Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet szimpla kabinos kisteher...

Lehet szimpla kabinos kisteherautóban (légzsák nélküli) gyerekhordozót elhelyezni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 2. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyanra gondolsz, amiben csak két ülés van (vagy háromnak számít a bal oldali szélesebb ülés)? Szabály szerint nem tudom, de én már láttam ott rögzítve fordított helyzetben hordozót...


Amúgy a rendőrök az én tapasztalatom szerint nem olyan nagyon szigorúak ebben a kérdésben, mint ahogy mi hisszük.

Nekem a fiam csak sima szivacson ül, hivatalos magasító helyett hátul, és még soha nem szóltak érte, pedig már többször belefutottunk közuti ellenőrzésbe...

2013. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, menetiránnyal háttal lehet rögzíteni a gyerekülést. Az úgy szabályos.

Mondjuk én elsősorban nem azért rögzítem szabályosan a gyerekeimet mert megbüntetnek, hanem a gyerekeim biztonsága érdekében...

2013. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, olyanra gondoltam,aminek az anyós ülése hosszabb. Hivatalosan 3 személyt lehet az ilyen autóban szállítani.
2013. jún. 2. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!