fájt az hogy képtelen vagyok az élet legalapvetőbb dolgára: hogy teherbe essek. Jártunk persze társaságba, a férjem baráti köre elég összetartó, sok gyerek van. A legrosszabb az volt mikor el kellett mennem egy babaváró bulira, nem sokan tudták hogy én előtte elvesztettem egy babát. Szerintem teljesen normális emberi reakció.
2013. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Amíg nem akartam gyereket, ill. amikor még a próbálkozás elején voltunk, én is szívesen vigyáztam a gyerekekre, vettem részt programokon velük,meg beszélgettem róluk, de most már nem.
2013. máj. 29. 22:31
 8/28 anonim ***** válasza:

Mi 4 évnél tartunk. nkem ezzel sosem volt problémám. Persze azt rossz látni aki nem ugy áll a terhességhez ahogy kéne,de ezzel nem lehet mit kezdeni az élet igazségtalan. Az aki szeretettel várja a babáját és szeretettel neveli attól egyáltalán nem irigylem és tudok neki örülni. Ismerek több olyan sorstársat aki szintén igy van mint Te. Egyébként sokan úgy gondolják hogy ennek a várakozásnak azért is kell lennie hogy lelkileg fejlődj. mondjuk ezen felülemelkedj. Türelmet tanulj. Persze ez nem vigasz, de nekem több sorstárs mondta már miután sikerült hogy talán jobb is igy, máshogy áll hozzá, türelmet tanult és ez kihatott az élete egyéb területén is. egyszerűen jobb ember lett miatta. én abban hiszek hogy mindennek meg van az oka miért történik igy. Én pl mindent megkaptam az élettől erőfeszités nélkül ez az egy amit sajnos nem, amiért meg kell küzdnem. A sors fintora hogy pont ez az a dolog amire kislánykorom óta vágyok. Világéletemben azt vártam hogy végre ott tartsak hogy anya legyek. Nagyon remélem hogy hamarosan végre teljesül is.

Kitartás, nekünk is sikeürlni fog.....:)))

2013. máj. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Mit jelent kedves utolsó, hogy lelkileg fejlődjön? akinek elsőre összejön az mit jelent akkor?
2013. máj. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Akkor akinek elsőre sikerül, annak már biztos nincs hova fejlődnie lelkileg, mert már tökéletes. Neki már nem kell türelmet tanulnia? Nappersze.
2013. máj. 29. 22:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!