Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom ez legyen legnagyobb...

Tudom ez legyen legnagyobb bajom, de elmondjuk a családnak barátoknak ismerősöknek a születendő babánk nevét vagy ne?

Figyelt kérdés

Viszonylag sokan vagyunk terhesek mostanság (pár hét, max. 1-2 hó eltéréssel) köztük a sógornőm is akit nem kedvelek(ő se engem úgyhogy ez kölcsönös).Nem akarom elmondani a nevet mert félek hogy "lenyúlják" tudom, nincs levédve egy név se mindenki azt ad amit akar- de mégis nagyon rosszul esne. És tudom hogy képes direkt megtenni hogy azt adja.

Viszont másik oldalról meg nem szeretném ha vki adja utána mi adjuk akkor meg úgy jön le mintha mi nyúltuk volna le, így lehet mégis inkább előbb el kellene mondani.

Már arra is gondoltam mondunk valami tök mást mint amit tervezünk.


2013. máj. 31. 10:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja mert persze az lemaradt hogy nem telik el úgy hét hogy vki anyósomék rokonok sógoromék is ne kérdezősködjenek hogy na mi lesz a név, ne mondjuk már hogy még mindig nem tudjuk, biztos csak nem akarjuk elmondani stb...

Múltkor sógornőm képes volt rákeresni a teszveszen hogy én vettem egy takarót (névre lehet hímeztetni) és hogy akkor tuti tudom a nevet hiszen azt hímeztettem és ne nézzük hülyének(??) nem értem miért kellene az orrára kötnöm, mindegy.

2013. máj. 31. 11:00
 2/11 anonim ***** válasza:

Én simn megmondanám és nem érdeklne ha más is azt adná, mondjuk én eleve nem vagyok különleges ritka név párt. Ha fiúnk lenne Ádám lenne ha lány akkor Lilla vagy Lili (2 Lili is van a családban de aze gyikközépkorú a másik meg idős)

Nekem nem tetszenek a manapság divatos ritka nevek.

2013. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet a sógornődnek nem is tetszik az általatok választott név. Azért azt nem hiszem, hogy annyira utál, hogy minden áron lenyúlja a neveteket és úgy nevezi el a saját gyerekét, ami nem is tetszik neki. Én elmondanám, ha kérdezik, ha nem, nem. Vagy előbb megkérdezném az ismerősöket, hogy az ő babájuknak milyen nevet szánnak.
2013. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia, hát elhiheted nekünk is fejtörést okozott ez, mivel már egy ideje tudjuk a nevét a kicsinek.


Dúltak bennem az érzések, ha elmondjuk (nagymamámnak elmondtuk azóta kikészít) szóval ha elmondjuk mindenki a nevén fogja szólítani, és ezt el akartuk kerülni mert sokan úgy szólongatták ahogy mi nem akartuk.... (ka,ke képzővel) ezen totál kiakadtam.


Ha nem mondjuk el, és a családban vagy barátok körében valaki ezt a nevet választja, az kellemetlen, mert nekünk fontos volt, hogy a kicsi egyedül viselje ezt a nevet legalább a szűk családi körben!

2013. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kell megmondani.

Nálunk ilyen szitu nem volt, de első babánál megmondtuk, és én tökre kiakadtam, amikor a saját anyám elkezdte magyarázni, hogy miért ezt? (Pedig nem volt különleges név, csak nem olyan gyakori)

Akkor eldöntöttük, hogy a következőnél csak akkor közöljük, ha már megszületett. És tényleg senkinek nem mondtuk meg (mert ha egynek elmondod, szétterjedhet, akárhogy is :o)

Megszületett és küldtük az SMS-eket. Mivel ritkább nevet választottunk, jöttek is a csodálkozó tekintetek, de ha már ott a baba, akkor sokkal könnyebb ezzel megbirkózni, mint amikor még csak pocakban van.


Én a helyedben azt adnám, amit kiválasztottatok és nem mondanám el. A kérdésre, hogy miért nem meg valami kedveset válaszolnék:

"Hadd legyen ez a mi titkunk", vagy "babonából", vagy valami ilyesmit. Vagy egyszerűen csak az igazat: "Elhatároztuk hogy senkinek nem mondjuk el, hogy ne befolyásoljanak minket a névválasztásban".


Az unokatestvéreknek meg akár lehet azonos neve is, miért ne.

2013. máj. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Viszonylag gyakoribb amit mi is kinéztünk egyáltalán nem ritka név. Vagy ismeretlen.

Kérdeztem én is másoktól de vagy megvan a nevük el is mondják szerencsére nem tetszik:) Vagy pedig több van versenyben vagy nem is lányuk lesz hanem fiuk.

Az a baj hogy legszívesebben megmondanám kerek perec mindenki előtt sógornőmnek hogy nem akarom elmondani a nevet és kész majd megtudják ha megszületett csak akkor én lennék a bunkó mert ő csak kedvesen érdeklődik holott nem kedves egyáltalán hanem ilye "hátulról jövős " beszólogatós típus persze ezt a saját családja nyilván nem fogja beismerni.

2013. máj. 31. 11:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm (és örülök hogy ez nem csak nekem vagy nálunk probléma) azt hiszem tartom még magam akkor csak még viszonylag sok hét hátra van és már agyamra mennek mintha ez olyan hatalmas nagy kérdés lenne vagy olyan hatalmas jelentőségű...lesz egy neve és kész , most miért nem mindegy hogy mi...Nem akarom semmiképp hogy azt a nevet adja sógornőm sokat fogunk találkozni nem akarom hogy ugyanaz legyen a név semmiképp...
2013. máj. 31. 11:07
 8/11 anonim ***** válasza:

mondd, h még mindig 2-3 között vacilláltok és csak a véglegeset szeretnéd elmondani. nekünk elég korán megvolt a név és mindenkinek elmondtuk, de hozzátartozik a dologhoz,h mindenki jól állt hozzá, nem volt nyüstölés rosszalllás, véleményezés, szóval nem bántuk meg.


mondjuk már korábban leállítottuk azokat, akikben volt erre hajlandóság, pl sógornőm nálunk is, akinek a férjem simán azt mondta, h "a nevét azt majd mi döntjük el,nem te, mert mi vagyunk a szülei". én még kicsit erősnek is éreztem a leoltást, bár tény és való, h mindketten úgy éreztük, ebbe ne akarjon beleszólni senki.


lenyúlásról nálunk nem lehet szó, mert csak egy terhes unokatesó van a környezetemben, de ő épp ellenkező nemű babát vár.

2013. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem mondtuk el senkinek.

A legjobb barátnőm 3 hónappal járt előttem a terhességével, ők elmondták. Kaptak hideget-meleget: túl gyakori, túl ritka, nem lehet jól becézni, azt a bunkó főnökömet/osztálytársamat/munkatársamat is így hívták stb. Többen meg is próbálták lebeszélni és másra rábeszélni.

Emiatt döntöttünk mi úgy, hogy majd csak ha megszületik.

2013. máj. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En nem mondom, mert le akarnanak beszelni rola. ha mar be van jegyezve, mindenkinek kuss van.
2013. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!