Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Várhatóan segíteni fogjátok a...

Várhatóan segíteni fogjátok a gyermeketeket majd az életben való elindulásban anyagilag? Tesztek félre neki (k) pénzt havi szinten?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 07:57
1 2
 1/11 gabszem ***** válasza:
100%
Mi szeretnénk, most 16 hónapos. 1 hónap múlva lesz az esküvőnk, utána Fundamentát vagy valami hasonlót fogunk csinálni.
2013. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük igen.

Még kicsi, ezért célirányosan neki nem teszünk félre. Van olyan megtakarításunk, amihez nem nyúlunk, de lehet hogy később veszünk rajta nyaralót magunknak.


Ha nagyobbak lesznek (tervezünk még gyereket), olyan 8-12 évesek, akkor majd nyitunk nekik külön.

2013. jún. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen segíteni fogjuk a gyermekeinket majd az életben való elindulásban, de jelenleg nem tudunk félrerakni nekik.

Az én szüleim azon kívül, hogy felneveltek, utána pár évig lakhattunk náluk, anyagilag nem segítettek. Nem kaptuk lakást, házat, autót tőlük...

nekem fontos, hogy támogatni tudjam majd a gyerekeimet.

2013. jún. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi mind a 3 gyerekünknek a családi pótlékot rakjuk születésük óta,életbiztosítás formájában 18 évesen vehetik fel,a legidősebb gyerekünk 13 éves,neki már szép kis suma jött össze.
2013. jún. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

három hónap múlva lesz négy éves a fiam,két éve nyitottam meg neki a babakötvényt.havi tízezret utalok rá

most többet nem tudok,mert 40.000 fundamentát fizetünk,szeretnénk elköltözni.ha lejár a fundamenta,szerintem neki is kötünk egyet,de ez persze függ majd az akkori anyagi helyzetünktől is

2013. jún. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
most csináltatunk neki egy megtakarítást, a családi megy rá, életbiztosítással egybekötött, kamatadómentes, hozambiztos. mem az ő nevén van, hanem a miénken, de jobb is így, ha isten ne adj mindketten meghalunk pl. autóbalesetben, 10 milliót kap utánunk. így nyugodt vagyok.
2013. jún. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
jah igen, fundamentánk nekünk is van. az os a gyereké lesz.
2013. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, biztosan. Engem és a 2 testvéremet semmivel se segítettek a szüleink. Főiskolai csoporttársam szép kis kezdőtőkével indult a diploma után, amit ő maga spórolt össze az ösztöndíjából. Ezt úgy tudta megtenni, h a saját lakásában lakott, míg nekem diákhitelt kellett felvennem, h az albit fizetni tudjam. Koliba nem kerültem be. Amikor a férjemet megismertem, szó szerint semmim nem volt, emiatt folyton rosszul éreztem magam, kisebbségi érzésem volt. Ráadásul suli után egy évig nem találtam munkát, így anyagilag teljesen rá voltam utalva az akkor még barátomra. Nem tesz jót az önbizalomnak, az szent.


Nem azt mondom, h mindent a gyerekem segge alá tolok 18 éves korára, de segíteni fogom, h ő senkinek se legyen kiszolgáltatva, ne érezze magát rosszul senki mellett, h neki nincs semmije.

2013. jún. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Mindenben segíteni fogjuk, ahogy csak tudjuk. Mindegyiket. Mi három gyereket tervezünk, az elsőt várjuk. Sokat spórolunk, szerencsére van miből. Sima számlára gyűjtünk, de nézünk majd a jövőben valami konkrét megtakarítási számlát is. Szerintem sikerül majd támogatni őket. Szeretném, ha lenne lehetőségük tanulni, külön költözni, elindulni. Szülői segítség nélkül ezek szinte kizártak manapság. Nekünk kell odatennünk magunkat, hogy nekik majd könnyebb legyen később. Nekünk is segítettek, ez a nagy szerencsénk. Tudjuk, hogy mennyivel könnyebb volt így kezdeni az életet, hogy remek végzettséget szereztünk és tető van a fejünk felett, amit nem vesznek el tőlünk. Imádkozom minden nap, hogy mi is tudjuk őket segíteni, és biztonsággal indulhassanak.
2013. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Mi a babakötvényt vezettük át Erstes számlára, havi 5-5 ezer megy rá a két fiunknak, jelenleg ennyit tudunk...
2013. jún. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!